tel.ústředna

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

tel.ústředna

#1 Příspěvek od chima »

Nemáte někdo schéma na jednoduchou ústřednu asi tak pro 15-20 úastníků pro běžně používáné telefony od telecomu?
Jde mi o to aby účastnicí mohli mezi sebou komunikovat a aby se používalo co možná nejmenší počet drátů.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

ústøedna

#2 Příspěvek od DKL »

Otázkou je jak má být ústøedna zatížená - kolik hovorù se má souèasnì spojit a také jestli bude sloužit jen pro spojení vnitøní èi má být pøipojená na nìjaké externí linky.
Pokud jsou nároky vyšší tak bych doporuèoval koupit nìjakou starší ústøednu, tøeba Ateus 206 se dal rozšíøit na 20 úèastníkù, dá se koupit asi za 1500, problém je sehnat rozšiøující moduly, nejlepší je pátrat po kusu v maximálním osazení.
Jinak zapojení ústøeden byla obèas publikovaná, vìtšinou šlo o ústøedny do 10. úèastníkù.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Je nesmysl něco takového stavět, navíc to ani nemůžeš nakonec připojit k JTS, kdybys chtěl. Ze zrušených firem se běžně odprodávají ústředny z počátku 90. let, Siemens, AT&T, Panasonic a podobně, nedávno jsem viděl 32/16/6 s protokolovou tiskárnou dokonce vyhozenou i se systémovými telefony ve sběrně. Stačí pátrat.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

Ak by si trval na stavbe, tak cosi bolo v Aradiu tak 2-4 roky dozadu (alebo viac ...)

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#5 Příspěvek od mikollar »

zdarvim, neviete presne v ktorom Amare to bolo? pre inspiraciu by sa mi to hodilo dakujem

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od chima »

Když jsem se zháněl ponějaké ústředně měl jsem spíše na mysli něco takového, jako je inteligentní el.vrátny-viz-www.teslastropkov.cz/navody.htm
myslím si, že to by mi mohlo vyhovovat.řeší jak spojeni mezi účastníky tak i el.zámek
Nemáte někdo schéma na sestavení něčeho podobného?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“