JEN ovladač Canon EOS500D?!

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

JEN ovladač Canon EOS500D?!

#1 Příspěvek od Bastlfanda »

Zdravim,
foťák ok, ale sw je katastrofa ... otravuje, kde může (od restartu PC přes "kanónový" vyfi*undace), funguje jak má zrovna náladu (někdy zpřístupní foťák jako diskovou jednotku, jindy se rozhodne pro nemožnost obejít ten jejich sw) a vnucuje x stovek MB zbytečnýho balastu, aby "o sobě vůbec věděl" ...
nevíte, kde by se dal sehnat jednoduše jen "*.inf", kterej by xpčka vzali, příp. jak to nainstalovat bez sw? (zkoušel jsem různý způsoby výběru ovladače od dodanýho CD přes seznam zařízení, ale bez úspěchu)
Prosím o pomoc, jinak snad kvůli takovýhle s*ačce (a pár dalším - jako chabá (ne)podpora některejch tiskáren pro Android,ap.) přejdu snad ke konkurenci (u tiskáren asi jasná volba, když jí člověk zrovna nedostane darem), i když foťák jako takovej mi vyhovuje (ale pořizovat si kvůli němu čtečku karet i ke stolnímu PC nebo to zbytečně tahat z jednoho kompu do druhýho se mi zrovna nechce),
díky za rady

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Ten foťák nejde nastavit jako mass storage? Protože to žádné ovladače nepotřebuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Pokud je foťák připojovanej přes USB port, tak by ho W-XP měly vidět jako "diskovou jednotku" i bez jakýkoliv instalace ovladače. Aspoň když jsem po přeinstalu XP-ček zapomněl nainstalovat soft z CD u našeho prvního digitálu Olympus Camedia C-370, tak po připojení na kabel USB/USB-mini se mi normálně otevřel v Průzkumníku jako další zařízení a tovární soft na stažení fotek do PC vůbec nebyl potřeba. Dokonce jsem si tím ušetřil vztekání se s vtíravým přehrávačem Quicktime, kterej se z toho origo CD při instalaci automaticky nainstalil taky a pak se mi cpal všude jako defaultní přehrávač (přenastavení aby se nevetřel na default při instalaci nešlo udělat, muselo se to povypínat dodatečně - PAKÁRNA...!).

U dalších foťáků (Canon A480 PowerShot a Olympus TG-810) už jsem taky žádný origo soft neinstaloval a jak píše Andrea, jen jsem jim nastavil komunikační režim "úložiště dat" - a mám svatej klid a pokoj...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

EOS500D nepodporuje Mass Storage. Ale podporuje PTP, to by malo vo Windows fungovat.

Mam PowerShot G3 a tam sa v menu prepina mod Canon alebo PTP.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Často je nejrychlejší vytáhnout kartu a dát ji do čtečky. Dělám to tak u mobilu, než se s ním hádat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#6 Příspěvek od Bastlfanda »

právě že jako mass storage ho to nebere, PTP je co přesně?(něco kolem tisku?) Koukal jsem na PC, kde ten balast kolem je (u svýho jsem měl problém s rozpoznáním i po instalaci všeho a násl.vyžadovanym restartu ... :roll: ) a používá to usbscan.sys (sys32/drivers), ptpusb.dll (sys32) a ptpusd.dll(sys32), ale i když se v Tomto počítači zobrazuje foťák jako zařízení, je to stejně spíš pro náhled - možnosti dialog.okna jsou osekaný a třeba video mě to stejně nenechalo zkopírovat jinak než přes EOS Utility, kde si to zas nemůžu seřadit podle typu souboru, takže musim hledat chronologicky :roll:
Takže ta čtečka karet bude asi cesta nejmenšího odporu, pokud to nepřiměju hlásit se jako normální disk/mass st. ...
btw. u mobilu to dělám taky tak (ale tam mam microSD, kterou strčim do USB adaptéru), u tabletu s Androidem je to paradoxně nejjednodušší (a asi i stejně rychlý, ne-li snad rychlejší) píchnout tablet do USB, i když chci něco na kartě ...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od CZJKP1 »

Já když jsem potřeboval nějáké .inf ovladače.. Nainstaloval s CD vč obslužných programů, probrouzdal složky ve program files, zazalohoval .inf, odinstaloval a pak natáhl jen .inf

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

PTP-picture transfer protocol...?

Uživatelský avatar
jhonsmith
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2012, 01:00

#9 Příspěvek od jhonsmith »

i bez jakýkoliv instalace ovladače. Aspoň když jsem po přeinstalu XP-ček zapomněl nainstalovat soft z CD u našeho prvního digitálu Olympus Camedia C-370, tak po připojení na kabel USB/USB-mini se mi normálně otevřel v Průzkumníku jako další zařízení a tovární soft na stažení fotek do PC vůbec nebyl potřeba. Dokonce jsem si tím ušetřil vztekání se s vtíravým přehrávačem Quicktime, kterej se z toho origo CD při instalaci automaticky nainstalil taky a pak se mi cpal všude jako defaultní přehrávač ..........!!!

:D :D :D
skinny leather pants skinny leather pants
men custom leather jacket men custom leather jacket

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“