Notebook HP2540p

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

Notebook HP2540p

#1 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer, prosím najde se tu někdo kdo ví něco o HP2540p a hlavně o bios klíče pro nastartování notebooku. Jde o program,který se nahraje na epromku na netu jsem našel schéma i servisní manual. Nikde však ani na stránkách HP není zmínka o tomto softu,na schématu označen jako Q35 a je na desce připravena patice,kam se vloží.Doufám, že se najde dobrá duše co pomůže. Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Aky kluc, aky BIOS? O co sa jedna?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Že by špatný flash a nouzová záchrana z USB disku.

Každopádně to je zmatená otázka jako: nestartuje mi auto, potřebuji křížový šroubovák, musí mít červenou rukojeť.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#4 Příspěvek od pavelh »

Děkuji za odpovědi,tu otázku co jsem položil je správně nejde o bios,jako takovej ten je ok. Jen jde o soft,který ho nastartuje,nebo chceteli odemkne a jak jsem psal je tam patice,kam se vloží.Je to malá epromka 8pin,jen nevím jaká a jaký program.Myslím,že ten co o tom něco ví,mě jistě pochopí.Děkuji za každou informaci,učit se musíme pořád :agree:

Uživatelský avatar
Fr33dom
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2006, 02:00
Bydliště: Přelouč

#5 Příspěvek od Fr33dom »

Mám Elitebook 2540p a také tam mám dole pod krytkou prázdnou patici...

Uživatelský avatar
Fr33dom
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2006, 02:00
Bydliště: Přelouč

#6 Příspěvek od Fr33dom »

Ještě jsem procházel servisní manuál http://bizsupport2.austin.hp.com/bc/doc ... 664684.pdf a nikde tam o tom nic nepíšou.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#7 Příspěvek od pavelh »

Děkuji mooc Fr33dom za informaci,tak už nevím kde hledat pokud máš ještě nějaké info,budu rád. Napiš mi na mejlík,děkuji. :D

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#8 Příspěvek od jarda »

Pokud to není v servisním manuálu, tak to neví ani v servisech. Takže při zajímavé zvídavosti asi nezbývá, než oslovit vývojové oddělení výrobce? A na co to komu bude?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Vyrobca notebookov HP je Compal alebo Inventec, zalezi od modelu (mozno aj nejaka ina firma). Obcas sa daju na webe zohnat schemy.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#10 Příspěvek od pavelh »

Děkuji všem za odpovědi a nápady,schéma už jsem na netu našel.Tak se podívám na desku a něco poměřím,ještě mě napadlo jestli není vadný bios.No ale jak to zjistit?? :cry:

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#11 Příspěvek od petr_ »

CO ti to dělá ?

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#12 Příspěvek od pavelh »

Děkuji Petře za odpověd,nedělá to nic jen blikají ledky na panelu. Změřil jsem napětí u tlačítka ON,je tam a padá při stlačení a to je v pořádku. Jak jsem poměřil napětí všude je jak být,mám pocit že tam někde chybí mínus. Ještě kouknu na schéma,máš nějaký napad?

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#13 Příspěvek od petr_ »

Blikají a notes drží zapnutý ?
Pokud ano, tak to v napájení spíš nebude. Pak by to opravdu mohl být ten bios - k poškození může dojít i bez "asistence" uživatele (zkoušel jsi ten flash ?). Pokud to nepomůže, tak je to špatné, pak by stálo za to zkusit nějakou LPC post kartu.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#14 Příspěvek od pavelh »

Díky Petře,ale zapoměl jsem napsat že se notebook nezapne je uplně mrtvej,jen to bliká.Tak nemohu do biosu.Je to uplně nové,koupil jsem to na burze,že by vada z výroby?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Uplne nove ukradnute? Nove vyrobky maju zaruku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“