Nefunkční dotykový display

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční dotykový display

#1 Příspěvek od kybrex »

Zdravím,

dneska ségře upadnul na zem telefon (tenhle http://saide08.en.made-in-china.com/pro ... Phone.html ) a urazila hlavní vypínač. Telefon jsem rozebral, vypínač jsem správně připájel a telefon se normálně zapnul a jede, ale problém je, že nefunguje dotykový display - nereaguje na dotyk, ani prstem ani ukazovátkem. Při demontáži se mi odlepil kus "fólie", která byla přilepená po okrajích na display. Je to tím? Půjde to opravit, nebo je to v něčem jiném?

Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Uh, zlaté časy Nokie 3310 nebo 1112...

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#3 Příspěvek od petr_ »

vyměnit digitizér. Sice nechápu, jak se to mohlo samo odlepit, ale je tím pravděpodobně zničená.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kybrex »

To se neodlepilo samo. :) Sundaval jsem zadní kryt, a jako u všech podobných přístrojů je to mimo šroubků ještě zacvaknutý do sebe, tak jsem to nehtem opatrně vypáčil, ale nevšiml jsem si, že páčením za vrchní kryt se odlepuje ta fólie, kterou jsem přehlédl. Takže display je v pr**** a tím pádem celý telefon. :-/ Na tuhle čínskou záležitost stejně neseženu náhradní díl a bude asi levnější koupit novej. :-/

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

kybrex- jo, čím levnější telefon, tím si člověk musí dávat víc pozor:-)
Každopádně podle toho, co píšeš, tak se ti podařilo utrhnout elektrody od dotykáče. Ale neházel bych flintu do žita- třeba na velkou rodinu kopiíí IPhonů- tzv. Sciphone- se tady docela dají sehnat dotykáče, cena bývá kolem 400 včetně dopravy.
Zkus hledat.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kybrex »

Jo. Koukal jsem teď po netu, na jiný telefony, akorát teda ségra ho měla hlavně proto, že je maličkej a růžovej :D

S tím utržením lektrod. Kromě tý nalepený fólie byl ještě samotnej display přilepenej k desce a na tom místě je na desce vodivý místo (tak 5x30mm), je tam nachytanej prach. :roll: Holt tady u těch věcí se fakt nepočítá s rozebíráním no. Má se to koupit, používat a pak vyhodit a koupit jinej...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

kybrex píše:Holt tady u těch věcí se fakt nepočítá s rozebíráním no. Má se to koupit, používat a pak vyhodit a koupit jinej...
Presne tak,dnes sa už skoro všetko tak vyrába. :cry:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Pri miniaturnych pristrojoch je vzdy rozoberanie problem, preto si treba pozriet spravny postup v servisnom manuali. V pripade takychto neznackovych veci (kde servisny manual neexistuje) aspon skusit najst na webe nejake fotky alebo video.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“