Motorová pila pro hobby činnost - benzínová nebo elektrická?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od PavelFF »

Jakým dusičnanem? Co se stane? Jak dlouho to trvá?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od Yarda1 »

U nás v zahrádkářské kolonii visela nabídka, že někdo pokácí stromy - zadarmo, jen si odveze to dříví. Pokud pro to dříví nemáte použití, zkuste hledat někoho takového.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Dusicnan smichas s naftou a odpalis. Co se stane a jak dlouho to trva si asi domyslis :-)
Je potreba pomerne silna rozbuska, smes neni moc citliva. Podrobnosti tu myslim nema prilis vyznam resit, hledej pod heslem dpa.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

Lépe pod heslem DAP. Ale asi bylo myšleno spíš nasycení pařezu dusičnanem draselným a pak vypálení, bez nafty. :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Ono ani o vypálení nebude řeč , jen navrtat a nasypat . Vlhkost a chemie zařídí rychlou degeneraci dřevní hmoty .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesně tak - děda si nechal jámy na stromy vystřílet dynamitem a šance dostat se ke kořenům byla někdy menší, než narazit na vodu. Takže jsem pařez uřízl 10-20cm pod úrovní terénu, navrtal 12mm vrtákem, nacpal dusičnanem, zašpuntoval a zahrnul. Nevylezlo nikdy nic, nakonec taková jabloň ani ten dusičnan většinou nepotřebuje, zato třeba ořech je potvora nezničitelná a ten pařez po ořechu, to je lahůdka...

Zapalovat ani odpalovat jsem to nechtěl, přece jenom jsem blízko lesa kdoví, co by se mohlo stát.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Nedavno jsem listoval knizkou priznacne nazvanou Prirucka strelmistra, kde se pise mj. i o parezech. Je mi jasne ze vetsina lidi takto postupovat nebude :-) ale knihovnicka bezneho zahradkare obdobnou literaturu nejspis neobsahuje, tak snad kdyby si chteli mistni pestitele cehokoliv rozsirit obzory...
Přílohy
aaa24.jpg
(201.05 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

ZdenekHQ píše:ořech je potvora nezničitelná a ten pařez po ořechu, to je lahůdka...

Zapalovat ani odpalovat jsem to nechtěl, přece jenom jsem blízko lesa kdoví, co by se mohlo stát.
Teď o víkendu jsem se tomu zrovna věnoval.. Ořech, kmen tak průměr 30 cm mezi dvěma kůlnami v mezeře 3x1,5m. Měl jsem ho již připravený, bez větví, jen 3x zalomený křivý kmen o výšce cca 2m. Když jsem zabral, tak se kýval. Myslel jsem si, že to nebude problém ani s mými vyhřezlými ploténkami :lol: . No, mýlil jsem se šeredně! Nakonec jsem po odkopání kolem přerušil mimo jiných, bezvýznamných kořenů s fí 4cm, jeden s 15 a dva s 10cm. Držel jen na tom středovém " kůlu" směrem dolů. Ale i tak se nemínil vzdát. Byla to hrozná rafačka. Nakonec lehnul postupně, jak jsem po něm skákal a zbytek dodělal Narex EPR 40. Maximální spokojenost, má za sebou už několik hrušní a švestek obdobných kalibrů jak ten ořech. Teď polykám prášky a vzpomínám :roll: .

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#24 Příspěvek od mcmlxxx »

Elektrická pila řeže stejně jako benzínová, jen si musíš zvyknout na kabel, který někdy zavazí. Na druhé straně je prakticky bezůdržbová. Sám sem s ní vystačil doma 4 roky, než sem potřeboval těžit v lese. Takže mám i benzínovou - ale ta vyžaduje údržbu- je to další motor nazlost. Musíš míchat palivo s olejem, nesmíš ho tam nechávat dlouho, jinak pilu snadno zadřeš, pila kouří a smrdí i když má kat. , dělá děsnej kravál, když ji někam položíš, má tendenci poskakovat na volnoběh a snadno spadne na zem... , než ji poklidíš, musíš ji nechat schladnout, jinak vyhoříš...
Pařezy likviduju jednoduše - nasadím řetěz "kameňák" , pařez trochu obkopu a snažím se ho seříznout pod úroveň terénu. když to nejde, tak špičkou pily rozřežu do šachovnice, a ty kostky pak vyštípu pajcrem nebo sekerou. Poté zahrnu zeminou. Pokud pařez nechce ven, nebo ho nelze seříznout pod terén, polož na něj placatej kámen, nebo kus plechu, prostě něco čím zakryješ jeho plochu a pak se o něj už postará příroda a různý breberky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě teď čeká poněkud více rozrostlá líska - jen čekám, až se mě trochu vzpamatují ruce z dláždění "gril-placu", do levýho ukazováčku jsem se praštil palicí, na pravej mě spadl půlmetrovej dělostřeleckej granát při úklidu, tak nějak nemám chuť něco dělat. To je tak, když člověk něco dělá unavenej...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#26 Příspěvek od pocitujlasku »

Nebo to uříznout pod úrovní terénu, navrtat, nacpat dusičnanem a zahrnout.
Ja som len odrezal tesne nad zemou, zasypal zemou a pravidelne polieval (obcas aj horucou vodou). Za 2 roky sa pekne rozpadol, stacilo niekolko uderov sekerou a potom len povyberat zbytky pna. Bez chemie.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Líska padla, pařez vykopán a částečně ekologicky zlikvidován. Zbytek pařezu zřejmě bude stačit ještě na jednu akci. :D
Přílohy
kure.jpg
(119.23 KiB) Staženo 32 x
parez.jpg
(199.31 KiB) Staženo 31 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#28 Příspěvek od Cust »

Te chce do vlákna Vaříme při bastlení. I když nevím nakolik ten pařez byl bastlení... :-)

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#29 Příspěvek od mcmlxxx »

trojnásobná vražda :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“