výběr vhodného routeru s modemem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

výběr vhodného routeru s modemem

#1 Příspěvek od milan222 »

omlouvám se, že zase otravuji, ale řeším tu jeden problém.
mám kyslík po pevné lince (ADSL). doma požaduji připojení po kabelu pro tři počítače, ale zároveň i WI-FI připojení. a ještě navíc bych rád připojil USB tiskárnu tak, aby na níá viděli všechny počítače v síti. momentálně je tiskárna napojena na jeden počítač, který se musí zapnout jen kvuli tisku. to je velmi nepraktické.
také požaduji připojení extrerní antény, protože náš barák je docela přezděný a tak signál je jen někde a mizerný.
a taky mi jde o cenu, aby to nebylo moc drahé. on nám odchází modem zyxel a o tak, že je z něj topinkovač. pul hodiny jde, a pak se musí nechat vychladnout. a kyslík reaguje tak, že nám už další nepošle zdarma. ikdyž nám zyxela zdarma poslali před třemi lety.
jinak mít dvě zařízení by mi taky nevadilo.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#2 Příspěvek od satam »

A nechceš toho trochu moc najednou??
V první řadě musí ta tiskárna tebou navržený způsob připojení, tj. "práce samostatně", podporovat. Pokud ne, bez zapnutí příslušného počítače se neobejdeš.
Ostatní Tvoje problémy bohužel nejsem schopen řešit, a nevím, kdo by je vyřešil.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

To topení modemu může být způsobené tím, že máš závadu ve zdroji nebo je umístěný někde, kde se blbě chladí.

Například tento router s USB spojíš s modemem, má 4 výstupy k počítačům a navrch umožňuje připojit tiskárnu USB rozhraním. Případně můžeš použít ještě USB rozbočovač a připojit k němu jak tiskárnu, tak externí HDD, který bude sloužit jako centrální úložiště přístupné ze všech počítačů v domácí síti. Podle nastavení firewallu můžeš mít některé počítače připojené přímo z modemu, ostatní přes router.
Případně tento kousek, ten představuje už také velmi dobré řešení za málo peněz.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#4 Příspěvek od milan222 »

tak tiskárnu budeme ještě kupovat, takže to je celkem jedno. ted mám starou na LPT port která podpoiruje jen DOS>XP všude mám až na dva PC W7
ten TPlink se mi líbí, ale nechápu ty tři antény... proč tam není jedna s větším ziskem? nebo to vysílá tři ruznmé sítě na třech ruzných kanálech?
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

Protože to umí 802.11n s 3T3R MIMO.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Mimochodem, pěkná prasečina. Tohle si koupí pár lidí v paneláku a je hotovo, nebude fungovat nikomu nic. :x

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Petr-II »

forbidden píše:Mimochodem, pěkná prasečina. Tohle si koupí pár lidí v paneláku a je hotovo, nebude fungovat nikomu nic. :x
Ono by stacilo, kdyby si to kazdy dal na min. Jinak ale souhlas.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Až si začas změřej, co jim to žere a zbytečně, tak si to upravěj. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

milan222 píše:tak tiskárnu budeme ještě kupovat, takže to je celkem jedno. ted mám starou na LPT port která podpoiruje jen DOS>XP všude mám až na dva PC W7....
No a co? Když umí tisknout z XP, tak stačí printserver LAN->LPT.
Mám podstatně starší model paralelního printserveru (ještě se dvěma LPT rozhraními), dělí se o linku s jedním z počítačů (je tam HUB) a tiskneme přes něj na HP LJ6P z WXP až po W7 i z Linuxu. Nastavení rychlé, tisk bez potíží.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“