Zmena velkosti HDD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

Zmena velkosti HDD

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Existuje nejaký program na zmenu velkosti HDD? Potrebujem HDD 10GB aký bol pôvodný a pri novom HDD 40GB sa nespustí ani bios aj keď mám vytvorené dve partície a ostatné miesto nie je priradené, vidno to v správcovy disku a to asi robí problém.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Třeba v Seatools jde nastavit velikost disku. Nemá ten disk jumper na nastavení velikosti 32GB?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Nebo Acronis Disk Director, není free ale je v češtině. Umožňuje měnit velikost, vytvářet, mazat, sloučit, rozdělit, kopírovat a přesouvat diskové oddíly bez ztráty dat a řadu dalších operací s disky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Acronis je na particie, nie na HW. Velkost sa da obmedzit prikazom SET MAX ADDRESS, ten vie disku poslat napr. ten Seatools, pripadne Hitachi Feature Tool alebo MHDD, HDAT2, hdparm v Linuxe (hdparm -Np)...

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od jarda »

Jsou na netě free programy na duplikaci HDD, používám Linuxové /nemám rád viry a malware/. Takže zduplikuji HDD a rozšířím ho na kapacitu HDD. Takže nový HDD větší, než ten starší.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jancis1 »

Díky za odpovede, disk nemá jumper na zmenu velikosti. Rnbw to presne napísal, ja nepotrebujem zmeniť partíciu ale HW zmeniť velkosť disku.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jarda »

Velkosť HDD je dána výrobcom, a nedá sa zmeniť, pokiaľ ide o toto. Fyzicky. Takže o čo ide?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

Ano, jde o změnu velikosti disku, prostě aby se 40GB disk tvářil jako 10GB a věz vševěde jarouši, že to jde a není to nic složitého. Například v už dvakrát zmíněných SeaTools to zvládne i blondýna.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Inak ak to ma byt do nejakeho standardneho PC, tak by som to riesil radsej novym BIOSom. Ak je tam Award BIOS, tak pravdepodobne ma 32GB bug.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#10 Příspěvek od jarda »

A smysl? Každý chce maximum. A blondýna není můj obor, a ani bičík a nabídka financí za sexuální služby, a ani hrubky na fóře /nereaguji, ale čtu/... :D tak si šťourej. Kdo seje vítr - znáš? Asi ne. Útočíš na všechny, a to nesmí ani jediná gramotná dívčina fóra rozumějící elektronice, když je lidsky na nule, ne? :D :idea:

Jaký máš cíl? Zveřejni ho podle pravdy. Ale vše je veřejné vidět. Tvoje rozesírání fóra a zesméšňování debatujících. Máš sice někdy navrch, ale ... :D Potřebuješ to k životu? A Tvoji studenti? A čteš debaty na vlastním fóře, když jsi je dávno zakázala? A tady se nám všem mstíš, a já jsem tu v podstatě nový, a neoblbnutelný, a daleko vzdélanější? Bez vlivu Tvého S-M?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Tak na to fakt nevím co říct. :D

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#12 Příspěvek od jarda »

První normální reakce, a přečti s to stoktát. Snad to pochopíš, nemám postranní úmysly a neútočím, bráním se. Tak jsem zvyklý, a kdyby se bránili všichni, tak je tu klid bez bičíkovců a pochlebovačů. A řeší se na fóře odborné věci. A proto jsem tu. Tak mně vynechej z Tvých intrik a nenuť mně zasáhnout. Potom bude problém. Vážný, v Plzni. Nejen právnická rušená fakulta. :D

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Ty jsi fakt úplně mimo a přitom si to vůbec neuvědomuješ, nevím, jestli tě mám litovat nebo se smát. :D :D :D

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Bernard »

jarda píše:.... zesméšňování debatujících.
Mne tady nikdo nedokáže tak zesměšnit, jako já sám sebe. A takových je nás tu určitě víc. Ono to chvíli trvá, než to člověku dojde.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#15 Příspěvek od jarda »

Graficky, a každý se prezentuje sám veřejně. :idea:
Přílohy
zrcadlo2.png
(152 KiB) Staženo 59 x
zrcadlo1.png
(16.25 KiB) Staženo 52 x
zrcadlo3.jpg
(235.95 KiB) Staženo 54 x
Naposledy upravil(a) jarda dne 01 říj 2012, 22:02, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“