Kde nakupujete součástky?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

TME, AME

GME a podobní jen v nouzi nejvyšší

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

GME, GES, výjimečně i jiné.
Vysvětlení v čem je problém v GME a GESu by mě taky zajímalo.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#4 Příspěvek od BIPOLAR »

Mě taky, takže - GME, GES, KTS-AME, TME, EZK, Buček, Lhotský, TIPA, HADEX a.t.d.
Nejmenší poštovné má Martin Lhotský, jen 59kč. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

1) skříň
2) Farnell tady většinou, protože občas používám nestandardní součástky, které na českých tržnicích nemají, ostatní se najde ve skříni.
3) GES - když něco rychle potřebuju, ale obvykle to stejně nemaj, když mají tak nedostatek kusů.

GM? ceny vzhledem ke kvalitě vysoké, mechanické součástky neberu vůbec
historie nákupů v GM - 2 tranzistory 2N3055 - oba nevydržely zatížení ve zdroji, 3x patice s nulovou silou - z jedné mi vypadl pin po cestě domů zbývající 2 přestaly mít kontakt po pár měsících provozu. 2x páječka - shořel primár - asi jsem moc pájel? Hrotová páječka shořelo topné těleso. Reklamace probíhala tak že mi dali podepsat papír, že si budou účtovat nějakých 600 korun?? v případě neoprávněné reklamace. Cena obdelníku jednostranného cuprextitu pochybné kvality a žluté barvy (bez fotolaku) 100kč??? hmm. Už mě tam neuvidí, v GESu v Brně jsou daleko ochotnější, i když nemají tolik druhů zboží, tak se raději stavím tam.
Jinak na GM v Brně mam ještě jednu nepěknou vzpomínku (nějak nesouvisí s kvalitou součástek a službami v GM). Prodával tam pan Karel Vašíček, a nejednou mi dal nějakou tu starší součástku a lákal mě do jeho radioklubu, jak se později ukázalo, udělal jsem dobře, že jsem jeho radioklub nenavštívil http://www.youtube.com/watch?v=FJsst3zFCeg

GM má trošku lepší eshop jak GES

GES - eshop mě přivádí k šílenství, rozdělení integrovaných obvodů podle abecedy.. když člověk chce navrhovat nějaké zařízení, tak je to na svěrací kazajku
naposledy jsem tam koupil BNC T spojku, abych měl 50ohm zakončení ke skopu. Bohužel jinou než tu za 23 korun neměli, tak jsem ji koupil a bohužel nemá kontakt :-/ těch 23 korun by mě ani tak nemrzelo jako to že jsem strávil cestováním po městě 3 hodiny. Za tu dobu bych si vydělal na kvalitní T spojku u Farnella a to i s poštovným.. vyplatilo se?

Farnell má výborný eshop, snadno se v něm hledá ale chce to umět Anglicky, vždycky víte co kupujete, perfektní přístup k zákazníkům.
Součástky se tady dají koupit dost moderní, díky tomu se občas celý chumel součástek smrskne v jednu s lepšími parametry a ve výsledku i s lepší cenou, menšími rozměry (čímž se ušetří i na PCB)
Naposledy upravil(a) Davidus dne 08 črc 2012, 22:03, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#6 Příspěvek od bastlir40 »

HADEX , TIPA a z nouze GME. GME většinou používám jen v případě potřeby nějakého PICu nebo ATMELu.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#7 Příspěvek od ACDC »

Lhotský, občas GME,AME.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#8 Příspěvek od Vojta7 »

GES.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#9 Příspěvek od hakamusai »

Opravdu mě štve,že mi posílají GME,GES,Lhotský vždy alespoň jednu součástku jinou.Připadá mi,že to dělají schválně.Fakt to člověka nas..e.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#10 Příspěvek od ACDC »

Ja s Lhotským nemám žádné problémy, vždy dopředu napíše, pokud je nějaký problém, jsem sním spokojen.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Pokud nemam nejaky zavazny duvod nakupovat jinde, tak nejcasteji Farnell.
GME a spol. prodavaji casto soucastky mizerne kvality/padelky, dlouho jim trva vyrizeni objednavky, casto neco chybi ci poslou blbe apod. Napr. tolik vychvalovane TME mi pri prvni (a posledni) objednavce poslali 10ks krystalu 12MHZ misto pozadovanych 2MHz, pri reklamaci meli tu drzost a chteli je poslat zpet (cena postovneho byla cca 3x vyssi nez cena soucastek) Proste polska verbez. Z osobni zkusenosti muzu rict, ze i Cinan z ebay se omluvi a posle spravne soucastky.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#12 Příspěvek od BIPOLAR »

hakamusai píše:Opravdu mě štve,že mi posílají GME,GES,Lhotský vždy alespoň jednu součástku jinou.Připadá mi,že to dělají schválně.Fakt to člověka nas..e.
To je zajímavé, že to dělají jenom TOBĚ. 8O :roll:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#13 Příspěvek od Duvsan »

S dovolením, pripojím sa. Prosím ešte zoznam na Slovensku. Zatiaľ väčšinou využívam AVElmak. Ď

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od GeorgeB »

Já jsem spokojený s SOS electronic a TME. Občas i něco z GME (například hmatníky 12x12mm na tlačítka do DPS jsem jinde v různých barvách nenašel). V SOS zas slušný výběr pěkných krabiček a praktický znakový/grafický LCD. Z GESu taky občas něco.

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#15 Příspěvek od divous »

Hlavně SOS electronic. GME jen v nouzi.
EZK Krčmář protože má prodejnu za humny.
FARNEL pokud potřebuji specialitku nebo mám větší nákupy.
TME, GES se vyhýbám obloukem.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“