PC + lednice = Elektrika

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

PC + lednice = Elektrika

#1 Příspěvek od Zaladin »

Zdravím

Když mám puštìnej poèítaè a reproduktory všechno bìží v poøádku, až do té doby než sousedovo lednice - (vypne nebo zapne / to je úplnì jedno), tak mì to v tìch reproduktorech "zapraská", no a když tøeba nahrávám nìjakou muziku tak to praskání se tam obìvuje.

Jak to odstranit, aby mì to v tìch reproduktorech nepraskalo?.

Kdo by vìdìl tak prosím napište.

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#2 Příspěvek od Woofe »

Použij odrušovací filtr na přívodu síťového napětí k repro. (Tedy pokud máš aktivní). :wink:

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Zaladin »

No já má reproduktory:
"Dolby Digitál 5.1" / 6 kanálové

Zvukovky:
"SoundBlastr Live 24bit Digital 7.1" / 8 kanálová
"Dolby Digital 5.1" / 6 kanálová

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#4 Příspěvek od Woofe »

Ty lupance nepolezou z PC ale jdou ze sítě (zásuvky 230V). :wink:

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

Presne ako hovori WOOFE...Kup odrusovaci filter alebo zasuvku na 220V a zapoj do toho repro a PC a mas po starostiach.... :wink:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Zaladin »

Problém je ten že ten poèítaè je v záruce, takže nelze stím nic dìlat.
Pøemýšle jsem jestli by staèilo propojit kouskem drátu - "krabici poèítaèe z topením", nebo ten sí￾ový kabel obalit alobalem nebo použít feritové toriodní jádro?.

Doma u rodièù mì to nedìlá tam je to v pohodì.

Uživatelský avatar
Jakubek
Příspěvky: 24
Registrován: 28 dub 2005, 02:00
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jakubek »

mozna by stacilo pripojit PC popr. repro do jine faze ... ale opravtre me jesi kecam :)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

To ze je PC v zaruce prece vubec nevadi. Koupis treba obycejnou prodluzku s filtrem a do ni zapojis PC a repro. Do pocitace vubec nezasahujes. V tvem pripade jde ruseni pres napajeni, takze stineni nepomuze. Ta jina faze by taky pomohla jestli mas tu moznost.

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od brtnik »

Pøedpokládám, že bydlíš v paneláku, takže volba jiné fáze odpadá. Odrušený pøívod k PC pomùže jen èásteènì, více pomùže zmenšení impedance sítì (u hliníkových rozvodù dotáhnout všechny šroubky od stoupacího vedení na chodbì až k inkriminované zásuvce, totéž provést u souseda na pøívodu k lednièce). Jinak rušení se vždy odstraòuje nejprve u zdroje (tady tedy lednièky, která musí být už od výrobce odrušená na pøedepsanou mez, filtr ale mùže stárnutím kondenzátorù ztratit své vlastnosti nebo ho nìkdo pøi "opravì" odpojil), jinak je složitìjší a ménì úèinné.

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

UPS

#10 Příspěvek od alovka »

Ten samý problém jsem øešil. Problém jsem zaznamenával jednak ve zvuku, tak i v obraze. Zkoušel jsem nìkolik variant odrušení a spokojený jsem byl až jsem si poøídil záložní zdroj ( UPS ). Koupil jsem APC 500VA za 1.200,-Kè nový na inzerát.

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Zaladin »

Zkusím použít feritovou tlumivku z televize èetl jsem že to dost pomáhá.

Feritové tlumivky se používají i v pøehrávaèích v autì, bez nich je napø. slyšet v reproduktorech, "motor z auta", "motorek ze stìraèù" adt. když tam jsou tak to zmizí.
Zkoušel jsem to a opravdu to tak je.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#12 Příspěvek od mety »

mne to tiež zapraska v reproduktoroch , ked niekto zasvieti žiarivku v kuchyni :( .Ale z chladničkou ťažkosti niesu.Je dosť ďaleko.............Skus natiahnuť predlžovačku z inej izby a zapojiť či to prestane.V tom dlhšom vedeni ako keby sa to vytratilo.

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#13 Příspěvek od Woofe »

S tou tlumivkou si asi moc nepomůžeš, chce to kvalitní filtr s LC členem. Najdeš ho v každé pračce, myčce, vysavači i občas MW troubě. Prodávají se i síťové dvouvodičové šňůry a ve vidlici je přímo implementován filtr (často na přívodech TV). Nejjednodušší bude koupit kvalitní prodlužovák s filtrem jak bylo zmíněno výše.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

spoje

#14 Příspěvek od Hill »

Brtnik je nejblíž: komutační špičky v síti jsou nejmenší tam kde síť má nejnižší impedanci smyčky. Zřejmě máš ještě dvouvodičový rozvod zásuvek, kde "nulák" plní funkci pracovní nuly i ochranného vodiče současně. Čím menší impedance, tím líp ty špičky sežere.

Ty asi máš tu smůlu, že ten větší přechodový odpor je před místem, kde je odbočený sousedův odběr, tedy před elektroměry. To je neměřená část odběru, zaplombovaná. V každém případě to lze zjistit měřením - nechat si udělat revizi elektrických zařízení v bytě i na přípojce a na základě výsledku revizní technik zkonstatuje, jestli se jedná jen o špatný spoj (nahlásit rozvodnému závodu a žádat nápravu) nebo o vlastnost sítě v místě (pak obvykle použít některá z výše uvedených opatření; mimochodem tu UPS používám taky).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Re: UPS

#15 Příspěvek od Artaban001 »

alovka píše:Ten samý problém jsem řešil. Problém jsem zaznamenával jednak ve zvuku, tak i v obraze. Zkoušel jsem několik variant odrušení a spokojený jsem byl až jsem si pořídil záložní zdroj ( UPS ). Koupil jsem APC 500VA za 1.200,-Kč nový na inzerát.
Já sehnal za 1000Kč UPS APC SMART 1000 (jen jsem do ni musel koupit baterky - 2 X 549Kč ) a hodně to pomáhá, co se týká odrušení. Akorát nikde nemůžu sehnat software PowerChute, který by s tím chodil..
Používáš to, nebo to máš jen tak jak já, jak to našly Wokna XP?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“