LG DP520 a LG RHT947H

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

LG DP520 a LG RHT947H

#1 Příspěvek od Zirafka »

Spíše si jen potřebuji postěžovat, protože v nalezení řešení nevěřím. Delší dobu používám k mé spokojenosti DVD rekordér LG RHT947 ale vadilo mi to, že pokud mám v plánu něco nahrát, tak nemohu koukat na film z DVD. I koupila jsem si dneska samostatný přehrávač, mají je v Globusu za opravdu výbornou cenu a tak jsem jej vítězoslavně donesla dom.

Jaké bylo mé zklamání z toho, že Scart na rekordéru není průchozí když je vypnutý a hlavně, že oba přístroje používají stejné kódování! O autorovy překladu firmware raději ani nemluvím.

Asi mi nezbude nic jiného, než jej zítra dovést zpět, ale radost z toho nemám. Napadá někoho nějaké jiné, ale funkční, řešení, jak z tohoto problému ven? I bych se smířila s přepínačem na Scart, ale to ovládání obou přístrojů asi vyřešit nepůjde.

Jen by mne zajímaly myšlenkové pochody toho, kdo to vymyslel :-( Proč proboha používá stejné povely pro rekordér i přehrávač?

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#2 Příspěvek od milan222 »

aby z výrobní linky vietnamci nemusely dementně přemejšlet ke kterému spotřebiči je ten a ten ovladač.
pruchodnost scartu by se měla v menu dát nastavit. nebo je nutné vypnout tzv. EKO režim. to znamená že to žere o wattíka víc, a svítěj ti hodiny.
je zajímavé že by DVD mělo zabránit propojení s jiným spotřebičem nežli je TV a satelit. kvuli kopírování DVD.
nebo přinejhorším použít vstup A/V kompozitní přez přibalenej trocinčovej kablik.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Zirafka »

To DVD nemá jiný než trocinčovej výstup, tedy má, ještě komponentní výstup, ale ten je mi na draka, protože jej neumí televize. Mám ještě starou, protože na novou nemám a tato slouží věrně mnoho roků.

Dík s nápadem s tím EKO režimem, protože ten mám zapnutý, aby nesvítili hodiny. Jinak měřič neukazuje žádný odběr ani když svítí, takže to tak hrozné nebude.

Nic méně stejně je to nepoužitelné, protože oba přístroje poslouchají jeden ovladač. A to i tehdy, když jej dám těsně k přístroji (na kryt) mají asi hodně citlivé vstupy.

Z důvodů estetiky bych nerada měla jinou značku, ale asi to bude nutné. Nějak mám obavu z toho, že jiný přehrávač se bude chovat stejně.

PS: Ovladače obou se od sebe výrazně mechanicky liší, ale posílají stejné kódy :-(

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Podobný problém jsem si způsobil vlastní blbostí. Aby se jeden program ze satelitu dal nahrávat a na druhý koukat, koupil jsem dva stejné sat. přijímače. A tak jsem to vyřešil přemísťovanou clonou před displej s IR přijímačem. Pozitivní je, že stačí jeden ovladač na oba přístroje, je multiplexovaný mechanicky. :)
Naposledy upravil(a) Bernard dne 11 zář 2012, 19:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#5 Příspěvek od milan222 »

tak stará pokud slouží tak ad slouží. mám C429 a sem spokojen. chvíli zlobila, tak sem jí hodil na stul, po proletování stejná závada tak sem jí vrátil a opravvila se sama. :D
jo asi bude nutná změna značky. nebo si vzít ssebou dálkáč od DVD rekordéru a televize a zkoušet co na něj nereaguje.
vyrábí se nekonečno typů, tak z těch dvou a pul tisíc druhů co vypadaj stejně se snad jeden hodit bude. :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#6 Příspěvek od milan222 »

Bernard píše:A tak jsem to vyřešil přemísťovanou clonou před displej s IR přijímačem.
já bych to zkusil řešit pomoví scart povelu. prej je něakej povel u aktivního scartu a dává 12V. tak by prostě jeden scart blokoval tranzistorem signál IR přijmače druhého. nevyhoda je ztráta záruky. tj provádět až za dva roky :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Je hodně nenormální, že jsem nikdy nepotřeboval používat stolní dvd na sledování filmu, když se nahrával jiný? :roll:
To si nemůžeš v tom souběhu potřeb pustit dvd v počítači (a tím pádem nepotřebuješ dva ovladače)?
předřazením optiky před fotodiodu přijímače a event. zařazením šedých filtrů snížíš schopnost přijímat jiný než přímý paprsek od DO, když navíc předřadíš spojnou čočku před vysílací IR diodu, dosáhneš směrovost jakou potřebuješ. Ale zas třeba potom zjistíš, že chceš zesilovat zvuk dálkáčem odrazem IR z kuchyně, když krouháš zelí a bude to zas všechno špatně...

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Zirafka »

Třeba proto, že když je film nahraný, tak z něj pak vyhodím reklamy a mohu se koukat bez rušení (skoro). Nebo film končí příliš pozdě v době, když už spím. Proto.

Jinak jsem to vyřešila tak, že brašulu má nový přehrávač, jelikož ten jeho zrovna dosloužil, takže pohoda.

Všechny nápady jsou fajn, ale já mám všechny přístroje vedle televize hezky na sobě. Odspodu to je rekordér, video a STB no a mezi ně přijde ještě nějaké do DVD nebo možná BR. Až budou koruny.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Je hodně nenormální, když nemám DVD rekordér, video, stb, televizi ani BR?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Jednoho dne poznáš, že ty placky hromadíš aby ses na ně ani jednou za dva roky nepodívala, a taky poznáš, že nejlepší video je online pozorovat západ slunce nad řekou a s lahví v ruce :twisted:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Asi to máš všecko "multi in one" = v PC, takže nepotřebuješ tu kupu krámů vedle TV...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

V PC nemám nic ze jmenovaného.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Zirafka »

Andrea píše:Je hodně nenormální, když nemám DVD rekordér, video, stb, televizi ani BR?
Je otázkou, co se pokládá za normální a co za nenormální. Já jsem už také nenormální, protože mám CRT televizi vyrobenou někdy v polovině devadesátých let a vedle ní video. Opravdické, na kazety.

Pokud někdo nechce koukat na TV ani na filmy, tak nemusí. Zatím to ještě povinné není. Stejně jako není povinné mít mobilní telefon, ačkoli často mám už pocit, že to povinnost je.

Jinak mám pocit, že DVD v počítači máš, nebo že by tam byla ještě CD mechanika? Možné to je, já mám v jednom z počítačů stále ještě funkční 5,25" disketovku a Bernoulliho mechaniku :-)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

USB DVD vypalovačku mám v šuplíku, do PC se mi nevešla. :D

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od sambiliong »

A nešel by použít polarizační filtr? Jeden dát před IR přijímač v jednom přístroji, jeden se stejnou orientací před vysílací diodu ovladače, další otočený o 90 stupňů před IR přijímač v druhém přístroji...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“