Vypadavani zdroje PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Duvsan píše:Tie staré PC snáď musíš kúpiť za pár šupov. Zalov po bazaroch a ZD, alebo zažiadaj tu na fóre.

Judeware ma predbehol.
No budes se divit, ale zatim jsem sehnal 4 sady boardu s ISA pro P3.
Kazdej mel nakej problem. Bud uplna mrtvola, nebo castecna viz padani zdroje, nebo topi menic na boardu, u nekterych jsou potreba dualni pameti ktery nemam, nebo board je hloupejsi nez procesor a nepodporuje ho....
SD kolem mam zmaknuty, na Aukru zrovna nic neni, bazar je nejbliz 70 km tam a zpet a v poptavce zde se ozval jen jeden clovek....

Jirka

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#17 Příspěvek od judeware »

Ty elyty jsem vytahal, osadil kazdej druhej, protoze jich vic nebylo a zkusil.
Mě to fungovalo (Celeron 900MHz), ale musel jsem dva vyteklé elyly nahradit jinými (na zkoušku) a žádné jsem neodstraňoval úplně. Cívka ani měněné prvky MOS nijak extra netopily...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Zadaj www.bazos.cz a vyber položku "Základní desky". Mám tiež niečo, ale si ďaleko.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Dik za typ! Prosel jsem to cely a nekdo tam shani to samy jako jaaaa! Ale zase jsem tam nasel P4 desku s ISA. Jenze konektor a bridge pro ni neosazen. :cry:
Jirka

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Nemas nahodou slabo chladeny procesor? Ono niekedy ten chladic na P3 celkom dobre nedosadne, potom sa CPU prehreje a ak je v BIOSe nastavene vypinanie na 65 stupnov C, tak to dlhsie ako 5 sec nepojde. Co termopasta?

S pametami je to este zlozitejsie. Najprv odskusat kazdu zvlast ci je dobre detekovana a preskusat Memtestom alebo Goldmemory. Potom ich tam skusit dat ci pojdu aj spolu, pri niektorych MB zalezi na vnutornom usporiadani pameti, mali by byt rovnake (napr. 32x64), tiez to single/dual side ako uz spominali.

A co novy BIOS, skontrolovane, ci nieje novsia verzia?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Michal22 »

PotPalo- no, těch 5 sec. mi přijde hodně málo, jednou se mi podařilo u nějakého P3 procesoru blbě nasadit chladič a řvalo mi to po 15 minutách instalace WXP, potom to šlo do stand-by. Těch 5 sec. by odpovídalo tak tomu, že by dokázal odbrousit i tu kovovou styčnou plochu z procesoru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Coppermine ziadnu kovovu plochu nema, len hole jadro. Jedine Coppermine-T, ten vyzera ako Tualatin.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

to PotPalo:
Teplotou to urcite nebude. P3 Coppermine jsem zkousel v jinym boardu, kde byl Celeron Tualatin 1000 s chladicem asi 3x mensim a s vetrakem o polovinu mensim nez mel P3. Jel minimalne hodinu a ukazoval do 50 stupnu. (puvodni chladic od P3 se mi tam nevesel kvuli zdroji).
S tema pametma jsem to delal presne jak pises. Ted tam mam 2 ks double 256Mb ruzny vyrobci, vic jsem jich zatim nesehnal. Obe maji z kazdy strany 8 svabu, takze to je pro me rozlisovaci znameni. Dalsi mi jde z Aukra postou.
Bios na masinu 12 let starou? Manual jeste na netu byl, ale bios ani carka a to na nej v manualu byl odkaz.
Jirka

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#24 Příspěvek od jarda »

MB stárnou rychle, a ISA na P4 je dost exotická. SIMM na těch MB nechodila každá na každé, vybíralo se podle kompatibility, poloviční identifikace byla běžná

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Andrea »

Zajímavé, "výrobce" počítačů a stále nechápe rozdíl mezi DIMMem a SIMMem. :D

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#26 Příspěvek od jarda »

Je portfólio MB s ISA, a je debata obecná. Ještě jsi zapoměla na bičík, ne? Mít Tvoje starosti, MB má vícero a ISA je na nich, ne? SIMM a DIMM :D
http://cs.wikipedia.org/wiki/BDSM

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Andrea »

Ano, debata je obecná o deskách s PIII a ISA.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#28 Příspěvek od jarda »

Jsou MB se sokly pro obě varianty RAM, ne? Mám je také. A hledá. Zatím se nedaří. Chce moc velký výkon a ISA. A to je problém.
Jsou i MB se SLOT1 a 370 a i RAM SIMM/DIMM, nevíš vše. Meziprodukty, vývoj a boj o trh.
Naposledy upravil(a) jarda dne 07 říj 2012, 14:57, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od Andrea »

Tak ukaž desku s PIII a SIMMama.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#30 Příspěvek od jarda »

Musím do skladu, a likviduji to cca 2 mésíce ve velkém, nemám místo a nebuduji muzeum. Podívám se, co zbylo. A foto nesnášíš, ne? Alespoň podle jízlivých přípomínek je to vidět.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“