DvD Daewoo RD-430XD

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

DvD Daewoo RD-430XD

#1 Příspěvek od yesper26 »

Zdravim, pokusam sa opravit toto DvD. Po vlozeni DvDcka, ked na displ. vypise LOADING, tak displej zhasne a DvD sa tak trhane po troske otaca, nereaguje na nic, len na vypnutie. Napetia som vsetky meral, su ok. Po odpojeni mechaniky, teda motorcekov a optiky ostane svietit len LOADING a na nic nereaguje. Ked odpojim komplet riadenie mechaniky, tak po stlaceni power tl. len cvakne rele no disp. sa nerozsvieti. Bez DvD cka reaguje na otvorenie, zatvorenie, ide aj prepinat funkcie radio, cd, aux, aj hra radio, no akonahle prepnem na DvD a strcim tam DvD tak zhasne disp a na nic nereaguje. Neviete niekto co s tym. Diky za rady.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

yesper26 píše:akonahle prepnem na DvD a strcim tam DvD tak zhasne disp a na nic nereaguje. Neviete niekto co s tym.
Niečo bude zo zdrojom,napätia môžu byť OK,ale sú mäkké.(alebo zvlnené)Poriadne skontroluj zdroj,hlavne elyty.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od yesper26 »

No meral som ich vkuse 5V, 12V, -12V, 3.3V, 2.2V drzia jak prikute. Inac ten 2.2V regulator dost pecie a aj samotny cpu na riadeni DvD. Najskor bude vadny samotny cpu riadenia DvD. teraz svieti na disp. len loading a na nic nereaguje. Ked otvorim mechaniku potocenim kolieska a zapnem vezu tak sa mechanika zavrie aj laser zasvieti no na disp. svieti vkuse loading, niekedy zhasne a je tma a na nic nereaguje len na vypnutie. Este to potrapim zajtra.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od yesper26 »

Takze operace sa napokon vydarila :))) Zrejme je vadny napetovy regulator na 2.2V, ked som ho odtial odletoval a 2,2V nahradil zo zdroja - externeho, tak to fici. Najprv mi na disp. svietil vkuse loading, no to preto lebo som nemal pozapajane ostatne prkotiny, vystup scart a aj tuner. Len neviem teraz ako ten napetovy regulator nahradim, kedze stabilak na 2,2V nieje. Vstup je 5.5V, zrejme je to trand, nastaveny na 2,2V. Skusim daco vyrobit.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Tento tam nemôžeš dať?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od yesper26 »

Nieco sa dokurv... obraz mi ide ale displej a tlacitka nie. Zeravenie ma 4V a na katodach -30V oproti GND kua preco potom nesvieti :D Zaujimave ale ked dam nazad ten 2,2V regulator tak to nenacita dvd len ho tak trhane pokruca a ani obraz nenaskoci len rozsypany ako s-ka ked je. Na diode mam pres nou na anode 5V a za nou na katode 4.5V vtedy ked je tam ten trand 2,2V regler. Hmmm? Tych 5V sa chomietne :D z 5V riadeneho stabu, ktory je na chladici no na nom 5V je jak prikovanych a na vstupe 10V. Ale pochybujem ze ten trand 2,2V regler je vadny, kedze ked ho tam mam tak na jeho vystupe je ako prikovanych 2.2V len sa dost smazi. Som z toho :?: :idea: Z ex. zdroja to ide, len mi teraz nejde ten disp. a tlacitka. Kua co som zas oddrb... :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od yesper26 »

Jj je to taky maly SMD trandik, no ja by som ho nahradil hocicim a bacol by som ho durch na chladic. Len ten disp a tlacitka ma seru ze to kua nejde. Hmm a to nejde ani zvuk kua.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od yesper26 »

Daku radu PLSSSS. Preco potom ten disp nesvieti ked zeravenie ma, aj -30v ma.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Atlan »

Kondiky v zdroji si zmeral alebo vymenil ? Tych 2,2 sa mi zda divnych ale budis.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od yesper26 »

Tie su ok, 2,2V tam ma byt na 100 percent, napaja to zrejme aj pamet. No asi posiel obvod na riadenie displeja, napajanie ma 3,6V co je divne, -30V tam je a aj zeravenie, alebo ho neovlada z procesora. Uz mam z toho nervy, zatial prdim na to.

Napetia drzi vsetky jak prikovane.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“