Nokia 3310, nastanvený limit? Jak na reset?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

Nokia 3310, nastanvený limit? Jak na reset?

#1 Příspěvek od Jirka »

Na Nokii 3310 nefunguje volání, když je na předplacence pod 200Kč. Prostě zavolá číslo a při zvednutí telefonu volaným se hovor ihned ukončí. Na T-Mobilu tvrdili, že tam žádný limit 200Kč není. Při vložení simky do Nokie 5xxx (teď nevím označení) to nedělá, takže podezření je na N3310.

Kde by to tam mohlo být nastavený? Jde nějak udělat reset telefonu do továrního nastavení?
*****

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

No, mě zase nepřipadá, že by mohl být problém v telefonu. T-Mobile bude vždycky tvrdit, že je chyba jinde než u nich (jako každý operátor).
V telefonu není žádné nastavení, které by na to mělo vliv.
Kdyby se jednalo o novější telefon a byla tam karta O2, tak by mohl být problém s online odečítáním kreditu (to je to, jak to kdysi dokázalo přímo na LCD zobrazovat +- zůstatek kreditu).
Nevybavuji si, zda u tohoto modelu fungovalo +#7780#, ale asi ne, takže pak asi jen Flash.
Ale zkusil bych do tohoto telefonu dát jinou předplacenku od T-Mobile, jestli to bude dělat to stejné. Skoro bych věřil, že ne.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#3 Příspěvek od Hifista »

Zcela určitě máš nastavený limit v položce nastavení ceny hovorů. Najdi si v menu: Výpis volání-Nastavení ceny hovoru-Limit ceny hovoru-pak to chce pin2-Limit ceny hovou zrušit- a pak to již musí jít bez problémů.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jirka »

+#7780# nefunguje, jinou předplacenku od T-Mobile k dispozici momentálně nemám.
Nastavení ceny hovoru chce PIN2, jenže ten otec neví. Tak má smůlu, dokud nenajde papíry od simky.
*****

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Pin2 Ti povedia aj v T-mobile.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#6 Příspěvek od Hifista »

Mám tušení, že PIN2 bylo možno zjistit i v hlasové samoobsluze.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jirka »

Supr, zítra zkusím, až budu u toho telefonu.

(Piny a puky jsem nikdy nepotřeboval, tak nevím, co a jak.)
*****

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Před pár lety podobný problém nastal u eriksona T10, O2. Tam se zustatek zobrazoval na displeji. Po zavolaní na go linku mi jen řekl, že to upraví zaslaním sms. Pak se to rozešlo a od té doby se zůstatek v telefonu už neukazoval, jen zavoláním na #... . Nezajímal ho typ telefonu, takže spíš něco změnili na simce.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#9 Příspěvek od s_ebastian »

Něco podobného jsem kdysi měl po výměně telefonu taky,měnili mi pokud se nepletu sim kartu..Jak stará je ta karta?

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jirka »

Děkuji za odpovědi. Než jsem se dostal k telefonu, sestra už to vyřešila.

(Dlouho jsem tu nebyl, proto odpovídám až teď.)
*****

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Jirka- ale minimálně mě by zajímalo, jak se tento problém podařilo vyřešit. Přiznávám, že ač jsem měl v rukou hodně Nokií 3310, tak jsem na tento problém nenarazil. Šlo by to pro mne (ale i pro ostatní) trochu rozepsat?
Díky

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#12 Příspěvek od kbulda »

Jirka píše:Děkuji za odpovědi. Než jsem se dostal k telefonu, sestra už to vyřešila.

(Dlouho jsem tu nebyl, proto odpovídám až teď.)
Sestra hodila telefom do popelnice ?

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#13 Příspěvek od nadzgo »

napojím sa na vlákno,prosím Vás potrebujem poradiť či je možné spraviť trvalé napájanie bez baterky pre tento mob.NK 3310.
Ak áno tak ako?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

nadzgo- každý mobil jde napájet z trvalého zdroje. Předpokladem je to, aby zdroj dával nejlépe 4,2V (simulace nabité baterie) a proudově byl schopen dát min. 1A. Doporučuji doplnit větším kondenzátorem, cca 2200uF.
Jinak Nokia 3310 má vyvedeny na baterce celkem 4 vývody. + a - je na baterii naznačen. Ty další dva jsou BSI a BTEMP. Oba mají měřitelnou ohmickou hodnotu proti -, BSI bývá kolem 68 kOhm, BTEMP si zkus odměřit, už si nejsem jistý. Zapoj všechny 4 vývody a už jsi funkční :D

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od nadzgo »

Michal22 píše:nadzgo- každý mobil jde napájet z trvalého zdroje. Předpokladem je to, aby zdroj dával nejlépe 4,2V (simulace nabité baterie) a proudově byl schopen dát min. 1A. Doporučuji doplnit větším kondenzátorem, cca 2200uF.
Jinak Nokia 3310 má vyvedeny na baterce celkem 4 vývody. + a - je na baterii naznačen. Ty další dva jsou BSI a BTEMP. Oba mají měřitelnou ohmickou hodnotu proti -, BSI bývá kolem 68 kOhm, BTEMP si zkus odměřit, už si nejsem jistý. Zapoj všechny 4 vývody a už jsi funkční :D
Ďakujem za radu pomohlo,nevedel som čo s BSI a BTEMP.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“