Tesla C445 Planar, VN trafo

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Tesla C445 Planar, VT trafo :o :o :o

To JanIII - a to je co za trafo? Snad VN (vysokonapěťové) trafo - nebo ne? 8O :cry:
JanIII píše:... Nedávno vyteklo vn trafo (po 21 letech, obraz velice dobrý). Vyměnil jsem jej (HR7131 / M12-28 VN transformátor muRata) ...
Ještě jsi nenapsal, jaké trafo bylo použito v originále !!! :cry:
kondik píše: ... alebo "divné" trafo (predpokladám nejaká čína)).

Ja ti už viac neporadím, mal si kúpiť kvalitnejšie trafo buď HR, alebo Eldor.
Ano, to trafo muRata bude nejspíš "nejaká čína" - ale poraď i mně, kde ještě dnes koupíš trafo (do C445-ky!) HR, alebo ELDOR :roll:


To JanIII - trafo se nezapojuje podle barev vodičů !!! - každý výrobce to má jinak 8O :cry:
Vývod Ug2 (SCREEN) vede odspodu a vývod ostření (FOCUS) je ten horní :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
JanIII
Příspěvky: 21
Registrován: 04 srp 2012, 02:00

#17 Příspěvek od JanIII »

Všem díky za spolupráci a zároveň se omlouvám. Znova jsem vn trafo odpájel. Ten 11. vývod tam fakt je, ale poněkud jinde a placatý (takže se do pův. dirky nemůže trefit natož vejít). Já jak jsem se soustředil na to tam poměrně silou napasovat těch 10 kontaktů, tak tenhle mi unikl a ohnul se). Nastavím jej kouskem drátku (místo je) a pak vám dám vědět.
Ještě jednou moc díky.

to Kokun - pův trafo: na štítku - Philips A?2079/08T V9129 AA a ze spoda u kontaktů - 90311 HQ120R. Snad ti to něco říká.

Uživatelský avatar
JanIII
Příspěvky: 21
Registrován: 04 srp 2012, 02:00

#18 Příspěvek od JanIII »

to kokun - jo, máš pravdu, tam má být VN trafo. nějak jsem se blbě uklik. Díky. Dá se to nějak opravit. Nenašel jsem to.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

JanIII píše:
to Kokun - pův trafo: na štítku - Philips A?2079/08T V9129 AA a ze spoda u kontaktů - 90311 HQ120R. Snad ti to něco říká.
A ještě se nauč číst (psát?) - za lomítkem by mělo být 09T :o
Tak sis koupil nesprávnou náhradu - správná je HR7589, nikoliv HR7131 :!:

V Color 445 se používaly obě - závisí to od použité obrazovky. Mnohokrát se to tu (na EB) probíralo-rozebíralo !!!!!!!!!
Jsou mezi nimi určité rozdíly - není přímo záměnné :!:
Např.:
http://www.ame.cz/Seznam-zbozi-_g405205 ... ext=HR7589
http://www.ame.cz/Seznam-zbozi-_g405205 ... ext=HR7131
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

JanIII píše:to kokun - jo, máš pravdu, tam má být VN trafo. nějak jsem se blbě uklik. Díky. Dá se to nějak opravit. Nenašel jsem to.
Uklikáváš se nějak často :cry:
Najeď si na zadávací příspěvěk - vpravo nahoře je tl. upravit, na ně klikneš a můžeš v tom zadávacím příspěvku název upravit (to můžeš pouze TY a moderátoři !!!) :roll:

JanIII píše:... Ten 11. vývod tam fakt je, ale poněkud jinde a placatý (takže se do pův. dirky nemůže trefit natož vejít). Já jak jsem se soustředil na to tam poměrně silou napasovat těch 10 kontaktů, tak tenhle mi unikl a ohnul se). Nastavím jej kouskem drátku (místo je) a pak vám dám vědět.
...
Ale ty dírky tam máš přece na DPS 3 vedle sebe - do některé se to snad strefí :lol:
Pokud je ten "placatý" vývod širší, tak nezbývá, než otvor "rozpilovat", příp. převrtat na větší 8O :lol:
Naposledy upravil(a) kokun dne 05 srp 2012, 16:49, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

