Pitomec

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#16 Příspěvek od kevin_mitnick »

Andrea píše:Edit: Ta tykadla na koncích izolátorů tam možná zrovnoměrňují rozložení elektrického pole kolem izolátorů, někdy jsou to místo tykadel takové oblouky.
Ty "tykadla" jsou (s)prosté bleskojistky zajistujici, ze nejake vetsi prepeti zpusobene bleskem neznici izolator, ale vybije se pres uzemneni stozaru do zeme...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od workhard »

No měla velký štěstí, že to stihli vypnout, podle těch izolátorů to nevypadá na 22kV, i když i to by v pohodě stačilo :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Podle mapy a fotek je to linka 110 kV. 22 kV jsou menší stožáry v popředí
Obrázek



http://www.mapy.cz/#x=17.520553&y=49.185367&z=19&l=15

I když to vypnuli, mohla dostat definitivní pecku od náboje z úseku, to vedení má nějakou kapacitu a dost dobrý izolační odpor.
Čím déle to člověk vidí, tím je to šílenější.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#19 Příspěvek od Hydrawerk »

Ještěže měl jenom čtyři roky ten chlapec, jinak by dostal pokutu za černou jízdu.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

Tak tuto fotku ani mapu jsem sice neviděl, ale je to přesně to místo, co jsem předpokládal. Nebýt toho, že to vedlo okolo silnice I. třídy, tak by to asi dopadlo jinak - bůhví, jestli by to někdo v poli někde u Kvítkovic vůbec zaznamenal (také by z toho byla zpráva v černé kronice) - a to jsou tam ty vedení 4 a hasiči by se tam jen tak nedostali.

Sakra, ta fotka vypadá fakt šíleně - na to, že tam hasiči šaškovali 2 hodiny (jak se žebříkem, tak i s plošinou) a vyslechli si i plány na přejetí lanovkou na druhý břeh moravy, tak to dopadlo ještě docela dobře :lol:

Náboj z úseku by tam sice mohl být (je to cca 7,5 Km z Otrokovic do Napajedel), ale myslím, že to mají v rozvodně nějak zařízené k vyzkratování náboje (i kdyby to museli dělat "ručně") - na sloupy nelezou jenom sebevrazi.

Teď jsem ale nahlédl do "důvěryhodného šlánku" na stránkách Blesku (což skoro nikdy nedělám) a dočetl jsem se (kromě obvyklých keců), že ji to také trochu koplo (i přes vypnutí elektřiny) - mohlo se jí při tom aspoň trochu rozsvítit, že je něco v nepořádku :roll: .

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#21 Příspěvek od Jimmi2 »

Někde jsem o tom četl povšechný a vcelku trapný článek. Jestli jsem to ale dobře pochopil, tak tam lezla ještě pod napětím. Můžete mi někdo říct, jak se tam vlastně dostala......???

P.S. Hasiči by snad měli znát základní zásady ochrany před elektřinou (krokové napětí, vyrovnání potenciálů....) a navíc předpokládám, že byli v kontaktu s dispečinkem a ti jim mohli dávat pokyny.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Zřejmě se tam motala dost dlouho a někdo zavolal energetikům už v době, kdy byla ještě dost nízko od vodičů a stačili to vypnout. Taky tam asi nevylezla za minutu. Ten pohled bych přítomným nezáviděl, kdyby to energetici nestihli vypnout.
Holka už je ve světě mediálně známá, chudáci rodiče. Novináři se všude pletou a píšou o vn... tohle byl stožár s vvn.
Hasiči jsou profesionálové, svoje lokality mají metodicky zpracované podle místních rizik a na zásahy u vvn možná dělají i nácviky, ačkoliv tohle bylo hodně blbý místo kvůli té blízké trase 110 a 22 linek, možná vypnuli obě? Čekal bych, že pod plošinou budou nějaké nafukovací vaky nebo něco, muselo by být na palici, když včas vypnuli napětí, dvě hodiny tam šaškovali na žebříku psychologové, kdyby jim pak spadla do trávy a srazila si vaz. S 95% pravděpodobností mohla být mrtvá, když to přesto přežila, tak teď je už cenná...

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#23 Příspěvek od Vojta7 »

Komentář:
Ze sportovního hlediska je to parádní výkon...
Vylézt tam v pantoflích a ještě se tam tak dlouho udržet...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#24 Příspěvek od Jimmi2 »

Crifodo píše: ...a někdo zavolal energetikům už v době, kdy byla ještě dost nízko od vodičů a stačili to vypnout...
To zní pravděpodobně.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#25 Příspěvek od weed_smoker »

Lukas-Peca píše:Jo, bude to u Moravy. Jaktože ji to ale neupeklo, když na to lezla? To je ta VN síť opravdu tak dobře odizolovaná od země?
Nedávno jsem viděl, jak se o 22 kV vedení opírají větve stromu, ale jenom o jednu fázi. Trochu to sršelo, ale jinak se nic nedělo...
Izolovaný jsou sítě VN a některý NN (500V/690V/1000V/6kV/11kV/22kV a 35kV), tohle je síť VVN 110kV a ty jsou zemněný natvrdo.
Asi vlezla na tu stranu se záložním vedením(obvykle značená bílou),který bylo zrovna vyplý.Kdyby vlezla k drátům naproti(na červenou),mohly bejt na rozzlobenimuzi.com pěkný fotky z grilovačky.
BTW.s těma barvama stran si nejsem jistej,ne vždycky to je červená X bílá (taky je někde červená X modrá,bílá X žlutá,modrá X bílá,zelená X oranžová atd.)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#26 Příspěvek od ohryzek36 »

Já to vidím tak, že lezla na vedení, co bylo pod napětím komplet (podklady ale nemám) - tj na každé straně tři fáze. Po výlezu na určitou část stožáru to začali hlásit řidiči, jedoucí po silnici č. 55 záchranným sborům nějakého idiota na sloupu (někteří jsou už zvyklí hlásit hlídky PČR a podobném průsery, tak je to OK) poté byl výjezd a to divadlo - už jsem si podobných věcí zažil hodně, ale je trochu rozdíl dostávat rozpitého známého z chalupy a neznámou holku ze sloupy vysokého napětí...

Jak jsem psal - jediné štěstí je to, že si v tom stavu vybrala tak dostupnou část vedení (cesty přimu u sloupů a tak) - kdyby se zašila někam do pole (něco v trase Malenovice->Oldřichovice->Topolná), tak by to bylo o dost horší - a to nepočítám vypínání elektřiny do Hradiště a do Brodu...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#27 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#28 Příspěvek od no_-_name »

ZdenekHQ píše:Jako malýmu klukovi se mě tom zdálo - že sedím pod koly jedoucího vlaku, dělá hroznej hluk, ale nic se mě nestane. Je zvláštní, že některý sny si člověk pamatuje celej život.
A plivnout na osmičku?
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od Andrea »

Jednou ten vlak neměl na konci zavěšený hák a pak se Zdenda probudil s rozbitým čelíčkem. :D

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#30 Příspěvek od Vogon »

ZdenekHQ píše:Jako malýmu klukovi ...
Z toho si nic nedělej to jsou běžné kastračni fobie, to mají i některý ženský.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“