Bass amp 4150

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Bass amp 4150

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás ! Mám prosbu o radu : stavím tenhle preamp pro baskytaru s předělaným výstupem pro tranzistorový konec. Není mě jasná ale hodnota R7. Jestli někdo tušíte a nebo máte zkušenost s tímhle zapojením dejte prosím vědět. Děkuji Kaca

http://www.drtube.com/schematics/marshall/79524.gif

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Ne , že bych s tím měl zkušenost , ale podle mne tam být nemusí . Čím menší hodnotu dáš , tím snížíš možnost regulace . Na zkoušku tam plácni např.22k a pak můžeš laborovat , nemáš co zničit .

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Myslel jsem že když tam není hodnota uvedena že to asi bude takováhle nějaká habaďůra. Díky ! Udělám to tak.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Tak snad už na to po žních dojde. Ještě prosím, nevíte někdo co znamená ta poslední položka v rozpisu součástek? (PCb JM 50).
Děkuji a zdravím!! kaca

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

PCB může být Printed Circuit Board - deska tištěných (plošných) spojů nebo taky PolyChlorovaný Bifenyl, ale to asi spíš to první. :D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Deď jsem se musel sám sobě zasmát. Mohlo mě to napadnout. S největší pravděpodobností tomu tak bude. Moc pěkně děkuji!! :D

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý den,
Rezistor R7 má mít mnohem vyšší hodnotu než R5 (cca 470k až 1M ) a slouží k tomu, aby byl kondenzátor C3 neustále správně polarizován a tak byly omezeny akustické projevy při řízení FETem a taky určuje rozsah regulace. Osobně bych tam dal těch 470kΩ, ten by měl vyhovovat, jinak platí co píše BOBOBO - laborovat. Vzhledem k tomu, že R5 je 15kΩ, tak 22kΩ by bylo asi málo. Vyzkoušej a dej vědět jaká hodnota ti dávala nejlepší výsledky. Bastlení zdar!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Díky a zdar! Jdu objednat součástky. Dám určitě vědět jakmile to bude chodit. Sloužím teď dvanástky na žních ale po chvilkách se tomu věnuju. :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“