Jaké trubky jsme byli

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od jura80 »

No jo, no, jenže ty platy na akademii, ty zlatý nebo nezlatý časy, to moc souvislostí kolem krize nemá. Tuhle jsem kdesi četl, že by si zase politici chtěli pozvedat platy, hmm, kriza nekriza... A souběžně se snaží zlikvidovat vědu, třeba zase kriza nekriza- že to možná na voko zdůvodňujó krizó, to už je jiná věc, jenže je evidentní, že ta kriza je zase až tolik nezajímá (bylo by určo víc příkladů na ukázku)...

Podle mě ty platy zase až tak strašný nejsou a nebyly- a rozhodně taky ne v tom smyslu, že tam lidi často dělají to, co je baví, z práce nechodí unavení až do polomrtva, mají slušný zacházení a pod.- což na jiných pracovištích není až tak časté jev.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#92 Příspěvek od BIPOLAR »

Pamatuju časy, kdy se v některých z těchto ústavů vynalézalo něco, co už dávno existovalo. :lol: :lol:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#93 Příspěvek od Cust »

...
Naposledy upravil(a) Cust dne 28 črc 2012, 22:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#94 Příspěvek od kokun »

Andrea píše:To je trochu mimo obor, my zkoumáme, jak se kalí ocel. :D
A nezkoumáte vy už vyzkoumaný?
O tom už přeci dávno psal i N. A. Ostrovskij: "Как закалялас сталь."
:lol: :lol: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Habesan »

Nebo se taky vynalézalo, jak to vyrobit u nás, aby se to nemuselo dovážet z ciziny a neoslabovala se naše měna.
Co asi dělali Japonci a číňané, když USA byly elektronickou velmocí, a kde jsou dneska?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#96 Příspěvek od mc-vlada »

Víte, o tom rozkradeném majetku, pravda, komunisté ho zabavili majitelům, zestátnili, ale něco se taky postavilo (hodně se toho vybydlelo). No a dnes? Spousta majetku se díky politickým vykukům nedostala ani do rukou původních majitelů, prostě některé nadnárodní společnosti daly víc. No a jak to probíhalo hezky popisuje třeba Franta Ringo Čech tady: http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A . Skrátka ne všechno bylo dobré a špatné za komunistů a ne jinak tomu je nyní, obzvláčtě na naší "České cestě". A hlavně, jsem z malého města, lidi k sobě měli blíž a více si pomáhali. A nezištně, dnes každý i blízký a kamarád natahuje ruku. Mám-li být upřímný, pociťuji cca stejnou životní úroveň, avšak za cenu každodenního stresu ze strachu o práci, zda budu schopen vše poplatit, co nám zase zdraží a navýší (kromě platů) atd. No a na závěr, čistě za sebe, k smrti nerad cestuji a stejně na to nemám, tak že možnost cestování mi nic neříká.
Naposledy upravil(a) mc-vlada dne 30 črc 2012, 11:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#97 Příspěvek od Cust »

Lidi se ze dne na den nezmění, problém zásadní je ale tento:

TOTALITA x DEMOKRACIE

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#98 Příspěvek od ok1hga »

Cust píše:Lidi se ze dne na den nezmění, problém zásadní je ale tento: TOTALITA x DEMOKRACIE
něco si tady přečti . . .

je tam zajímavá poznámka:
"Vieme všetci, že význam slova demokracia je vláda ľudu.
Ale málo kto si z občanov prizná, že vláda ľudu môže existovať len vtedy, ak občania si budú môcť slobodne voliť ústavných činiteľov, taktiež právo ich kontrovať, ale taktiež právo ich aj kedykoľvek odvolať
alebo
zmeniť nežiaduci zákon či zmeniť Ústavu. To sú základné ľudské práva v skutočnej demokracii čiže vlády ľudu.
Ak ekonomickú moc prevezmú korporácie a spoločenský systém a Ústava krajiny neumožni vyššie,
mnou uvedené základné občianske práva,
tak spoločenský systém nemôžeme považovať za demokraticky."

