MC34063A

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomaskocz
Příspěvky: 44
Registrován: 06 zář 2012, 02:00

MC34063A

#1 Příspěvek od Tomaskocz »

Ahoj.
Mohl by mi někdo prosím vysvětlit co znamená v této kalkulačce:
http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/index.shtml
Vripple a Fmin ?
Děkuji.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Zvlnění výstupního napětí a minimální pracovní kmitočet.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Tomaskocz
Příspěvky: 44
Registrován: 06 zář 2012, 02:00

#3 Příspěvek od Tomaskocz »

Ok, to Vripple jsem si domyslel správně. Ale ten kmitočet stále nechápu. Tzn. jak rychle to přepne? Nevím totiž jaký kmitočet mám zvolit. Díval jsem se na internetu a běžně volí 60kHz.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

To je kmitočet spínání a volí se podle použitého materiálu jádra tlumivky. Dá se říct čím kvalitnější je jádro, tím může být kmitočet vyšší nebo jádro menší pro přenesení/akumulování stejného množství energie. V případě tohoto obvodu a tlumivky neznámých vlastností je dobré si zapokusničit, použít vícero měřáků a změřit si CELKOVOU účinnost měniče při několika různých kmitočtech = zjistit poměr mezi příkonem z napájecího zdroje a výkonem odevzdaným spotřebiči. Kmitočet se poměrně snadno ovlivní změnou kondenzátoru v oscilačním RC článku, změřit vstupní a výstupní napětí i proudy snad také není problém...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Teorie“