Zesilovače Tesla AUJ 620 (již prodány)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#31 Příspěvek od CharlesBass »

Děkuji všem zúčastněným za dobré rady.
Člověk se pořád učí. U podobnejch věcí mám už i zkušenost vedocí mě při měření napětí měřícími hroty je brát do kombinaček s izolačními rukojeťmi 1000V.

Měl jsem v záměru si přeci jen něco lampového zbastlit. Dá se říci že po získání dalších a dalších těchto "zařízení" která nicméně, jsou pro reprodukci dnešního stereo nezpůsobilá. Po průzkumu hromad materiálů, prosezení x hodin u konferencí a diskuzí ve fórech, jsem seznal, že AUJ620 je pro tento účel tedy nevhodný. Měl jsem ideu, že by mohl fungovat bez dramatičtějších přestaveb a zásahů. Moh bych to celý předělat, to je pravda. Jsem línej a nemám na to výbavu.

Celá výkonová část je tedy k dispozici. Funkčnost (k původnímu účelu) perfektní. Funkčnost obou modulů vyzkoušena. Doslechl jsem se, že ředitel školy vyměnil ústřednu z jediného důvodu - nemohl pouštět mp3.

Prodáno! Další věci k prodeji případně zde: http://charlesbass.wz.cz/bazar.html

Trafa:
2x 3 AN 657 00 (paralerní chod) Ty jsou k dispozici stále.
2x 3 AN 661 08 (žhavící)
2x 3 AN 661 07 (anodový)
2x 3 AN 673 08 (výstupní)

Váha jednoho modulu: skoro 15 Kg
Váha celého rámu i s moduly: 45Kg

Přikládám fotku modulu při testu:
Přílohy
Test.jpg
(217.21 KiB) Staženo 404 x

Uživatelský avatar
cipsnaj
Příspěvky: 42
Registrován: 22 čer 2010, 02:00
Bydliště: Kousek od Pardubic

#32 Příspěvek od cipsnaj »

Mel bych zajem o tyto moduly, pokud by nekdo nabidl na prodej.
**KOUPÍM LAMPY TESLA RD27AS A USMERNOVACKY TELEFUNKEN**

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

CharlesBass píše:...Mno a je těch 800V nebezpečnější než v r. 1975?...
Je.
V roce 1975 jsi ještě nemohl mít PC, v němž by ti případný přeskok napětí nenechal polovodič na polovodiči.
Ve světě už sice deset let běhaly elektronické kalkulačky, k nám se jich ale pořád dostávalo hodně málo (a ještě dlouho se používaly kalkulačky na kličku nebo motorek), ale ke kterékoli z nich jaksi postrádalo připojení zesilovače smysl.
Ono nějaké to ošetření vstupů a výstupů proti přepětí v PC sice je, ale s takovou šlehou nepočítá.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Kaca »

Mám doma 8 kusů AUJ 620, dva z toho jsou ještě v ústředně. Vybírám z toho jen patice a použil jsem jedno trafo ke stavbě. Z něho jsem vymačkal asi 426V DC pro 4 x EL 34. Víc toho z nich asi dělat nebudu. Leží mě to doma a chci se toho zbavit. Taky mám ještě dost starých rádií které budu asi dávat na aukro protože kdybych to měl opravit a překondíkovat tak bych tady musel být asi tak 200 let.

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#35 Příspěvek od sanoch »

FOR "Kaca" Kolik za ty konce chceš? Děkuji.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Kaca »

Bohužel, konce jsou prodané. Ihned po mém příspěvku jsem dostal E-mail od jednoho zájemce a ten si je odvezl ale mám ještě jednu kompletní malou ústřednu se dvouma koncema. Má asi vadný gramofon a je nezkoušená takže ani nevím jestli je funkční. Tu budu asi dávat na Aukro pokud se k tomu rozhodnu. Dále pak mám ještě nějaká trafa z těchto AUJ620 ale musel bych prohrabat svoje skladiště.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“