zdroj:hlas-demokracie.estranky.sk

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#99 Příspěvek od mc-vlada »

ok1hga

A ještě bych přidal poznámku, že minulé i současné porevoluční vlády dělaly a dělají všechno proto, aby jejich čachry byly neotřesitelné (až na vyjímky jako je třeba Rath a pár dalších). Proto dodnes nebyl přijat zákon o přiznávání majetku a proto je od roku 2002, kdy jsme tuto normu pro splnění podmínek EU museli přijmout, oddalováno zahájeni platnosti tzv služebního zákona.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#100 Příspěvek od Cust »

Takže je lepší totalita než pochybná demokracie?

Myslím, že ty stránky by byly totalitně nepřístupné... :wink:

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#101 Příspěvek od mc-vlada »

Cust píše:Takže je lepší totalita než pochybná demokracie?

:wink:
Svět se vyvíjí a proto musela po totalitě přijít změna. Otázka je ale jiná. Proč se naše zem ubírá takovým zvláštním způsobem a směrem, když jsou daleko přívětivější "demokracie" ? Proč se ubíráme vlastním, a jak je vidět špatným směrem (cca 70-80% nespokojených), když jsme spoustu principů mohli převzít ? Proč je celý současný svět hnán do spirály zadlužení nadnárodními bankami ? Podle některých odborníků je současný bankovní-dluhový systém nastaven tak, že se z toho i bohaté země stejně nemohou nikdy dostat. (Slovo demokracie jsem dal úmyslně do uvozovek, protože se ztotožňuji s názorem v příspěvku ok1hga, tedy s tím, že současné systémy se za demokratické pouze považují, ale nechovají se tak ).

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#102 Příspěvek od Cust »

Otázka není jiná. :lol: Jako bych slyšel Kalouska.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#103 Příspěvek od mc-vlada »

Cust píše:Otázka není jiná. :lol: Jako bych slyšel Kalouska.
Pak musím jako takřka padesátník, nenáročný, se dvěma dětmi, synem 22 let a studující dcerou 17 let, žijící ve vlastním domě, postaveném těsně po revoluci za přispění státní podpory - nenávratné půjčku 130 000,- Kč, konstatovat, že současná doba není zásadně lepší nebo horší, je jiná. (A ohledně toho příspěvku na dům, v té samé době stavěla dům dcera kolegy, žijící v Německu, od obce dostala cca 30% stavebních nákladů za to, že budou mít své a nebudou obec žádat o byt a dalších 20% za to, že bude s dítětem ne 3 ale 4 roky na mateřské a uvolní tak ještě na 1 rok pracovní místo. To uvádím proto, že už jsem se setkal s názory, že to byly komunistické vymoženosti a rozhazovačnost a já nevím co)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#104 Příspěvek od Cust »

Takže to myslíš subjektivně? To bude co kus to originál...
Já jsem tu ještě nečetl pokus o objektivní hodnocení.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#105 Příspěvek od mc-vlada »

Jenomže pro mě a pro můj pohled je suběktivní pocit prioritní. A myslím si, že je dost podpořen veřejným míněním, neboť to, že v pohybujících se odhadech je 70-80% lidí nespokojených, je dost silný argument. A to není suběktivní názor, to je realita. Že politici rozkradou ročně podle Transparency International 120 miliard je realita, ne suběktivní názor, to, že se bojí přijmout protikorupční opatření, tedy přiznávání majetku a služební zákon je realita, ne subjetivní názor, Kalousek a jeho nefunkční padáky je realita, předražené ozvučování, Vondra a nejasných 320 mil je realita, předražené CASA, veřejné zakázky bez výběrového řízení včetně populárních registrů motorových vozidel........ To všechno je realita a to všechno je svinstvo, které ve finále máme zaplatit my. A tomu mám tleskat? O co jsou tedy lepší než komančové? Minimálně rozhazovat v době, kdy mají hubu plnou šetření umí stejně jako bolševici: http://www.novinky.cz/ekonomika/274497- ... kurzy.html

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“