Topfield SBI 2050 a TV Fanda

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lipan-pan
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2008, 01:00
Bydliště: kousek od OV

Topfield SBI 2050 a TV Fanda

#1 Příspěvek od lipan-pan »

Zdravím a prosím o radu: při naladění programu Fanda, se mi střídá hláška -nou access-s obrazem asi po 15 vteřinách.V květnu mi měnili uni čtečku a přehráli nový firmvér.Je to s licencovaným přijimačem a kartou IRDETO ve čtečce.Používám i modul CONAX s Polskou kartou TNK ve slotu.Když tento modul vyndám , tak je obraz normální.Pokud do druhého osazení dám Českou kartu (v modulu)a oba jsou zasunuty, tak se hláška neobjevuje a obraz jede normálně.Na přístroji mi končí záruka.Dal jsem toto na reklamaci a bylo mi sděleno,že se mám obrátit na poskytovatele,čili na SKYLINk,a záruku zamítli.Ti mi odpověděli,že to u nich není, a tak si mě přehazují jak horký brambor.Poradí někdo co s tím.Díky za info :(

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

No nevím jestli to vyřešíš,bude to asi SW záležitost.Hádá se ti to s tím modulem COAX ,protože FANDA je pro kabelovky kodován právě v CONAXu a tak ten sat testuje tu tvoji druhou kartu.Možná v menu toho modulu půjde ta hláška vypnout.Některé moduly to umožňovaly.

Uživatelský avatar
lipan-pan
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2008, 01:00
Bydliště: kousek od OV

#3 Příspěvek od lipan-pan »

zdravím,je to modul Conax TechniCrypt"CX"originál TechniSat.Nejsem v tom tak zběhlý,jsem jen uživatel tak jako většina.Jestliže se v tom něco vypne nebo přepíše ,pojedou mi pak Poláci?Odkud jsi?Jinak dík za info a hezký den Lipan :agree:

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#4 Příspěvek od scorpions-cz »

Ten modul teď nemám tak to nemůžu vyzkoušet. Pokud budeš něco v modulu přepisovat tak si hlavně zapamatuj co jsi změnil a jaké bylo původní nastavení.
Joo a když ti to vyhodí tu hlášku tak program jde nebo v té chvíli je bez obrazu?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
lipan-pan
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2008, 01:00
Bydliště: kousek od OV

#6 Příspěvek od lipan-pan »

scorpions-cz píše:Ten modul teď nemám tak to nemůžu vyzkoušet. Pokud budeš něco v modulu přepisovat tak si hlavně zapamatuj co jsi změnil a jaké bylo původní nastavení. Joo a když ti to vyhodí tu hlášku tak program jde nebo v té chvíli je bez obrazu?
vyhodí to hlášku na 1řádku. tabulka je asi o3cm menší a obraz je vidět jen po bocích .Zjistil jsem,že když se mi podaří chytit teletext(špatně naskakuje) a šipkou jej posunu,teletext zmizí a obraz jde normálně,ale nefungují jiná tlačítka jak při teletextu(nejde hlasitost atd).
skus mi napsat prosím na SZ odkud jsi.Dík
Naposledy upravil(a) lipan-pan dne 03 zář 2012, 19:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lipan-pan
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2008, 01:00
Bydliště: kousek od OV

#7 Příspěvek od lipan-pan »

pepik9 píše:Čti:
Dík to vím,je to proTopf. 6000

Uživatelský avatar
lipan-pan
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2008, 01:00
Bydliště: kousek od OV

#8 Příspěvek od lipan-pan »

Opět zdravím,dnes jsem to nechal vyskoušet u souseda na Technistaru a vše šlape tak jak má. Takže,je to přístrojem.Zítra s tím opět na reklamaci,tak jsem zvědav co řeknou.

Zbytečná citace celých předchozích příspěvků, vymazáno. Používej tlačítko Obrázek Děkuji za pochopení, Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

lipan-pan píše:Opět zdravím,dnes jsem to nechal vyskoušet u souseda na Technistaru a vše šlape tak jak má. Takže,je to přístrojem.Zítra s tím opět na reklamaci,tak jsem zvědav co řeknou.
A že sis taky nekoupil satelit, ale "šmejd"? 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#10 Příspěvek od scorpions-cz »

Pravděpodobně ti řeknou ,že tvůj TF není kompaktabilní s tím tvým modulem. To je poslední dobou docela časté. Např. u TV se satelitním tunerem jsem u jednoho zákazníka zkoušel 3 moduly IR než jsme našli ten ve kterém mu jeho karta korektně chodila.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“