Čistič odpadov - 96 % H2SO4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#16 Příspěvek od helios »

tatramacek:
NaOH mám vyskúšaný tiež, po nasypaní 2kg do rúry fí200 a zaliatí vodou do dvoch hodín rozpustil hovnový vláčik v dĺžke asi 3metre. Osobne používam radšej hydroxid ako kyselinu...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#17 Příspěvek od keemo »

Debata "o hovne" :lol: :lol:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#18 Příspěvek od tatramacek »

keemo píše:Debata "o hovne" :D :D
Keemo to zabil :DDDD
helios píše:NaOH mám vyskúšaný tiež, po nasypaní 2kg do rúry fí200 a zaliatí vodou do dvoch hodín rozpustil hovnový vláčik v dĺžke asi 3metre. Osobne používam radšej hydroxid ako kyselinu...
Do takových detailů to popisovat opravdu nemusíš 8-)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

Tak dik :lol:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#20 Příspěvek od helios »

Okej, len som to čo najvýstižnejšie popisoval. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#21 Příspěvek od tatramacek »

všiml jsem si :lol:

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#22 Příspěvek od mc-vlada »

Taky přihodín zkušenost. koupil jsem v drogerii onehdá "cosi na odpady" nepamatuji si název, plastová lahev barevná nálepka a nápis USA patent. Po nalití do odpadu se vyvalila pára a dým, všechno co ucpávalo odpad bylo rázem pryč. Bohužel, všechno pokapané bylo poleptané, o tom v návodu ani zmínka. No a pak jsem zjistil, že reakce v sifonu byla tak prudká, že v něm propálila díru. Vměnil jsem tedy sifon, abych zjistil, že je díra ještě někde v potrubí. No na rozbourání sprcháče v podkroví zatím nemám, tak ho nepoužívám. Ale od té doby na odpody používám jen biologické prostředky s enzymy.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#23 Příspěvek od Eleman »

Taky řešení. Odpad je pročištěn, je (jako) nový. :lol:
To je fakt na :toilet:
Kdyby ti někdo radil vyměň odpady, tak ho pošleš do hajzlu a použiješ chemii. Výsledek je stejný - nový odpad a ta chemie je jen takový bonus navíc.

I já jsem v podstatě dopadl podobně. Téměř ucpaný odpad z kuchyně od dřezu a myčky do stoupačka (klasika panelák). Stav se postupem času zhoršoval až byl neudržitelný. Nepomohl zvon ani chemie. Začal jsem odpad postupně od dřezu rozebírat (samozřejně destrukčně) a vše bylo v pohodě až překvapivě čisté. Takhle jsem se dostal až ke stoupačce, kde jsem zjistil, že vtok do stoupačky je zarostlý krápníky vodního či jakého kamene od toho jak (slušně řečeno) odpadní voda stékala z vyšších pater po stěně litinové stoupačky přes boční otvor vtoku. Pomohla coulová trubka a kladivo (a odvaha že nepraskne ta litina), jedině tak šel otvor prorazit.
Naposledy upravil(a) Eleman dne 16 črc 2012, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#24 Příspěvek od helios »

NaOH taký agresívny nie je, neleptá plasty, kameninu ani liatinu a hliníkové odpadové potrubie snáď nikto nemá. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Otkundes »

No ono záleží jakým způsobem a v jakém množství ten louh sodný použijete. Také jsem kdysi nasypal šupinky louhu do dřezového kanálku. Mohlo ho být asi jako plný kelímek jogurtu (150 ml). Pak jsem to zalil sklenkou teplé vody a rychle odstoupil. Reakce byla bouřlivá, bublalo a prskalo to. Odpad se sice uvolnil, ale vzniklým teplem se též uvolnil spoj u sifonu a co horší, i spoj novodurové trubky od sifonu do PVC trubky ve zdi. A byl jsem vyléčen: teď raději používám gumový zvon a odpady preventivně proleju horkou vodou dříve, než se stihnou ucpat. Chápu, dnes jsou již odolnější materiály, než byl můj novodur, ale...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Že jsi tam rovnou nehodil granát. 8O
Ale máš pravdu v tom, že záleží na způsobu použití a množství, když s tím neumíš (a ani si nepřečteš návod), můžeš napáchat víc škody než užitku. To platí nejen o NaOH.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#27 Příspěvek od Otkundes »

Ruční granáty nebyly k dispozici a americký RAG-2 (ruční atomový granát s účinností 2 km), nebyl ani v Tuzexu k mání. :D
Ono v té době se šupinkový louh sháněl pokoutně přes známé - třeba z nějaké textilní fabriky. Skladník trochu odsypal z velkého pytle do přineseného igeliťáku a nějaký návod na čistění odpadů ani neexistoval.
No jo, bejvávalo, mladická nerozvážnost...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#28 Příspěvek od helios »

O tom čistení granátom mi rozprávala kedysi babka. Za vojny potrebovali prečistiť odpad v starom činžiaku a keď nepomohli klasické prostriedky, niekoho napadlo použiť granát. Odpad vyčistil vraj dokonale, aj s polovicou steny bytu o tri poschodia nižšie. Ušetrili si prácu s vyhľadávaním miesta upchatia a nutného vybúrania... :lol:

V prípade novoduru je lepšie si zarobiť roztok NaOH v kýbli a až po čiastočnom ochladení ho naliať do odpadu.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od mtajovsky »

kevin_mitnick píše:Tady jde o to, ze vyrobek obsahuje 96% H2SO4 (v nezname koncentraci) ...
To je to samé, jako kdyby napsali - výrobek obsahuje neznámé množství H2SO4 :D . Ale, protože varují před přiléváním vody do obsahu, tak jde pp. skutečně o koncentrovanou kyselinu, protože do zředěné, například akumulátorové, se už voda přilít může, jak se to dělá při dolévání akumulátorů. Doměnku o koncentrované kyselině podporuje i porovnání objemu a hmotnosti. Objem 1000 ml a hmotnost 2 kg. Čistá H2SO4 má hustotu asi 1830 kg/m^3. Zahřívání konc. H2SO4 a její vystříknutí varem vlité vody je nenebezpečnější projev a závažnější než samotná žíravost kyseliny. Překvapuje mě ta plastová láhev. Mám doma ještě z doby totality 98% H2SO4, ale ta je ve skleněné láhvi.

Jinak, k čištění pomocí NaOH - pokud se nasype peckovitý NaOH do vody ve větším množství, tak také dojde v silnému zahřátí, které může být pro trubky z PVC nebezpečné.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#30 Příspěvek od Otkundes »

K tomu čištění granátem Vám přespěji příhodou:
To přišel velitel jednotky za staršinou a sdělil mu: Ve sklepě v jímce máme potkany. Co s tím uděláme?
Vzali tedy několik dělobuchů, svázali je a šli do sklepa. Zvedli mříž, staršina hodil do jímky dělbuchy, rychle povalili mříž a velitel se na ni postavil celou váhou své osobnosti.
Následoval výbuch a z jímky, přes oka mříže, vystříkl proud vody s fekáliemi. Oba pánové pak do konce pracovní doby chodili po kasárnách v teplácích.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“