Eagle a oválná dírka

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

Eagle a oválná dírka

#1 Příspěvek od Tommi »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Potřebuji udělat oválnou dírku do plošek (polygon) nahoře a dole na DPS. Plošky jsou 14 x 15 mm, pocínované, uprostřed potřebuji udělat oválnou dírku 5,2 x 7,4 mm. Celkem 8x na jedné DPS. Zatím jsem to udělal tak, že jsem tam naskládal asi 5x vedle sebe otvor 5,2 mm. Jinak to polygon nechce vzít na vědomí. Rád bych to udělal tak, aby mě s tím pak z výroby nevyhodili. Další možné řešení jsou plošky jako polygon ve tvaru C, ale neexistuje nějaká jiná možnost? Ale stejně - jak udělám takovou šišatou dírku? Díky za nakopnutí správným směrem (mám Eagle 4,16).

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Použij nástroj na obrys desky, byť je vnitřní, ne na vrtání otvorů.
Fréza to zvládne, vrták by se zlomil.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

Šišaté díry se frézujou, takže ve vrstvě pro frézu nakreslíš cestičku, kudy má jet. Detaily (vrstva, průměr frézy...) je dobré domluvit s výrobcem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ti slušní si to většinou sami vyexportují na obrys a vyfrézují, když uděláš nějakou prasečinu, stejně jako větší díry (většinou nad 6mm).

MImochodem, ten průměr nejmenší frézy bývá kolem 2mm, takže je potřeba počítat s jejím poloměrem a zakulacením otvorů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

A nezapomeň specifikovat, že se ten ovál má prokovit, ona je to sice tak trochu samozřejmost, výrobci DPS spíš nevidí rádi, když se něco prokovit nemá, protože je to operace navíc, ale jistota je jistota.
V Eaglu mám frézované drážky v ploškách pro zapájení páskových vývodů baterek a design rules checku se musí říct, aby to ignoroval, jinak hlásí layer abuse. Výrobci s tím problém nemají.
Michal

Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

#6 Příspěvek od Tommi »

Díky všem za odpovědi. Udělám to ve vrstvě obrys desky a podle odpovědi výrobce to tak bude ideální. Taky mě to mohlo napadnout ale asi vidím věci příliš složitě. Ten prokov jim tam radši napíšu. Ještě jednou díky.

Odpovědět

Zpět na „Software“