Výběr laserové tiskárny

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Vogon »

Jestli se ptáš na tu svoji HP LJ 1100 tak tam nikoliv. Tahle řada LJ je něco jako etalon mechanik a je to slušný příklad solidní robustní mechaniky. Běžně tyto tiskárny vykupuji od zákazníků a nebo měním za nové v ceně 1000,- bez DPH a posílám dál po repasi s dvouletou zárukou.
Slabý tisk je jednoznačně závada tonerové kazety. Buď je málo prachu v kazetě. Poznáš tak, že vyjmeš a zatřepeš. Pokud se tisk zlepší je to tak.
A nebo, může být zanešená optika laseru prachem. K tomu stačí tiskárnu profouknout. Dioda má i po tolika letech značnou rezervu výkonu, takže snese i mírně zaprášená zrcadla.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Ako tak čítam o dnešných tlačiarňach, len sa čudujem, že ja som pred rokmi (štyrmi?) kúpil atramentovku HP PSC 2355, užíva ju sestra a i využíva (učiteľka), kazety boli pár krát menené, poslednú čiernu som doplnil striekačkou už ani neviem, koľko krát (10 je málo) a stále fachčí. Dobrý kus?
Prepáčte OT

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Vogon »

Řada ink jet PhotoSmart má taky svoje mouchy. V číslech je trochu zmatek, novější serie začínají někdy menším číslem než starší serie takže není možné říct od které řady se to začalo kurvit nad míru maximálně možnou.
V podstatě se dá říct, že staré PSC se zářivkama ve skeneru tisknou dodnes. Ještě slušná řada která přežila záruku o mnoho měsíců byl typ s šedou skříní bez displeje. Pak začala modelová řada s černou skříní 21F a tam to šlo definitvně do kopru. Další modely s displejem jsou úmyslně konstruovány se spočítanou střední dobou poruchy.
Ber to tak, že máš kliku.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#19 Příspěvek od Duvsan »

Já mám tu černou s displejem. Předpokládal jsem komfortnější komunikaci s tiskárnou a taky možnost tisku fotografií (a snad PDF) bez počítače. Zatím se mi to nepovedlo (to má vlastní formát, nebo co). Ale taky jsem se s tím do hloubky nezapodíval.
Připadá mi, že ve skeneru to má trubice.
Udivuje mě ta černá kazeta. Už je snad pátá, ale tu jenom plním a plním.
Neměl bych preventivně rozloupnout zdroj a skouknout elyty?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Vogon »

Je možný, že ta tvoje cartridge byla vyrobena v Polsku. Polaci to silně mastili a díky nedodržení technologie výroby, měly jejich cartridge mnohonásobně větší životnost. Takže jim to HP utnulo a výrobu přesunulo.

Raději ne.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

"silně mastili" myslíš doslova, mebo přeneseně? Neznám výrobu těch kazet.

Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Vogon »

Je to hovorový výraz který expresivně vyjadřuje úmyslné zanedbávání technologické a materiální kázně.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#23 Příspěvek od Duvsan »

Jo. Zaskočilo mě, že tady to mělo pozitivní účinek. 8O
Děkuju

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Vogon »

Spočítat střední dobu poruchy je docela věda pokud je ta doba cílem a nikoliv prostředkem. V tomto případě je samozřejmě účel omezená životnost.
Poláci si ulehčovali výrobu.
Například používali silikonový olek k usnadnění manipulace s komponenty, který měl za následek více než trojnásobnou životnost piezoelementů. Za normálního stavu by ten olej neměl přijít do styku s dílem který se osazoval na jiné části linky ale jim to bylo u zadku a mezisklad měli v krabici na chodbě, atd.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

A kto maže, ten jede. Žejo :D

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#26 Příspěvek od petrfilipi »

Zkus se podivat ma Aukro na original toner, ja nedovno koupil do sve 1020ky origo toner za 550. Original je original. V praci kupujeme do malych tiskaren neorigo tonery a nekdy je to trapeni. Obcas mame na papire vodorovne pruhy, obcas svisle, nekdy toner vydrzi jen chvili. Obcas vymenime i recyklacni firmu, ale je to vsude stejne.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#27 Příspěvek od Davidsev »

