Pračka Elektrolux EW1267F předem plněná, výměna ložiska

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

Pračka Elektrolux EW1267F předem plněná, výměna ložiska

#1 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, snažím se již po několikáté za život pračky vyměnit ložiska - snad po páté. Ložiska jsou 6205 a 6206 s guferem 35x62x10. Naposledy cca před 2 lety jsem gufero zdvojil a dal 2 silikonová viz příloha a domnívám se, že životnost ložisek byla asi také dvojnásobná. Nikdy jsem ale nevyměnil bronzový protikroužek o který gufera těsní. Ten současný má již pěkné drážky a životnost gufer by se asi výrazně snížila. Nemáte prosím typ, kde jej lze získat nebo mě čeká výroba? Dík za reakce



Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

pravdepodobne nalisovane na hriadeli bubna ze? skus pozriet sem http://shop.electrolux.cz/node535.aspx po zadani PNC pohladat

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Martin_Fio »

Díky, koukal jsem, pračka má PN 914512778 01 a pod ničím si to nedovedu představit, co mi nabízejí. Myslím že by to mohl mít nějaký kulantní servis, jež vyměňuje ložiska v pračkách s praxí a odpovědností.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

preluskal som to a su tam len loziska a gufero... ten bronzovy kruzok sa da "sundat"?? no ono tym ze je taky opotrebeny a nie hladky moze tou nerovnostou prepustat vlhkost...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

čau,mam doma EW 1067 F a ložiska a gufero jsem objednal zde:
http://shop.aeg-electrolux.cz/node13.aspx
za tyto díly jsem mám dojem dával něco okolo 500 kč ale ložiska jsou přímo od electroluxu.. musíš tam akorat zadat tvoje product číslo... kupoval jsem toho vice.. Na vícero výrobků AEG,Electrolux. mnoho zdaru při opravě :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Nedavas pozor :) ta stranka tu uz padla. Ten mosadzny kruzok na hriadeli ako diel nemaju. Pravdepodobne jedine s s bubnom...co ich napadlo dat tam mosadz ked obvykle sa to robi z nehrdzavejucej ocele...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

Sorry kluci,opravdu jsem si toho nevšim a omlouvám se moc. Nevím jak moc si té pračky ceníš.. Ale já bych možná byl takovej blázen,že bych koupil celý ten kříž (hvězdici) bubnu. Na něm určitě ten kroužek už bude nalisován... Protože takovou pořádnou automatku v této době už neseženeš a budeš mít jistotu s nového kříže,nového bronzového pouzdra na gufero atd.. Tet mne napadá,jak jsi ta ložiska měnil,promazal jsi to gufero vazelínou,která se k tomu dodává. Přeci není možné aby Ti ta ložiska odcházela po dvou letech :wink:

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Martin_Fio »

zdravím, díky za reakce, ložiska jsem měnil často, řekl bych že je to dáno užitím pračky pro 3 dětičky a přespříliš prací manželku. Pračka si ty 3 várky denně odtočila. Kroužek jsem nikdy neměnil a asi půjdu cestou jeho výroby na rozměr gufera, dám opět 2 gufera a slušná ložiska skf a uvidím.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

Pokiaľ by bolo možné demontovať kríž bubna tak na sústruhu stiahnuť a vyleštiť na rozmer 34mm mosadznú vložku a osadiť guferá 34x62x10.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

Martin_Fio píše:zdravím, díky za reakce, ložiska jsem měnil často, řekl bych že je to dáno užitím pračky pro 3 dětičky a přespříliš prací manželku. Pračka si ty 3 várky denně odtočila. Kroužek jsem nikdy neměnil a asi půjdu cestou jeho výroby na rozměr gufera, dám opět 2 gufera a slušná ložiska skf a uvidím.
Tak pokud teda tak točila tak zrovna zkontroluj i uhlíky a čerpadlo JET + výpustní ať máš klid,když se pouštíš do takové opravy... Video té mé potvory ještě před výměnou ložisek ale po výměně čerpadel a vyfoukání motoru od uhlíkového prachu je tady: http://www.youtube.com/watch?v=bePEPKL1l6o

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Martin_Fio »

zdravím, kříž jsem sundal, ale soustruh jež má pod univerzálkou 220mm nemám, to vidím lépe cestu rozbruškou řiznout puvodní poškrábaný kroužek 30 35 15 a nahradit jej novým. Mezi náhradními díly není.

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od Martin_Fio »

uhlíky asi cca před 3 lety, pak uklepaný motorový konektor, čepadlaasi tak předloni a jede. Možná ještě zazlobil zámek dvířek, k výkonu vlastně spokojenost

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

Tyto pračky jsou prostě best :lol:

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od Martin_Fio »

to Tatramacek, když vidím to video, je to stená pračka, ale s 1200 otáčky, tak když jsem ji zkoušel otevřenou, tak mě při odstřeďování mé nervy z koupelny vyhnaly. Navíc pře časem nějaký supermárketový prášek uspa skrápění prádla, tak tu hadici od přečerpávacího čerpadla do horní části manžety jsem čistil instalaterským perem.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#15 Příspěvek od tatramacek »

něco ti doporučím: http://www.drogerie-matous.cz/p1113-ava ... ho-kamene/
projet ji timto podle navodu a pak vycisti cerpadlo a bude to ok :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“