Kompresor z lednice - co je uvnitř

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Kompresor z lednice - co je uvnitř

#1 Příspěvek od Artaban001 »

zde jsou obrázky z "rozborky" kompresoru z lednice. (nejsou moje)
http://www.rc.xf.cz/kompresor.html

Sám jsem našel rozřezaný a částečně rozebraný stejný kompresor. Sundal jsem hřídel z kotvou motoru - stator byl pryč. Do nedávna jsem si myslel, že hřídel je v kuličkovým ložisku, ale teď vím, že tam není. Je tam litinový pouzdro. Olej čerpaný vnitřkem hřídele se v části v pouzdře dostává na povrchovou spirálovou drážku a těsně před koncem pouzdra se vrací dovnitř. Takže něco na bázi fluidního ložiska.
Píst je kus snad hliníku bez pístních kroužků - dalo by se snad říct, že je to plunžr než píst. Válec je litinový, teda snad je to litina.
Zajímalo by mě, co obsahují ty rozšířené části, které jsou na obou trubičkách vedoucích z ventilového bloku - takový ty "nádržky". Ty jsem nerozebíral, nebyl na to čas

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Granule absorbéru vlhkosti.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Kremik »

Neobsahují nic, jsou zcela prázdné. Jsou to vzdušníky vyrovnávající tlakové rázy vznikající při činnosti kompresoru.

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od usporka »

Kremik píše:Neobsahují nic, jsou zcela prázdné. Jsou to vzdušníky vyrovnávající tlakové rázy vznikající při činnosti kompresoru.
není pravda sám jsem je měl rozřezané a byli tam granule...

Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od DRAKE »

Hezké děkuji
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

V těch mých na stopro nebylo nic.. Možná v těch novějších je to jinak. Je už to déle, co jsem to zvědavě rozebíral, a taky ten kompresorek určitě něco pamatoval.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Může to bejt obojí - záleží na výrobci kompresorku, na roku výroby a na spoustě dalších věcí. Proto se nedá jednoznačně říct, co konkrétně bude v jenom konkrétním kompresoru, pokud nerozebereme jiný, identický značkou a dobou produkce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“