Jak zabránit rušení autorádia USB nabíječkou

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Mam na vystup radia Blaupunkt (na ovladanie motorovej anteny) napojenu USB nabijacku (kupena niekde v obchode za asi 200 Sk) a ziadny problem to nerobi. Ale je prevda, ze je na to zapojena minimalna zataz - MP3 prehravac bez baterie, takze ziadne nabijanie sa nekona.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

mi-ro píše:nebijte mě, ano vím, více topí, je neekonomický
Těžko tě někdo bude chtít bít za účinnost pětivattové nabíječky s lineární regulací, když se nachází v autě s mechanickým výkonem motoru třeba 70 kW, který má účinnost 30%...

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#18 Příspěvek od PCmaniac99 »


Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#19 Příspěvek od xmurgi »

Holt kupil si pomerne velky kvalitativny kompromis z oboch stran (radio aj nabíjacka). Ak chces slusne pocuvat radio, tak najrozumnejsie bude nabijacku si nechat a kupit serioznejsie autoradio, nie takuto napodobeninu. Ceny zakladnych modelov serioznejsich znaciek (s USB) sa pri troske hladania daju kupit len o malo drahsie a funkcnost je na trosku inej urovni.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Habesan »

Dá se ta věc vůbec nějak nedestruktivně rozebrat???
Možná, že při jejích miniaturních rozměrech už se dovnitř žádný filtr opravdu nevejde.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Ty levné drží pohromadě samolepka a matička . Demontáž v sec .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Kdepak, už ani ta matička jim za to nestojí, zalepujou to "natvrdo"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DavaneK
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2012, 02:00

#23 Příspěvek od DavaneK »

Odrušovací filtry přímo do auta a pro autorádia.
http://www.stualarm.cz/kategorie/car-au ... ci-filtry/

Měl bych dotaz. Omlouvám se, že to není přímo k tématu, ale bylo by možné některý z těchto filtrů použít ke spínanému zdroji notebooku? Přenáší mi nepříjemné praskání do jednoho zesilovače. Děkuji. :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#24 Příspěvek od Hill »

Jen do jednoho a do jiných ne?
Jestli to totiž jiný zesilovač nedělá, je to rušení způsobené například jinou konstrukcí zdroje a vedení zemních spojů v tom "praskajícím" zesilovači, nikoli notebooku.
K tomu by to především chtělo slyšet charakter toho "praskání", změřit proud pláštěm stíněného kablíku atd.

Přesto některý ten filtr zkusit můžeš. Pravděpodobně nic nevyřeší, ale rozhodně neublíží.

Uživatelský avatar
DavaneK
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2012, 02:00

#25 Příspěvek od DavaneK »

Hill píše:Jen do jednoho a do jiných ne?
Jestli to totiž jiný zesilovač nedělá, je to rušení způsobené například jinou konstrukcí zdroje a vedení zemních spojů v tom "praskajícím" zesilovači, nikoli notebooku.
K tomu by to především chtělo slyšet charakter toho "praskání", změřit proud pláštěm stíněného kablíku atd.

Přesto některý ten filtr zkusit můžeš. Pravděpodobně nic nevyřeší, ale rozhodně neublíží.
Děkuji za odpověď. Vím, že to není tím zesilovačem, ani notebookem, nýbrž jen tím jedním zdrojem notebooku. Například věži ani DVD přehrávači to nevadí, protože mají pravděpodobně nějaký svůj filtr. Spínané zdroje jsou známé svým rušením zvláště v audiotechnice, což jsem vyčetl z Wikipedie, avšak zkoušel jsem i jiné zdroje od jiných notebooků stejné značky, ale ty šlapou bez rušení, jen ten můj je nějaký zmetek. Koupil bych nový, ale to už je skoro hodnota mého notebooku a navíc nemám záruku, že to nebude stejný... :(

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

A co kdybys odrušil TEN ZESILOVAČ, když do ostatních spotřebičů se nic nepřenáší? Tohle bude chybějícím filtrem v tom zesu, ne jenom špatným zdrojem pro NTB...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DavaneK
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2012, 02:00

#27 Příspěvek od DavaneK »

EKKAR píše:A co kdybys odrušil TEN ZESILOVAČ, když do ostatních spotřebičů se nic nepřenáší? Tohle bude chybějícím filtrem v tom zesu, ne jenom špatným zdrojem pro NTB...
Tak určitě tam chybí, ale ten má před sebou skoro 2 roky záruky, a k tomu ani nemám představu, kde to tam přišpendlit :)
Ale teď jsem našel super jednoduchou věc. Co kdybych na ten zesík jednoduše našrouboval tohle?
http://www.bossaudio.cz/produkty/prislu ... /b25n.html
Naposledy upravil(a) DavaneK dne 18 zář 2012, 14:06, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“