Ovládání hlasitosti + frekvence zesilovače

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 01 srp 2012, 02:00
Bydliště: Praha

Ovládání hlasitosti + frekvence zesilovače

#1 Příspěvek od Abstinent »

Dobrý večer, rád bych se zeptal jelikož dávám do auta druhý zesilovač ( na subwoofer a potřeboval bych nezávisle na rádiu ovládat jeho hlasitost + frekvenci poradit, jak mám toho docílit. Vím, že se k tomuto účelu prodávají přímo určené "komponenty" ( např.: http://www.autoradiashop.cz/autoradia/d ... px?id=6321 ) ale bojím se, abych instalací tohoto za "pár korun" neponičil výsledný zvuk aparatury za xx tisíc. Tato "regulace" totiž "ořezává" frekvence které by zesilovač i subwoofer měl zvládat. ( Sub : 40-200 Hz, zesilovač : 50-200 Hz, tato regulace však "jen" 40-150Hz. Zesilovač jsem bohužel koupil bez možnosti přídavného D.O. ( Alpine MRP-M500 ). Nebo myslíte že řeším blbosti a rozdíl nepoznám ? Velice děkuji za pomoc a rady. Jirka

LudekV90

#2 Příspěvek od LudekV90 »

A já vždycky myslel, že subwoofer je tu právì na ty nízké frekvence do 150Hz a èím víc Hz tam budeš cpát, tím víc ten subwoofer zatížíš a bude hùø hrát ty frekvence nižší... Já mám v autì nastaveno do 120Hz a pøijde mi to moc :) ale ono záleží taky na ostatních reprácích (musí se to hezky pokrývat)

Uživatelský avatar
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 01 srp 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Abstinent »

No jasně takhle to je i u mně, tady jde spíš o to, když povezu malou, tchýni nebo zkrátka nebudu mít náladu abych si mohl jednoduše ty basy stáhnout. Asi do toho půjdu ale zdá se mi to takový moc "china" a rád bych názor někoho zkušenějšího nebo někoho kdo už třeba podobnou věc řešil nebo ví jak co nejsnadněji vyřešit :-)

Uživatelský avatar
MiloshCZ
Příspěvky: 74
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od MiloshCZ »

A co stáhnout basy na rádiu? To nepomůže?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

slušné rádio má nezávisle regulovatelný výstup pro subwoofer , slušný zesilovač má možnost připojení vnějšího potenciometru pro řízení hlasitosti. Pokud ani jedna tato možnost není tak jsou to vyhozené peníze za "drahou aparaturu"

Uživatelský avatar
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 01 srp 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Abstinent »

Ahoj, díky za odpověď ale musím na svou obranu něco napsat. Rádio je Sony cdx-gt929u. Asi to není teď už moc high model, ale když jsem ho kupoval patřilo k těm lepším. Má v menu regulaci subwooferu a i sem jí používal, dokud jsem měl repro ve dveřích zapojené na "ISO kostce" na rádiu, a 2xcinch z rádia do zesilovače na subwoofer. Ale teď budu mít repro ve dveřích na jeden zesilovač a sub na druhý. Z rádia mi jdou 4xcinch výstup . Ty já musím buď poslat všechny 4 do zesilovače na repro ve dveřích (Panasonic cy-pa4003) a z něj ( protože má výstup na další zesilovač ) do dalšího zesilovače ( Alpine MRP-M500 ) na subwoofer ( JBL gt5-2402br ). Tady se ale bojím, že když právě uberu sub na rádiu poklesne hlasitost u všeho protože to předpokládám ovládá ty cinche. Tak mě napadlo, ty 4 cinche co vedou z rádia tak kanál A (přední) poslat normálně do zesilovače (Panasonic) a kanál B ( zadní repro ve dveřích ) vzít "rozdvojku" strčit jí do radia na kanal B čímž mi vznikne jakoby 4x cinch výstup na kanál B a 2 z něj poslat klasika do panasonicu a 2 zbylý přes tuhle "korekci" do zesilovače na sub. Ale zase nedokážu sehnat potřebnou rozdvojku. Leda bych si jí vyrobil sám ale napřed bych právě chtěl od někoho poradit nechť to nedělám zbytečně. Tak mě napadlo je to silnej offtopic ale nepotřebujete někdo nějaký starší ( tak 2004-2010 ) nefunkční elektrospotřebiče (video,dvd,hifivez) a asi 6ks ok hrajících repro od hifivěže? Dost mi to tu překáží tak kdyžtak hoďte PM dám za odvoz a jsem z Prahy-východ. Oprava u všeho byla možná v řádech stokorun ( nějaký prej vyschlý kondíky? ) ale já vždy raději koupil nové a tohle staré tu leží a práší se na to. Tak kdyby třeba někdo chtěl "na součástky". Díky za tamto i tohle :-). Hezký den Jirka

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

moc tomu nerozumím, subwoofer z rádia musí mít samostatný výstup , pokud není tak je to jen úprava korekcí . Jinak na přední zadní stačí jen stereo a vyregulovat to přímo na zesilovači, pokud se to dobře nastaví tak se s tím není potřeba hýbat.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

teď jsem koukal na rádio a má výstup na subwoofer tak v čem je problém?

Uživatelský avatar
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 01 srp 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Abstinent »

bu2520 píše:teď jsem koukal na rádio a má výstup na subwoofer tak v čem je problém?
Ježiš já sem pitomec , no jo máš pravdu. :oops: To mám z toho že nečtu návody. Jal jsem se se šroubovákem vydloubnout rádio a opravdu tam jsou cinche zvlášť na sw. Takže se omlouvám za svoji blbost a moc děkuju za upozornění. Mimochodem to s těma věcma kdyby někdo chtěl za odvoz platí :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“