OPEL

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

OPEL

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Mladej kupuje opel caravan , 2000, 164kkm (což nic nevypovídá). Za 20kKč,- od kluka z práce, což asi ujde. Klima, el okna atd. Poškrabaný nárazníky, jinak vypadá OK. Snad to moc nerezne? Je v tom 4v 1,6 benzin, 55kW, což je chcíplina. Zná někdo tento motor, co je zač? Já se v těhle krámech nevyznám.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

No to by měl být 8V X16SZR motor, že? Narozdíl od 16V, které žraly víc oleje než benzínu, byly 8V celkem v pohodě, odolné a "nepotkatelné", ale taky bohužel slabé a užrané, s astrou kombi jsme jezdili za 8/100 a víc...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

To je čistě opel motor? Má to už normální vstřikování? Fakt opel vůbec nevím. Ale za ty prachy..

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#4 Příspěvek od pavel71 »

měl by to bejt 8ventil jednobodový vstřik
více info zde http://www.club-opel.com/forum :idea:

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od pavoucisit »

Tak to raději Felicii s 1.6 motorem než Opla. Do auta 12 let starého neustále strkáš peníze a díly na Felicii jsou za pusu. I když, měl jsem Kadeta s motorem c16nz a pěkná jízda to s ním byla, spotřeba do 8 litrů. Také Astru jsem měl v 1,6 a také pěkně jela a bez problémů. S Felicii v 1,6 jsem měl spotřebu ještě nižší než s 1,3, proto ji doporučuji. No a teď si hraji s Felicii 1,9 v diselu, spotřeba okolo 5l a živá je na svůj výkon 47 kW dost.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Felicii má, ale půjde, i když celkem je OK. Ale nemá posilovač a klimu a ABS. Už jsem trochu prolezl net. Motor se nemůže potkat, zaslepit ERG. Jinak je astra velice zachovalá. Ale ten motor chcípák. Je to těžký, no..

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Teslatron »

Jestli mohu radit od starych oplů ruce pryč. Reznou hlavně dveře od kufru. Měli jsme astru F rok 94 1,4 benal tam se nam 4x potkal 2x starým řemenem 2x naši chybou. Urezly podlahy, dveře od kufru, lemy blatníků okolo kol začinala se rozpadat. S vidinou hromady dílů jsme koupili astru F rok 97 1,6 benal coz je trocha lepší než ta 94 ale dveře kufru reznou také, lemy blatníků taky, praskají pružiny po kouskách (u obou aster stejny problém) vozili jsme bezne 100kg brambor tak asi to na žadny těžký vození není. Po poslední poruše a to prasknutém těsnění pod hlavou a naslednem objevení přidřeneho motoru nam udelali komplet go motoru a nemůžene si to po motorove strance vynachválit olej už to nežeze a jezdi super. Každopadně bych radeji šel do te felicie či favorita dily na to sou všude a nové 10x levneji.

Je to na vás, já po osobních skušenosatech opel NIKDY. Bud jsme natrefili na špatne kusy nebo nevim kazdopadne sou stim jen problemy a člověk čeka co dalšiho se vysere.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Vím, že je to nejhorší německá značka. Ale tohle nemá po korozi ani památky. Jak už jsem sledoval na fórech, ten motor se nemůže potkat. Stará, poctivá práce. Psal jsem už důvody, proč felicii ne..

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od Philip_Fry »

Astra G je asi 1000x lepší, než favorit / felicie. A to i Astra F byla asi tak 100x lepší, větší, pohodlnější, líp udělaná. Ano, Opel nepatří mezi etalony spolehlivosti, ale co na tom, že dílů na favority je všude plno a za levno (zejména polské sra*ky), když jich bude potřeba x krát víc, než na Astru. A to se nebavíme o výbavě (kolikpak felicií má alespoň blbé servo a klimu...?) a bezpečnosti. Tady není o čem, za ty peníze super kup.

P.S. nic proti škodovkám...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Já nevím, autoelektriku jsem dělal jen chvilku, ale klidně se podepíšu pod to, co jsem jednou zaslechl u jednoho "porodu" na Astře: Proč se dělají Opely? Aby nebyly Fordy nejhorší auta na světě...
Pravda, autor tohoto citátu zapomněl trochu na italská přibližovadla (beru ze strany elektriky, motory v Alfách a Lančiích nebyly zlé).

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

Astru pøesnì s tímto motorem vlastním 7 let a zatím nemám dùvod ke zmìnì takže spokojenost. Náklady na údržbu minimální, spotøeba: krátké trasy v zimì cca 8l, dlouhé trasy po dálnici do 6l.
Pokud jde o Astru F tak v Nìmecku se vyrábìly do r. 1997, pak pøešla výroba do Polska (já mám ještì tu nìmeckou). Pokud se jedná o Astru G, které se taky s tímhle motorem dìlaly tak ta už má pozink karoserii.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Opel je jedna ze značek, kterou bych prostě nebral asi nikdy. Zase Felda je na tom dnes naprosto stejně, co se týče kvality a nemá na to vliv ceny náhrdních dílů z druhovýroby. Feldy se dnes prostě už rozpadají a kolikrát starší Favorit je na tom lépe.
Ale pokud má cenu 20 TKč, auto je relativně na rez v pořádku, tak zkontrolujte kola (kotouče, destičky, řízení, tlumiče a cenu a dostupnost ND). U klimy si zjistěte cenu doplnění a vyčištění. Pokud to bude vyhovovat, tak na 5-6 let to jistě službu udělá a pak to už bude fuk.
Před zimou to bude chtít ještě vyčistit a promazat centrály ve dveřích a vedení pro el. ovládaní okýnek.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Kontrola automechanikem OK. Jinak nejsme zdaleka nováčči, co se týče aut. Klidně přehodíme hlavu, měnily jsme šálu, diagnostika zdarma ap. Jen prostě opl nikdy nebyl ..

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#14 Příspěvek od Petr-II »

Tady urcite poradi www.opelastra.cz

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Teslatron »

Motorově to živý je o tom žádná, rezatý to taky nebylo když jsme to kupovali vše se dostavilo po dvou letech. Každy se musí poučit z vlastních chyb ...

Ještě jednou za mě, opla už nikdy více.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“