Wifi signál

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirrka22
Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2012, 02:00

Wifi signál

#1 Příspěvek od jirrka22 »

Dobrý den,

mám USB wifi zařízení připojené přimo do počítače. Rád bych zlepšil signál a přemístil anténu na okno.

Mám dvě možnosti: koupit prodlužovací wifi kábel, nebo přemístit celé USB zařízení přes prodlužovací USB kabel.

Zajímal by mě váš názor která možnost je lepší. Jde mi o to, abych měl co nejmenší ztrátu signálu a samozřejmě to nebylo moc drahé.

Jen doplňující informace, k oknu to mám asi 6 metrů.

Za odpovědi předem děkuji

Jirka

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

používám také USB wifi zařízení, ale pokud prodloužím USB kabel ještě o kousek, tak už s ním PC vůbec nekomunikuje.
Takže bude prodlužovací wifi kabel nejlepší řešení, vyzkoušej jak moc mužeš prodloužit USB kabel a potom zbytek od modemu natáhni RF kabelem.
další co mužeš zkusit je výkonnější wifi modem případně použít lepší anténu. Pokud víš kde je zdroj wifi signálu, tak i takové obyčejné síto dokáže zázraky.

Uživatelský avatar
jirrka22
Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2012, 02:00

#3 Příspěvek od jirrka22 »

Můžu se zeptat kolik vas USB prodluzovaci kabel meri. Nasel jsem clanek kde uvadeji maximum 6,5 - 7 metru http://www.usbshop.cz/r11.htm

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

1,5m, modem TL-WN7200ND

ten váš samozřejmě muže mít jiné vlastnosti, chce to zkusit

Uživatelský avatar
jirrka22
Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2012, 02:00

#5 Příspěvek od jirrka22 »

Problem je ze se pasivni USB kabely prodavaji pouze ve velikosti max 5 metru takze abych to zkusil tak bych musel spojit dva mensi

Jen se chci ujistit. Pokud bych pouzil USB prodlouzeni tak by ztraty meli byt nulove, mam pravdu?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

ano

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Gringo_Joe »

USB kabel muze mit maximlne 5 metru. Nicmene casto uz petimetrovy kabel dela potize. Nekdy je tez treba uvazit, ze napriklad predni USB porty v bedne jsou napichnute na desku kabliky a ty se taky pocitaji do celkove delky.
Co se ztrat tyce, vzdycky je lepsi jeden kabel nez dva spojene, v konektoru muze dochazet k oslabeni signalu a cim vice konektoru je po ceste, tim hure. Na druhou stranu, pokud to neni USB kabel z trznice, melo by se jednat o zanedbatelnou polozku.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#8 Příspěvek od jarda »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

USB kabel může mít klidně i 30 m. Ale pasívní je omezen na zhruba 5m (v praxi jsou prodlužky jen 4,5 m) a aktivní podle potřeby a peněženky.
Na 10 m klidně něco za 3 stovky http://usb-kabely.heureka.cz/wiretek-ka ... i-a-m-a-f/

Uživatelský avatar
jirrka22
Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2012, 02:00

#10 Příspěvek od jirrka22 »

Tak pro vaši informaci. Koupil jsem dva 4,5 metrove USB prodloužení s dvojitym stinenim a funguje bez problemu. Odkaz: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0D6000IG8

Uživatelský avatar
JardaXor
Příspěvky: 29
Registrován: 08 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od JardaXor »

Podle specifikaci USB je maximalni pripustna delka kabelu 6m.
Pak samozrejme zalezi na jak shitozni cinu clovek narazi...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“