Pračka LG F1403TDS "vrčí"

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kefi
Příspěvky: 22
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00

#31 Příspěvek od kefi »

no právě, že nevím :D , protože minulý rok jsem tu měl opraváře na myčku a když vyndaval šroubovákem přívodní hadici u toho bočního sifonu tak ji propích srkz na skrz a pak jsem čekal 14 dní než mi ji dovezli z itálie :D a to už jsem se doma nemohl hnout co tam bylo nádobí :D :D
Tak abych teď nedopadl stejně s prádlem.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#32 Příspěvek od tatramacek »

Oddekluj zadní kryt a vrchní desku při praní - ale OPATRNĚ- a jdi po hluku...
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#33 Příspěvek od mcmlxxx »

má ta pračka něco jako sprchování? voda ze spodu bubnu se čerpá nahoru a teče seshora při praní na prádlo, dá se to vidět okem za sklem, jakmile pračka přestane napouštět úvodní vodu. Pokud ano, tak bych řekl že to dělá tohle opotřebené "oběhové" čerpadlo.
U mojí pračky je to normální, aspoň poznám že čerpadlo funguje a není zanešený vlasama :)

Uživatelský avatar
kefi
Příspěvky: 22
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00

#34 Příspěvek od kefi »

ano, sprchování má, dnes manželka prala a pro změnu to nedělalo!

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#35 Příspěvek od tatramacek »

Mne by zajímalo kolik čerpadýlek ta pračka má. Jesli má sprchování a vypouštění zvlášť motorek anebo je tam jeden a JET a vypouštění je řízeno nějakým ventilem... Aby blokoval vstup a výstup.. Ale i tak se mi zdá ten hluk s nějak moc vysokým tónem - připadne mi to jako nějaký relé anebo já nevím... Zvuk podobný - když to tak napíšu pitomě - "kmitočtu" Normálně až bude zase takto hučet bych oddělal tu vrchní desku a šel bych po hluku.. Kamarád má tu samou a nejde vůbec slyšet...
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#36 Příspěvek od mcmlxxx »

vsadím boty na to sprchovací čerpadlo. dělá mi to taky. Nejdřív to dělalo občas, teď už vždy, ale funguje. Jakmile přestanu tenhle zvuk slyšet, tak vím že je zanešený a že ho mám rozebrat a uvolnit rotor s vrtulkou.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#37 Příspěvek od tatramacek »

Já bych vsadil na jistotu - já si do pračky koupil: http://www.elektrooralek.cz/3929-pracky ... g-163zn49/
A je jen jemně slyšet a vidím že voda valí tryskou na prádlo: http://www.youtube.com/watch?v=KpMLbESuf3U
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Kedze je to v zaruke, tak to reklamuj, nech ti to opravia (vymenia cerpadlo).

Uživatelský avatar
kefi
Příspěvky: 22
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00

#39 Příspěvek od kefi »

tak jsem dnes volal do servisu (autorizovaného), a pán říkal, že ví co to je, ale také říkal, že tyto pračky jsou bezporuchové a že žádnou ještě ve vnitř neviděl!!! Tak jsem se jen tak okraojově zeptal no co to tipuje, tak neví!!
Tak jsem se zeptal jestli kouknul na to video, tak říkal, že mu nefunguje PC!
Tak počítám, že to bude pokus omyl!

Uživatelský avatar
kefi
Příspěvky: 22
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00

#40 Příspěvek od kefi »

mcmlxxx píše:vsadím boty na to sprchovací čerpadlo. dělá mi to taky. Nejdřív to dělalo občas, teď už vždy, ale funguje. Jakmile přestanu tenhle zvuk slyšet, tak vím že je zanešený a že ho mám rozebrat a uvolnit rotor s vrtulkou.
Ahoj, a tymáš taky tutu pračku?? Jsou tam dvě čerpadla dole u filtru, to jsou oni co čistíš nebo je tam ještě jiné pro systém sprchování?
Dík

Uživatelský avatar
deda37
Příspěvky: 18
Registrován: 06 bře 2009, 01:00
Bydliště: Bratislava,Petržalka
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od deda37 »

Tipoval bych čerpadlo zanesené nečistotami a namotané nitě pod vrtulkou.Čerpadlo rozeber a vyčisti,na stole si před tím a potom po vyčistění vyskoušej jeho zvuk chodem naprázdno.Hned víš jak si na tom a jestli to jsou případně ložiska.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

Kedze je to v zaruke, tak by som nic nerozoberal.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#43 Příspěvek od mcmlxxx »

nene, já mám EW1232F, ale principy jsou stejný. Koukni se, jak sem to čerpadlo rozebíral. U mě je dole na šasi podlahy na dvou šroubech.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#44 Příspěvek od tatramacek »

Mimochodem. Nyni je jedna EW 1232F na aukru. Kdybych ji mel kam dat,tak ni hned beru :D
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#45 Příspěvek od keemo »

Mozes ju poslat na moju adresu:-D

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“