Myčka Whirlpool ADP688WH, neohřívá

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvoramar
Příspěvky: 24
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

Myčka Whirlpool ADP688WH, neohřívá

#1 Příspěvek od dvoramar »

Po loňských radostech s touto myčkou kdy se upálil konektor od čerpadla a vytekla do ní přes aquastop voda s tukem mě opět "potěšila". Přestala ohřívat vodu, jinak se chová normálně. Topené těleso je v pořádku, jeho relátko taky. Vinou proražené diody odešel spínací tranzistor, nafouknutý kondenzátor atd. Všechno je vyměněné, ale transistor pravděpodobně nedostává impuls z procesoru kontrolního modulu. Má s tím někdo zkušenosti nebo umí poradit? Je možné aby odešel jen jeden z výstupů procesoru a jinak se myčka chovala normálně? Kontrolní modul myčky mi servisní firma nabízí za krásných skoro 5000Kč :(

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Umrtvený výstup procesoru se bohužel vyloučit nedá, zkus proměřit (porovnat) substrátové diody toho postiženého a okolních pinů procesoru, co spínají nějaké další obdobné tranzistory, pokud bude nápadný rozdíl, je jasno, pokud ale rozdíl nebude, nemusí to ani tak nutně znamenat, že je ten výstup procesoru OK.
Michal

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Však ten výstup musí alespoň 10mA dát , tak dej místo trandu na výstup přes odpor LEDku a uvidíš .

Uživatelský avatar
dvoramar
Příspěvky: 24
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od dvoramar »

Předpokládám, že na nějakém čidle, třeba termostatickém to být závislé nemůže :?: Myslím tím, že by ten procesor vyhodnotil stav jako "nevhodný na ohřívání vody". Na stole to relé po opravě impulsem do báze toho vyměněného transistoru seplo. Co se mi nezdá je, že ten program jinak probíhá normálně, čekal bych, že se třeba někde sekne protože bude čekat na ohřátí vody.....ale asi je to vyřešené nějak primitivněji (třeba dobou trvání ohřevu podle zvoleného programu, nevím. Už jsem na internetu našel pár odkazů kde se té myčky někdo zbavoval kvůli nerentabilní opravě kontrolního modulu co neohřívá vodu.... :cry:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“