Sony ericsson W19i - co je root?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Sony ericsson W19i - co je root?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím.
Jsem pár měsíců majitelem výše zmiňovaného telefonu. Tak jsem hledal na internetu, co na něj dát zajímavého a narazil jsem na nějaký diskuzní fóra, kde se mluví o nějakým "Root módu", že by se přes něj dal nějak vylepšit, nebo možná i doprasit telefon. Jen by mě zajímalo, co to je ten Root mód, jak se dá do něj dostat, a co k tomu potřebuju. Nepotřebuji podrobný postup, nebudu to dělat. Chci jen vědět, co to je, a taky, co s tím mohu dosáhnout.

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PvvS »

Povetsinou plati, ze pokud presne nevis k cemu to je , tak to urcite nepotrebujes ...

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od jarda »

Dnes bývá více možností, než potřeb

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Moc se v tom nevyznám, ale logickou úvahou: Ten bordel co mu říkají android vychází z Linuxu. Jestli si pamatuji tak pokud v linuxu měl někdo rootovská práva tak byl adminem. Čili rootnutí znamená odemčení systému a získání všech možných oprávnění díky kterým jsi schopen telefon i zničit.
V normálním režimu si totiž systém nenechá sáhnout na důležité soubory.
Něco podobného jsem kdysi dělal na symbianu když jsem chtěl instalovat libovolné aplikace. U jablečňáků se tomuhle myslím říká jailbreak.
Jestli nemám pravdu tak ať mě znalejší opraví.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

PvvS píše:Povetsinou plati, ze pokud presne nevis k cemu to je , tak to urcite nepotrebujes ...
Sice to nepotřebuju, ale jsem zvědavec.. :-)
Honza_dy:
Díky, navíc jsem už, částečně i díky Tvé odpovědi, něco našel na internetu, takže jsem už v obraze..

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“