Stabilizovaný zdroj

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra732
Příspěvky: 42
Registrován: 30 dub 2012, 02:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou

#16 Příspěvek od ondra732 »

Tak zlé to zase není :) Usměnovač tam samozřejmě mám, tenhle http://www.ges.cz/cz/kbj810-GES04913282.html?listType=1

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

No a dals tam před ten stáblík nějaký ten filtrační elektrolyt, aspoň tak 2200uF/25V, v lepším případě pak tyhle kondíky minimálně 2 nebo spíš 3 paralelně?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ondra732
Příspěvky: 42
Registrován: 30 dub 2012, 02:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou

#18 Příspěvek od ondra732 »

Jo dal jsem je tam podle návodu, mě ale ted nejde o ten stabilizační modul ale o samotnou FZ1, jestli tam ted nemám něco spojit do jednoho společného bodu, čili uzemnit. Např. kdž regulátorem nastavím napětí na 3V a mam připojený multimetr je to v pořádku. Ale když se při tomto napětí dotknu jedné výstupní svorky a stálě měřím rázem vyletí na těch 12V, to nechápu, ale třeba je to jen tím že je to nezatížené.

Uživatelský avatar
ondra732
Příspěvky: 42
Registrován: 30 dub 2012, 02:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou

#19 Příspěvek od ondra732 »

Jinak stabilizátor pracuje tak jak má, řeším to proto, kdybych chtěl trafo používat na jiné účely. To mi totiž dřív před úpravou nedělalo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Měřák měří naindukovaný napětí, musíš to měřit opravdu zatížený, minimálně nějakou žárovkou do auta, tak aspoň 5W, abys naměřil co naměřit máš...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ondra732
Příspěvky: 42
Registrován: 30 dub 2012, 02:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou

#21 Příspěvek od ondra732 »

Zdroj jsem zatížil rezistorem a na něm jsem naměřil v každém případě stejné napětí. Asi jsem se tím moc vyděsil a přikládal jsem tomu větší význam. Asi to už nemá cenu dál řešit. V každém případě děkuji moc za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“