Zdravím,
než založím nové téma, zkusím toto oživit.
Ze sběrného dvora jsem si donesl tiskárnu HP LaserJet 1100. Je sice trochu pobouchaná, ale tiskne. Chtěl bych zkusit vyrábět tišťáky nažehlováním toneru, jenže je zde problém.
Toner v tiskárně je, dokonce origo HP, ale když dám vytisknout na papír nějaký tišťák, tak černá je šedá. Zkusil jsem použít program LJconfig na zvýšení sytosti, sice se to trochu zlepšilo, ale použitelné to není. Když toner vytáhnu a protřepu, je slyšet že se "přesypává".
Může být problém i v samotné tiskárně? Nebo se vyplatí koupit jiný neoriginální toner (origo je dost drahý...)? A nebo se tím vůbec nemám zabývat a radši koupit tiskárnu jinou?

Díky za reakce
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Chtel bych se zeptat na moji letitou laserku Minoltu Page pro 1250. Je v ni toner zvlast od valce. Uz v ni jedu na 4 toner a 3 valec. Prvni valec a toner byl origo, druhej origo s velkou naplni a treti repas toho prvniho origose. S valcema mam trochu problemy. Neodchazeji me nejakym vyseptanim ci poskrabanim ale vzdy se mi asi po 1500-2000 listu na stejnym miste asi 2 cm od pravyho kraje na valec namazne tecka toneru, ktera se stale zvetsuje az k nepouziti. Zkusil jsem ji opatrne ocistit ale po par desitkach listu se objevi znova. No a asi po tretim cisteni zmizi pod teckou aktivni vrstva a pak uz tecka netiskne ale stale se dal v tom miste znova nabaluje toner. Koukal jsem, jestli to ma nejaky mechanicky duvod na valcich, stiratkach, nikde jsem nenasel duvod a i kdyz vymenim toner, tecka se nabaluje dal.
Netusite prosim nekdo, v cem je dilo? A jak a cim citlive tu tecku z valce odstranit aby vydrzel selen? Zatim jsem zkousel lekarsky benzin. Vse ostatni mi pripada agresivni. Tiskarna je nekolikrat vyfoukana vzduchem, gumove valce vycistene, prach a spina v draze papiru 0. Papir 80g pro laser.
Diky
Jirka

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od Vogon »

Davidsev: Zkus to rozebrat a zkontrolovat laserovou jednotku. Je to ta černá placatá krabička na horní straně kovového šasi. Asi budou zaprášená zrcadla. Jsou to povschová stříbrná zrcadla tak nešudlit nasucho. Ideálně IPA. Ne líh nebo okena.
A pokud to nepomůže, zbývá tonerová kazeta. Může být plněná nějakým levným prachem který má málo sazí a tak nečerní. Může být vyčerpaný optický válec. To se opravit nedá, jedině vyměnit.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#30 Příspěvek od Vogon »

celeron: Tečku je nejlíp opatrně mechanicky seškrábnout. Já na to mám seříznuté dřívko z nanuka. Ale pokud je ten válec moc špinavý normálně to šudlám hadrou namočenou do IPA.
Ta tečka se tam dělá proto, že elektrostatické pole které přenáší tonerový prach z válce na papír není homogenní a někde malinko srší. V tom místě se selen poškodí a při dalším cyklu se toner nepřenese a zůstane přilepený na selenu. Další cyklus už nabaluje na původní tečku nový a nový toner. Stěrka nemůže ten selen moc krouhat, takže to tam zůstane.
Jak se to jednou objeví už se tomu nedá nijak pomoct, jedině vyměnit optický válec ale to neodstraní příčinu a po čase se objeví tečka znovu. Některý repasovaný válce mají tvrzený selen, který je vůči tomu odolnější. Po výměně válce zkontrolovat ten černý vybíjecí molitan na dně tiskárny a zkontrolovat koronu, jestli na ní není nalepený smítko nebo kus papíru. Ev. zkusit vyčistit štětcem a vyfoukat vzduchem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“