Thomson s TDA9554 PS/***

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Thomson s TDA9554 PS/***

#1 Příspěvek od vamservis »

Nazdárek. Mám TV která se sama zeslabuje, případně skočí jiný program (bliká led) .
Závada je zřejmě v procesoru TDA, na pin 7 se přivádí napětí z odporového děliče na ovládacím panelu + - volume +- program, pokud je tv funkční je na pinu 7 nulové napětí a led dioda nebliká. Když se rozbliká tak je napětí cca 1 V a to bez jakého koliv zásahu z ovládacího panelu a nastanou již uvedené potíže. :x
Referenční napětí z procesoru je OK 9V.
Odpor 330 proti zemi pin 7 zablokuje a TV je funkční, ale nechá se ovládat pouze dálkou.
Nemám schema, odpůrek SMD, který je na tištáku je dobrý.
Dik za radu.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

zkus vyměnit ty tlačítka,někdy zůstávají viset ty pružné kontakty.
zkus taky ten pin 7 úplně odpojit,jestli to bude dělat dál, tak hledat okolo procesoru - reset a podobně

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#3 Příspěvek od vamservis »

Výstup z ovládacího panýlku na konektor v desce jsem odpojil, závada stejná tlačítka OK.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

blokování

#4 Příspěvek od Hill »

co takhle zablokovat pin 7 kondíkem kolem 22n ?
A vůbec: co napájení procesoru? Neleze po něm nějaké rušení?

Jednoho Thomsona jsem měl s možná i podobnou závadou: přepínal první hodinu na teletext. Aspoň se přitom přišlo na to, že za ním je vlhká zeď, protože v ní praskla trubka.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

:lol: :lol: Závada je odstraněna, :lol:
Vodivá cesta na tíštěném spoji k pin 7 vede přez několik propojek a souběžne s + 9 V je možné, že docházelo ke svodům.
Vše jsem proletoval a důkladně očistil.
:oops: Při hledání závady jsem se dopustil chyby adpojil jsem přívod k pinu 7 na ovládací destičce, takže napětí na pinu 7 bylo stále asi 1V pak jsem odpojil tu první propojku k pin 7 a vše bylo v pořádku následovalo již jen vše proletovat včetně ovládací destičky a napětí je v klidu na pinu 7 na úrovni 0 V.
Když jsem TV předával zákazníkovi tak se přiznal, že jí měl u kamaráda na vyčištění, tak nevím čím omyl základní desku,byla jak nová a obrazovka také.
Jak vypadá TV u kuřáků za 8 let provozu přece víme.
:?: Proto jsem se ho optal jak je možné, že má tu TV tak čístou.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“