Já jsem zrovna nedávno měnil VN trafo do toho samého televízora,bylo tam původně osazeno M12-28,já jsem tam osazoval toto VN trafo .Musel jsem však otvory pro vývody toho trafa převrtat na větší průměr,neboť do těch původních to nevlezlo ani když jsem nožičky porovnával a hlavně ten uzemňovací vývod potenciometrů byl také plochý a tím pádem širší.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

kondik píše: Jj značku som zrovna netrafil (nerobil som to už asi rok) ale posledne som daval toto a nebol problem: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1006 ... icle=43877
Tak to hej Rasťo - to tr. CLASSIC bude rozhodně kvalitnější, než ta "napodobenina" tr. muRata :roll:
otakarv píše: Já jsem zrovna nedávno měnil VN trafo do toho samého televízora,bylo tam původně osazeno M12-28,já jsem tam osazoval toto VN trafo .Musel jsem však otvory pro vývody toho trafa převrtat na větší průměr,neboť do těch původních to nevlezlo ani když jsem nožičky porovnával a hlavně ten uzemňovací vývod potenciometrů byl také plochý a tím pádem širší.
I když - dnes nikdo neví, jestli všechno nepochází z Číny a jen se to jinak potiskne - totiž ty trafa muRata mají rovněž tak "křivé piny", že se musí DPS převrtávat, abys ho tam nějak narval 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od otakarv »

Ani já jsem s ním neměl problém(až na ty díry v plošáku).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:Ani já jsem s ním neměl problém(až na ty díry v plošáku).
Ty díry v plošáku jsou určitě O.K. - jen to trafo je na dvě věci 8O :lol: :lol: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od otakarv »

No hold to trafo má malinko rozházené rozteče těch vývodů které jsou navíc asi z ocelového drátu neboť pruží jak sv.ňa.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

Tak, tak => Číňan ho vyrobil "z rýže" a ještě k tomu "na rýžovém poli" 8O :lol: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#28 Příspěvek od Eleman »

JanIII píše:Všem díky za spolupráci a zároveň se omlouvám. Znova jsem vn trafo odpájel. Ten 11. vývod tam fakt je, ale poněkud jinde a placatý (takže se do pův. dirky nemůže trefit natož vejít). Já jak jsem se soustředil na to tam poměrně silou napasovat těch 10 kontaktů, tak tenhle mi unikl a ohnul se)...
No a je to. Já se snad :guns: :lol: :lol: :lol:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
JanIII
Příspěvky: 21
Registrován: 04 srp 2012, 02:00

#29 Příspěvek od JanIII »

Zdravím všechny zúčastněné. Tak jsem plochý kontakt (mám teď dojem, že už byl dodaný ohnutý dovnitř) na trafu nastavil splétaným drátkem znova napasoval kontakty na původní dírky (bez převrtávání - trošku je to porod), připájel a po zapnutí TV seštiloval "screen" a "focus". Protože jsme nikdy nepřeháněli ostrost a světlost obrazu, tak teď co jsem trochu přidal na ostrosti ubral na světlosti je obraz jako víno. Snad to nějakou dobu vydrží.
Děkuji všem, kteří se snažili mi pomoci zejména Elemanovi na jehož popud jsem zjistil chybějící kontakt.
to kokun - snad nevadí podle tebe jiné trafo. Tohle bylo první, které jsem našel, že patří do téhle TV a vůbec mě nenapadlo, že je teď k sehnání ještě nějaké jiné. Díky za radu ohledně opravy textu v nadpisu. To číslo na štítku se dá velice špatně přečíst, byl jsem rád, že jsem to přečetl alespoň takto.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

No - měl jsi sem přijít s dotazem, než jsi to trafo (jeho náhradu) kupoval. Stačilo, kdybys napsal, že to původní je šedé.
To, které tam máš teď je dost odlišné - některá vinutí mají odlišná napětí 8O :cry:
Ale už jsem psal - rozdíly se tu dříve probíraly - hledej! :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“