Bang&Olufsen Beovision MX6000, něco se pálí

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

riprex píše: ...
Těch čínských šrotů je tu bohužel nadbytek, jak CRT, tak LCD. Teď tu mám třeba i mikrosystém Orava DAV-110, který má v sobě 7" LCD a DVB-T a ač to na první pohled vypadá pěkně, zpracování je mizerné a parametry taky. Podezříval jsem Colorku 439, že skáče obraz nahoru a dolů, ale je to tou Oravou (používám jí jako STB), navíc si přes SCART moc nerozuměj a občas, když je scéna s vyšším jasem, tak se Colorka rozsynchronizuje, písmenka v menu jsou neostrá a taky skáčou no a jako bonus, to LCD co je tam vestavěné vypadá jako kdyby ho někdo postavil z lega a mnohdy se lze pouze domnívat, co se právě ve vysílání odehrává. ...
Trochu jsi odbočil od tématu - ale k té C439 ti radím: Pohledej trošku na tomto fóru, rozpad synchronizace se tu nejednou probíral - takže ta Colorka na tom svůj díl viny nese :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#32 Příspěvek od riprex »

Tak opět nečekaně odpověděli, že nemaj. V tomhle má kokun naprostou, že není reálná šance to trafo v ČR sehnat, když ani tak velký prodejce jako je AME, který má hodně už nevyráběných traf na skladě, ho nemá. I kdyby ho nedejbože někdo měl, tak je někde hluboko v šuplíku a neví o něm, ale to je myslím dost nepravděpodobné vzhledem k tomu, do kolika modelů TV se toto trafo dávalo (všechny samozřejmě pěkná exotika).

Ta C439 za to opravdu, ale opravdu dle mého názoru nemůže, protože i při použití Daewoo 21A5T je problém stejný, navíc při běžném sledování analogového signálu nebo signálu z videa tenhle problém není, nicméně pohledám na fóru a vyzkouším.

No a vzhledem k tomu, že dobrá TV se mi hodí a taky, že jsem byl zaskočen za kolik se včera vydražilo gramorádio Bang and Olufsen, byť nefunkční, které jsem ale chtěl, tak do toho ty prachy holt dám no :D .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

riprex píše:Ta C439 za to opravdu, ale opravdu dle mého názoru nemůže, protože i při použití Daewoo 21A5T je problém stejný, navíc při běžném sledování analogového signálu nebo signálu z videa tenhle problém není, nicméně pohledám na fóru a vyzkouším.
Toto sice trošku mění situaci, nicméně ta úprava synchronizace (na telkách řady C416, apod.) se tady skutečně mockráte probírala.
A nestojí nic - respektive 0,0prd za rezistor TR212/150R 8O :roll:
A pokud by nepomohla právě v tvém případě, úpravou jí neublížíš. A máš jistotu, že ti bude "šlapat" i se "stroji" neevropské provenience - což býval právě problém. Telka byla (svého času) navržena pro spojení s VCR Avex (v době jejího vzniku nebylo prakticky nic jiného dostupné) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#34 Příspěvek od riprex »

Jo tak to už vím na co narážíš, tahle Colorka má právě do scartu přidanej ten odpor, jinak to byl problém třeba s mým videem Philips, kde ta synchronizace takřka vůbec nefungovala a rozpadalo se to, ale právě s tím Avexem, to chodilo správně, jenže ten mě neustále vytáčel svými vcelku mizernými vlastnostmi a funkcemi.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#35 Příspěvek od kokun »

Njn - ale tohleto vše by spíše patřilo do jiného vlákna :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

Tak jak jsi pokročil - anebo to spí jak "šípková růženka"? :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#37 Příspěvek od riprex »

Bohužel jsem zatím nepokročil. Ten člověk, který nabízí trafo reaguje tak jednou za měsíc a zatím se mi s ním nepodařilo domluvit se na poslání. Dám vědět, až se to pohne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Ještě nefachčí :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#39 Příspěvek od kokun »

Nechce si někdo z pražáků vydělat?

http://tesla.iplace.cz/menu/ Sháním - koupím:
- URGENTNĚ - dokážete někdo opravit televizi Bang-Olufsen Beovision MX7000? Starý model v krásném stavu. Bohužel se po zapnutí sám za chvilinku vypne. Po opětovném zapnutí se vypne ještě za kratší dobu. Jinak úžasný obraz, úžasný zvuk. Je to sakra těžký macek - cca 43kg, takže ideálně někdo z Prahy a blízkého okolí.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#40 Příspěvek od riprex »

Bohužel, sehnat trafo se mi nakonec nepodařilo, takže i vzhledem k prostorovým důvodům šla telka pryč. Zato se teď věnuju jiným kouskům pěkné elektroniky, jako třeba Telegrafii Liberátor - nf zesilovač už je oživenej, ale elektronicky to ještě bude chtít doladit. Bohužel, nejtěžší bude opravit skříň.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“