Úprava osciloskopu BM574

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od PavelFF »

Upozorňuji na chabé vnitřní provedení těchto laciných sond. Davidus by mohl taky povyprávět.

Při nijak častém používání se po pár hodinách přetrhne střední odporový vodič a sonda je kaput. Oprava je problematická.
Zase za ty peníze je možné jich zakoupit několik a prostě s tím počítat.

Ještě jestli nemá tu pitomou vlastnost, že má mezi polohami přepínače "1x" a "10x" polohu GND, která natvrdo zkratuje připojený obvod. Jedna tahle laciná sonda to tak měla a normálně se vytvořil zkrat na měřeném zdroji. Zdroj byl tvrdý tak přežil, zato přepínač v sondě odešel.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Argo22 píše:navic bych si rad skusil zmerit i sinusovku ze zasuvky 230 :D
To sa meria najlepsie cez trafo.

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#18 Příspěvek od Argo22 »

myslis oddelovacku nebo s namotonym sec. na mensi napeti ? :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Napr. 9V trafo. Nepotrebujes delic a sucasne to mas aj oddelene. Vhodny je lubovolny adapter so striedavym vystupom (napr. k niektorym externym modemom) - tam je vnutri iba trafo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »

to rnbw Nevím, jestli to stojí za řeč, ale onehdy jsem zobrazoval osciloskopem výstup zvonkového trafa a sinusovka byla dosti zkreslená. :wink:

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od radekrd »

Argo22 píše: ... navic bych si rad skusil zmerit i sinusovku ze zasuvky 230 :D
Zajímavý jev je, jak všichni mají potřebu vrážet zvláště nově pořízenou měřící (nejen) techniku do sítě.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, ci ta sinusovka nebola skreslena uz na primarnej strane. Ten 9V adapter k modemu mi obcas dobre posluzi, ked chcem pozriet, ako vyzera vystup z nejakej UPS. Samozrejme, na presne merania to nie je. Inak mam tiez BM574 a velmi sa tam o merani hovorit neda (obrazovka mala, stopa hruba).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Michal22 »

Nechal jsem si od známého dovézt sondu z Číny, vnější zpracování skoro na jedničku, měření na rozsahu 1:10 v pohodě, ale jak jsem přepnul na 1:1, tak mi to začalo ukazovat nesmyslné hodnoty- většinou o něco nižší úroveň. Tak jsem zkusil kalibraci a ouha. Sonda je na rozsahu 1:1 nepoužitelná.
Zatím ji mám přepnutou na rozsah 1:10, ale až mě naštve, půjde pod skalpel.

Uživatelský avatar
psychosalam
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 156
Registrován: 03 dub 2012, 02:00
Bydliště: v domě na Dobytčím trhu v Praze

#24 Příspěvek od psychosalam »

radekrd píše:
Argo22 píše: ... navic bych si rad skusil zmerit i sinusovku ze zasuvky 230 :D
Zajímavý jev je, jak všichni mají potřebu vrážet zvláště nově pořízenou měřící (nejen) techniku do sítě.
přesně tak, také jsem to zaregistroval. Bude to asi tím, že dotyčný přinese přístroj domů a hned chce vidět co to dělá a protože nemá nic co by změřil a zástrčka na zdi je po ruce, tak šup s tím do zástrčky. Někteří si myslí, že odhalí kdoví jaké machinace ČEZu. Většinou ale jsou vidět jen domácí ohňostroje.

Uživatelský avatar
psychosalam
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 156
Registrován: 03 dub 2012, 02:00
Bydliště: v domě na Dobytčím trhu v Praze

#25 Příspěvek od psychosalam »

Argo22 píše:hodlam stim merit prubehy napeti pri dobijeni alternatoru.... pripadne signaly z ridici jednotky kde by me vsak mel stacit rozsah do 5V.. tudiz bez delice... navic bych si rad skusil zmerit i sinusovku ze zasuvky 230 :D
obávám se, že zrovna na toto měření není BM574 to pravé "ořechové". Spíše bude potřeba poohlédnout se po nějakém digitálu. Bude stačit úplně hloupý primitivní levný digitál, netřeba žádná vysoká frekvence. V podstatě by stačil i hloupý datalogger pro USB k notebooku. Udělal by v tomto měření mnohem lepší službu než analogový osciloskop.
Vyzkoušej a poznáš sám.

A propó, rozsah do 5V ti stačit nebude, v autě je silné rušení a špičky od startování z VN okruhu dělají se vstupem osciloskopu zajímavé věci. Počítej vstup min. 30V , lépe 80V.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#26 Příspěvek od FERYACT »

Ani sonda 1:1 není prosté propojení z háčku na vstup oscila.To už uvedl Mtajovský.Koaxiální kabel musí mít pro správnou funkci splněny o vlnové podmínky na konci kabelu.Bývají tam odpor a snad i kondík/podle kvality
Pokud nenaměříte na sekundáru obyčejného trafa sinusovku znamaná to že nemá magnetisaci na lineární části mag. křivky což je téměř vždy.

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#27 Příspěvek od Argo22 »

ja si zas myslim ze tenhle osciloskop na takyvy to domaci bastleni staci :D jako uvidim poslat dal ho muzu vzdycky.... samozrejme ze sem to myslel trochu jinak stou 240 ale to je uz momentalne jedno :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Habesan »

Už jsme to kdysi rozebírali: &t=40176&start=45.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#29 Příspěvek od breta1 »

Argo22 píše:podle novy vyhlasky pokud se nepletu je 240 a 400 u 3 faze... aspon tak se to ucime ve skole
Kdyby bylo 240V, muselo by být 3F skoro 416V, a to není.

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#30 Příspěvek od Argo22 »

tak su tedka v koncich jakou teda tu sondu ???

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“