Vosí hnízdo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vosí hnízdo

#1 Příspěvek od Mourek »

objevilo se mi na chalupě na dřevěných dveřích do kulny zevnitř asi vosí hnízdo, taková jako papírová koule cca 12cm pruměr a davaj ty potvory žihadla.Nemáte někdo zkušenost jak to zlikvidovat, nechci dostat moc žihadel.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Pár rad je například tady.
Důležité je pustit se do toho skutečně pozdě večer, kdy jsou vosy nebo sršni doma.
Nevěřil bys, jak vzteklé jsou, když se vrátí domů a nemají kam.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#3 Příspěvek od mcmlxxx »

Popros o pomoc nějakého včelaře v místě kde máš chalupu. Má vybavení.
Pokud to chceš dělat sám, pořádně se obleč, kanady pořádný pevný kalhoty , silnou bundu nebo vaťák, rukavice , na hlavu včelařský klobouk ( zapomeň na helmu na motorku :) ), Nesmíš se bát a práci vykonat rychle a klidně.
Vezmeš silnější igelitový pytel, nebo kbelíkl s poklopem , a v noci až budou vosy doma celé to hnízdo sundáš do kýble nebo pytle a mechanicky nebo jinak ( třeba chemicky - kontaktní jed ) zlikviduješ.
Další varianta - šetrná, je počkat do podzimu, vosy vymrznou a do původního místa se už nevrací.

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#4 Příspěvek od Jezibabak »

Viděl jsem i jednoduchý a opravdu neskutečně účinný postup. Jak již bylo zmíněno, počkej na večer a pak hnízdo postříkej směsí vody a medu/cukru z rozprašovače. Křídla se jim slepí a spadnou jak hrušky ještě před startem. Pokud některá vyletí, stříkni na ni a spadne jak šutr.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#5 Příspěvek od renda15 »

S úspěchem používám sněhový hasicí přístroj - CO2. Vosy zmrznou a můžeš si s nima dělat co chceš, přijde mi to bezpečné a rychlé.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od patrikvarga »


Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Pokud to není bezpodmínečně nutné, vosy bych nelikvidoval. Jsou užitečné, sežerou spoustu hmyzu, který je dotěrnější jako ty vosy. Já jsem ještě nikdy nebyl nucen hnízda ničit a mám je v půdě a kolně,dokonce i sršně. A to pravidelně. Já s nimi vycházím bez problémů, naposled jsem dostal od vosy žihadlo před cca 30 roky a to jsem ji přitiskl na kůži, když mě tam cosi lechtalo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Až je vyženeš, nastříkej to všechno WD-40. Vyzkoušel jsem doma a je klid, opravdu jim to nechutná.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#9 Příspěvek od zouzel1 »

Já jsem sršně nachytal na pivo. Uříznul jsem petku, nalil trochu piva, přistčil jim k hnízdu a každý den se jich asi patnáct utopilo. Jenom jsem to cedil a pivko vracel zpátky a do týdne se všichni uchlastali... žoužel

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

To funguje i na slimáky, jen to příšerně smrdí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Nejspíš bys mohl zavolat hasiče, kdyby sis nevěděl rady... Asi by se moc nedivili.
Nebo tedy:
Bezpečnější je přivolat k odstranění hnízda zkušené odborníky. Zásah hasičů je sice bezplatný, ale má háček. Hasiči přijedou pouze v případě, kdy hmyz bezprostředně ohrožuje životy a hnízdo je na veřejném prostranství. To se týká například škol nebo nemocnic. Pokud zavoláte na linku 150 a operátoři nevyhodnotí vaši situaci jako závažnou, doporučí vám firmy, které hnízda zlikvidují za poplatek. Přesná cena závisí na druhu hmyzu, velikosti hnízda i samotné firmě, připravte si 1 200 až 2 000 Kč. Jestliže jste alergičtí na vosí píchnutí, raději se nepokoušejte hnízdo sami odstranit a rovnou přivolejte odborníky.

Zdroj: http://hobby.idnes.cz/vosy-a-srsne-v-do ... ahrada_mot

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Da se koupit takovy velky "biolit", strika penu na vzdalenost cca 2-3m.
Z uctive vzdalenosti postrikas a rano mas klid. Netreba vymyslet nejake kraviny.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Mourek »

tak jsem to viděl dobře jsou to takový malý vosičky. Bohužel to visí na dveřích a stačí jít do kulny. pohnout dveřma mám v uchu žihadlo.takže je musím zlikvidovat kdy byly v koutě nechám je bejt. takhle to nejde

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#14 Příspěvek od EL34 »

No já si myslím, že je nejlepší je v noci normálně rozmačkat v rukavicích. Možná pro forzáš bych si ještě vzal včelařskou kuklu. Nebo to rovnou sklepnout do igelitu a zneškodnit. Netřeba přeceňovat vosí inteligenci.. Sám jsem jich takhle zneškodnil už dost tak vím o tom své.
Tak proč kupovat biolity, co2 a podobné když to jde jednoduše...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Inu musel jsem jsem letos prostor zbavit obojího nebezpečí . Našel jsem v SD actelic , ještě zbylo . Ostatní akce nemají koncovku . Po tomto zásahu bydlíte všade jen vy . Tedy několik ks sršňů jsem vzal raketou na badminton , ale toho času , tak jsem opět použil chemii .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“