OPEL SIGNUM - elektroschéma

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

OPEL SIGNUM - elektroschéma

#1 Příspěvek od bastlir40 »

Zdravím všechny. Prosím Vás máte někdo schéma elektroinstalace tohoto vozu? Jedná se přesněji o typ OPEL SIGNUM 2,2 DTI. Jedná se mi hlavně o připojení zadních svítilen a následně tažného zařízení. Netuším jak to spolu souvisí,jelikož to v servisu připojili tak,že to dělá na vleku zmatky a palubní počítač hlásí stále vadnou žárovku. Předem děkuji za každou radu a pomoc.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#2 Příspěvek od vasekpetr1 »

Mám pouze zapojení Opel Astra G, ale princip připojení zásuvky vleku bude podobný. Obávám se ale, že u tvého vozu budou světla hnaná přes Check Controll (CC), který hlídá přerušení či případný zkrat na vláknech žárovek a proto ti palubní počítač hlásí poruchu - žárovka vleku je tam navíc - větší odběr a už je problém. Hlavně zkontroluj řádné ukostření žárovek na vleku a v zásuvce vozíku. Ten koncák S23 je tam z důvodu odpojení světla do mlhy na tvém voze v případě, že máš připojený vozík - nesvítí ti mlhovka do vozíku, ale jen za vozík.
Přílohy
zásuvka přívěsu.JPG
(174.33 KiB) Staženo 214 x

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

bastlir40 píše: Netuším jak to spolu souvisí,jelikož to v servisu připojili tak,že to dělá na vleku zmatky a palubní počítač hlásí stále vadnou žárovku.
Ak ti pripájali v servise zásuvku na vozík tak mali použiť špeciálnu univerzálnu elektorinštaláciu pre autá s dátovou zbernicou. Je to taká spešl krabička s elektronikou. A až cez ňu sa pripája zásuvka .Máš ju namontovanú? Ak nie tak sa nečuduj že ti to hlási vypálené žiarovky. Môže ti toho odfajčiť aj viac napríklad brzdový spínač atď.. :wink: .

Niečo podobné tam máš? http://taznezariadenia.sk/sk/elektroins ... a-mp4.html .

A takto to podobne robíme u nás podľa toho návodu nech ti to spravia tam kde ti to zk.....i :ignore: http://www.pfjones.co.uk/Wiring_instruc ... 0509RC.pdf .

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#4 Příspěvek od bastlir40 »

Tak ta spešl krabička tam není. :twisted: Ať žijí odborníci....
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

#5 Příspěvek od Arwy »

Signum (je to to isté ako Vectra C) je prvý model od Opla torý používa CAN bus zbernice rôznych rýchlostí, ktoré zabezpečujú komunikáciu medzi rôznymi riadiacimi jednotkami v aute. Jednou takouto jednotkou je aj REC (zadné elektrické centrum) ktoré priamo napája žiarovky zadných svetiel (čím sleduje aj ich prúdový odber za účelom sledovania ich funkčnosti). Pokiaľ je v aute prívesné zariadenie, tak to musí mať vlastnú riadiacu jednotku ktorá napája žiarovky v prívese a komunikuje s REC.
Pokiaľ Ti to zapojili na zadné svetlá, tak REC zaznamená zvýšený prúdový odber a bude signalizovať chybové kódy ohľadom skratu na kostru/nefunkčnosti žiarovky.
Schéma z Astry G je k ničomu, na signume je to úplne inak.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak to schéma mám smazat aby to nemátlo? Chtěl jsem pouze ukázat, jak je dělaná zásuvka na "Géčku". Je mi jasné, že Insignia a Signum už budou s elektrikou někde jinde.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Použít relátka. Ta jednotka je dost drahá. Normálně se to tak dá udělat..

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“