Ozvučovacia súprava MISON A70/12V, nevypina

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pwn3r
Příspěvky: 199
Registrován: 05 dub 2011, 02:00

Ozvučovacia súprava MISON A70/12V, nevypina

#1 Příspěvek od Pwn3r »

Zdravím
Do rúk sa mi dostala ozvučovať súprava MISON A70/12V. (http://www.mison.sk/index.files/A70.htm) Jej vada sa prejavovala takto: zapojil som k nej priložený adaptér 12V/800mA a niečo začalo akoby bzučať ale nebolo to z reproduktorov, na zadnom panely nabehla kontrolka CHARGE tak som pomyslel že to začalo nabiať batériu 12V/4.5 Ah. Zapnúť sa to dalo ale iba vtedy to hralo keď som držal tlačidlo ON hoci aj 10 sekúnd a stále to neudržalo byť zapnuté. Rozobral som to a zistil som, že baterka je bez šťavy a keď som ju chcel manuálne nabiť tak sa nedala (nevykazoval žiadne A na nabiačke). Zázračne keď som odpojil batériu od súpravy, tak to nabehlo hralo to celkom dobre. Riešim momentálne problém, že keď je to v pohotovostnom režime tak sa to nereaguje na tlačidlo OFF teda sa to nechce vypnúť, a keď pripojím podobný akumulátor čo mam po ruke (9.6 V/2.2Ah) tak kontrolka CHARGE sa nerozsvieti a mam napätie na konektoroch ku batérii.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Pwn3r- napřed bych to zkoušel s baterií 12V, bůhví jak to má to nabíjení zapojené. A díky tomu by mohl být i problém s tím zapínáním/vypínáním.
Zkus to napřed dát na zdroj, nastav klidně přes 13V, odzkoušej funkčnost zap. tlačítka. Pokud bude v pohodě, sežen nějaký akumulátor 12V s podobnou kapacitou (a v dobrém stavu), potom odzkoušej nabíjení.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

OT: Nějak jsem to nepobral. Nominální výkon zesilovače 70W. Napájení 12V/1A + akumulátor 4,5Ah. Chápu, že akumulátor tady funguje jako "superkapacitor", ale může mi někdo vysvětlit smysl tohoto uspořádání?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Akumulator funguje ako akumulator - tam, kde nie je 230V. A tych 12V/1A sa pouziva na jeho nabijanie.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

OT: Tak na hodinové žvatlání faráře při mši pod širým nebem to asi stačí, ale jinak opravdu nevidím rozumné využití, zvlášť pri té ceně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Akurat tie slovenske koruny sa budu blbo zhanat :D

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#7 Příspěvek od Pikofarad »

Při 12V bude výkon tak max .20W v můstku,s měničem by se dalo i těch 70,jenže ta slabounká baterka by byla tak na půl hoďky.
Ta cena je fakt božíí :lol:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Já jsem z toho vyčetl, že těch 12V/1A je pro napájení nějakého externího zařízení. K čemu přesně, to nevím. Na fantomové napětí trochu málo (i když údajně existují mikrofony s 9V fantomovým napájením- nevím, nepotkal jsem).
Ty Watty, když tam není přesně napsáno za jakých podmínek jsou měřeny, bych asi vůbec neřešil...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#9 Příspěvek od ZVUK2000 »

[quote="Michal22"] Já jsem z toho vyčetl, že těch 12V/1A je pro napájení nějakého externího zařízení. K čemu přesně, to nevím. Na fantomové napětí trochu málo (i když údajně existují mikrofony s 9V fantomovým napájením- nevím, nepotkal jsem).

Celé to zařízení má sloužit jako mobilní řečnický systém. 12V napájí zesil. + externí zařízení v tomto případě příjmače bezdrátových mikrofonů. Fantomové napětí bývá 48V, pokud je 9V a míň je určeno pro elektretový mikrofon.

A teď k problému s napájením. Některá obdobná zařízení mají impulsní zdroj který slouží k napájení 230V a nabíjení a pokud je AKU v "háji" tak zdroj nenajede.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Toto nema interny zdroj. Na nabijane sa pripaja externy adapter.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#11 Příspěvek od ZVUK2000 »

U podobných zařízení slouží vypínač ON/OFF zároveň jako POWER/CHARGE

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

Honza_dy píše:OT: Tak na hodinové žvatlání faráře při mši pod širým nebem to asi stačí, ale jinak opravdu nevidím rozumné využití,
To myslis vazne?
Mna napadne ihned 100 realnych a praktickych moznosti vyuzitia: Ozvucenie saly, ozvucenie miestneho futbaloveho zapasu, detskych ihrisk, sportovych podujati, namesti, pohrebov, svodobnych akcii (pri odoberani, ...), cvicenie aerobiku, cvicenie zumby (cvicme v rytme), rozne skolenia, predvolebne zhromazdenie, volebne zhromazdenie, povolebne zhromazdenie, dozinky, ine obecne obecne oslavy, umelecke subory, vystupenie sermiarov na namesti, vystupenie folklornej skupiny, skupiny modernych tancov, irskych tancov, .... , skolske akcie, prezentacie, poslucharne, ... (Myslim ze by z toho mohla byt aj diplomovka.)
Pikofarad píše:Při 12V bude výkon tak max .20W v můstku,s měničem by se dalo i těch 70, jenže ta slabounká baterka by byla tak na půl hoďky.
Nemyslim ze je to take zle. Urcite to nehra na 70W z baterie. Aj radio alebo CD, MGF, ... s 2W reproduktorom dokaze narobit pekny kraval. Ak to bude hrat na 5-20W (a odber je premenlivy), tak to moze vydrzat aj niekolko hodin. Pri potrebe "zurovat do rana" staci pripojit na autobateriu.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#13 Příspěvek od Honza_dy »

fero7: Ano myslím to vážně, ovšem ve vztahu k použitému napájení reprobedny. Neumím si představit jak bys s tímto výrobkem ozvučoval například dětské odpoledne s pouštěním hudby a mluveným slovem. Na baterku bys byl za chvilku v háji a s připojeným adaptérem pro trvalé dobíjení... no nevím.
Napadla mě jedna akce z reálu kdy se na sv. Annu u nás pořádají mše 2km v lese bez přívodu el. energie. Tam si farář hodinu šeptá to svoje amen a reprobednu má na to, aby ho slyšeli i důchodci ve čtvrté řadě laviček. Zde se mi použití takové bedny jeví výhodné. Doma nabiju, max.90 minut provozu na 10% výkon a pak zase hezky schovat do garáže.

Těch Tvých 100 reálných a praktických možností:
Buď jsou to akce konané blízko přípojky el. energie a nebo někde v uctivé vzdálenosti za zvukařem hrčí benzínová centrála.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#14 Příspěvek od fero7 »

Honza_dy píše:Neumím si představit .....
Zrejme som to nenapisal celkom presne.
Ja som pisal bezne realne pripady zo zivota s ktorymi sa viac alebo menej casto realne stretavam. (Snad az na tu zumbu.) Predstavy by isli omnoho dalej.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#15 Příspěvek od ZVUK2000 »

fero7 má defakto pravdu. Takováto zařízení se hojně prodávají pod ozn. "řečnický systém". Ale co je u tohoto modelu nekřesťanské, je jeho cena. Za stejnou cenu a nebo ještě menší máš řečničák splnou výbavou ( 2 UHF bezdrátové mikrofony, CD přehrávač, přehrávač MP3, slot pro SD kartu, vstup USB, zabudovaný zdroj, AKU s větší kapacitou, přepravní kufr na kolečkách).

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“