Výběr laserové tiskárny

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#31 Příspěvek od Celeron »

To Vogon:
Dik za rady. Cernej molitan, toho jsem si pri cisteni nevsiml. A priznam, ze coronu v kazete valce jsem taky nezkoumal, myslel jsem, ze se spis blbe stira valec ci to delaji nejaky rolny.
Jirka

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od Vogon »

Pokud by byla vadná stěrka nebude defekt tisku bodový. Rotační defekt to být může ale to bych už musel vidět tisk.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

Dej mi prosim email do SZ, poslu Ti scan nejakyho tisku.
Jirka

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#34 Příspěvek od Davidsev »

Vogon:
Díky za odpověď. Tiskárnu jsem celou rozebral, vyfoukal kompresorem a vyčisti. Jedno zrcadlo v laseru bylo 🤐, tak jsem ho umyl IPA (tyčinka s vatou). Na laserové jednotce jsou dva konektory. Jeden pro motor a druhý pro laser. Při sundávání káblů se konektor pro laser urval, prostě upadl - naletoval jsem ho tam znovu.

Po složení tiskárna ale netiskne podle mých představ, tak si říkám jestli je chyba, viz obrázky, způsobena čištěním zrcadla (snad nějaká šmouha?), popř. upadlým a letovaným konektorem (bylo letováno mikropájkou, ale člověk nikdy neví...), nebo je příčinou toner, který prostě stojí za hovno a stojí za to pořídit cca za 600 nový? (neoriginál)
Přílohy
DSC00239.JPG
Tisk na MIN
(291.17 KiB) Staženo 40 x
DSC00238.JPG
Tisk na MAX
(292.81 KiB) Staženo 49 x
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od Vogon »

To co je na tom skenu vypadá jako problém s falešným osvitem, tzn. že ti na válec prosvěcuje ještě něco co tam nepatří. Funguje to tak, že laser osvítí válec a ten se elektricky nabije. Na elektricky nabité stopy osvitu se nelepí toner, který se potom opačným elektrickým polem přenese na papír. Takže pokud máš moc toneru na místě kam nepatří, znamená to dvě věci (v principu, ono toho může být více). Válec je osvícenej tam kde nemá být osvícenej a nachytal se toner tam kam neměl. Druhá příčina toneru kde nemá být (v principu :-) ), je vadná stěrka. To by byl ale toner rozmazaný shora dolů.
Pokud by zůstaly šmouhy na zrcadlech tak bude naopak tisk slabý a nezřetelný, protože v tom místě neosvítí laser dostatečně silně válec a toneru se nanese míň. Je to jasný? :-)

Sice se přikláním k tomu, že ti tam něco svítí nějakou škvírou, třeba že to máš blbě sesazený, čemuž by odpovídala ta světlá stopa kousek od pravého okraje ale je tu možnost, že je prostě vadný válec. V závislosti na tom jak daleko seš od Brna se můžes stavit u mě. Ev. se ti na to mrknu.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#36 Příspěvek od Davidsev »

Do Brna jezdím každý den do práce ;)
Nejspíš chápu to co jsi popsal... Co kdybych zkusil zakrýt, třeba papírem, tu "škvíru" kterou laser osvěcuje válec? A poté dal něco vytisknout.
Kdyby to bylo laserem, papír by měl být čistý...
Teď jde jen o to jestli se laser nebo něco jiného (zrcadla?) tím zakrytím nepoškodí?
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od Vogon »

Když tu škvíru zakryješ, (nic se nepoškodí) tak musí z tiskárny vylézt bílý papír. Pokud i přesto budou na papíře tmavé šmouhy, tak se ti válec přisvětluje nějakou škvírou mimo laser.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#38 Příspěvek od Davidsev »

Škvíru jsem zakryl a papír leze špinavej pořád stejně, akorát bez textu... Tak je v řiti teda snad válec? Laser nemá kudy jinudy svítit
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od Vogon »

Myslel jsem to tak, že ti někudy, nějakou škvírou, proniká normální denní světlo nebo světlo z pracovní lampy nebo jiného světelného zdroje.
Tohle je relativně častá vada, když se tiskárna špatně sestaví a nelícují plasty.
Pokud se mýlím, tak je pravděpodobně vadný optický válec.

Teoreticky ale nemusí. Může být vadná mechanika tonerové kazety. Vevnitř v kazetě je to sestaveno tak, že jak se válec otáčí, tak na jedné straně, říkejme "nahoře", se osvítí laserem a "dole" se přenese nachytaný toner na papír. Tenhle přenos nefunguje stoprocentně a vždycky nějaký toner zůstne na válci. Takže těsně za pozicí "dole", po směru otáčení, je stěrka, která tyhle přebytky seškrábne, podobně jak třeba gumová stěrka na okna. Aby se toneru na osvícený válec nenanášelo příliš, je dávkován kovovým zmagnetovaným válečkem, který se otáčí těsně vedle pozice "nahoře" před osvitovou štěrbinou.
Když vyndáš tonerovou kazetu a pokusíš se ji podél dlouhé osy jakoby zlomit, ucítíš že pruží. Pokud ji zlomíš kam až pružiny dovolí a otočíš vzhůru nohama, neměl by se z ní sypat tonerový prach. Nebo jenom trošku. Pokud se sype hodně, je nějak pohnutý v ložiskách, (jsou dost fórový) právě ten magnetický dávkovač. Ono to většinou jde opravit a dál používat ale většinou se musí celá kazeta rozebrat a to chce buď trochu zkušeností a nebo smíření s tím že to možná uděláš blbě. Tak se to vyhodí...

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#40 Příspěvek od Davidsev »

Tak jsem tu tiskárnu trochu léčil neprůhlednou izolepou a už to tiskne čistě 8-)
Ale pro výrobu tišťáků nažehlovací metodou málo sytě, tak koupím jiný toner...

Díky za rady, fakt mi to pomohlo :idea: :wink:
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#41 Příspěvek od milan222 »

doufám že můžu tady... kdyžtak mě přesuňte jinam
uvažuji nad koupí (koupím si) laserové tiskárny.
ingoust nechci, protože to zaschne, dojde pak to netiskne a furt s tím sou problémy. trpělivost dojde kdžy to nevej inkoust jen tak vypumpuje do houby na dně tiskárny.
od tiskárny očekávám hlavně připojení do domácí sítě. tj wifinou, nebo lépe přez UTP kabel do routeru.
poté tu vznikl v rodině požadavek aby to kopírovalo a scanovalo.
zalíbila se mi po chvíli hledání tato:
http://www.alza.cz/canon-i-sensys-mf-8040cn-d279380.htm
myslíte že to bude rozumná volba? hluk mě nezajímá, bude parkovat v místě kde když bude hlušit tak to bude všem jedno.
a poslední důležitá věc je doplnování toneru. dá se tam dosypat něakej noname?
investice by měla být rozumná. to co sem si našel je tak horní hranice snesitelnosti.
takže když to zestručním tak: multifunkční laserovka s podporou LAN s dlouhou životností (min. 5let samostatného stroje) nízké náklady na udržbu (toner, válec) a cena do 7 000kč.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“