Lze nějak změnit mikrofonní vstup na signálový?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Joana
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2005, 01:00

Lze nějak změnit mikrofonní vstup na signálový?

#1 Příspěvek od Joana »

Zdravím kolektivní vědomí,
jestli mám blbou otázku, nekamenujte mne, jsem jenom ženská :-)
Šlo by sletovat nějaké udělátko, které by z mikrofonního vstupu udělalo signálový vstup? Děti mají jednoduchý karaoke CD přehrávač s dvěma mikrofonními vstupy, a jchtěla bych zjistit, zda by šlo s nějakým nepříliš složitým udělátkem jeden použít jako signálový vstup pro připojení MP3 přehrávače. Díky. Joana

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

Asi nejlepší řešení bez zásahu do přístroje je připájet odporový dělíč přímo do konektoru JACK šnůry která vedé od MP3.
Naposledy upravil(a) ZVUK2000 dne 13 říj 2012, 16:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od jarda »

Otázka je dobrá. A obecně jde úpravu úrovně, takže stačí i odporový dělič. Konkrétně jde o typ přístroje a mikrofonu. Je to na nich jistě napsané, a je k tomu i manuál, kde to je.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

ještě by to chtělo vědět zda mikr. vstupy jsou klasické pro dynamický mikr. Pak to ten odporvý dělič vyřeší. Nebo pro elektret a tam už to tak jednoduché není.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Bývá problém se šumem, ale jinak to jde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#6 Příspěvek od jarda »

Šum se sníží se zvýšením vstupní úrovně, a u normalizované komprimované a ochuzené MP3 je to snad jedno, musela by být i adekvátní aparatura. A proč?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

jarda píše:Šum se sníží se zvýšením vstupní úrovně,.... A proč?
Aby ses měl na co ptát - nereaguj na poslední příspěvěk a radši čti celý vlákno, spammere.

Kdybys těch pár příspěvků poctivě přečet, věděl bys že tazatelce jde o změnu určení vstupu z MIC na LINE u karaoke přehrávače pro děcka. To znamená že vstupní úroveň tam můžeš "ZVÝŠIT" jen na pár mV, pak ten vstup beznadějně přebudíš.

Pravdu má ZdeněkHQ, když potvrzuje, že tam patří dělič a dál říká že budou drobnější potíže se šumem = MIC vstupy mají obecně o pár dB vyšší šum, protože mají v signálový cestě o několik zesilovacích stupňů víc. Právě kvůli nim se musí ten signál třeba z mp3 přehrávače zeslabit děličem, aby se ve finále někde po cestě nedostal signál do limitace...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

K některým diktafonům se dodával rovnou káblík, který tohle zařídil, byl v tom buď kapacitní, nebo odporový dělič a kond na ss oddělení (diktaofon měl elektretový externí mikrofon). Lze to takto, samozřejmě je třeba se zamyslet, že ten mikrofonní vstup bude nejspíš mono a tak dále.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Možná by nebylo od věci tu "karaoke" samohrajku opatrně kuchnout a dobastlit do ní Jack zásuvku, která by se interně připojila do signálově/impedančně vhodného místa. Joano, myslím že napsat odkud jsi (aby se případně ozval někdo ochotný k úpravě, kdo to bude mít blíž než 100km) by nebylo od věci - takových věcí jako doplnění "LINE" vstupu tam kam ho výrobce "opomenul" udělat se bastlíři dopouštějí dnes a denně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od kybrex »

Zdravím,

řeším podobný problém. Potřeboval bych dostat výstup ze zvukovky u notebooku do vstupu pro mikrofon u jedné externí zvukovky. Chtěl jsem to nejdřív vyzkoušet s tím, že na výstupu u zvukovky v notebooku nastavím co nejnižší hlasitost na výstup abych nepřebudil ten mikrofonní vstup, ale rád bych to udělal nějak lépe a zaujala mě ta možnost upravit signál po cestě na kabelu s využitím děliče. Šlo by nějak v domácích podmínkách s pouhým multimetrem zjistit, jaké hodnoty součástek na to mám použít? Nemám ponětí jaké parametry mají ty vstupy a výstupy v notebooku a u externí zvukovky.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#11 Příspěvek od jarda »

A není na té externí kartě Line vstup? A je to stejné, délič v požadovaném poměru vstupních napětí.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kybrex »

Není. :) Je to zvuková karta, která je součástí DJ konzole a já tu mám lepší mikrofon, který uvšem má USB a vlastní zvukovku v sobě, takže bych to trochu složitě zapojil tak, že mikrofon by byl přes USB připojenej do PC a ze zvukovky z PC by šel signál do vstupu pro mikrofon na konzoli, která tam totiž má tlačítko pro on (talk over)/off mic a nastavení hlasitosti mikrofonu ;)

Uživatelský avatar
Joana
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Joana »

Ta "karaoke samohrajka" má dle specifikace dva dynamické mikrofony. Dobastlení line in zní ještě líp, než vytvoření odporového děliče, akorát odporový dělič bych asi zvládla, ale najít místo kam přidat line - in to už určitě ne.
Šum, pokud by to nebylo vyloženě škvrčení u malých dětí rozhodně nevadí. Má to být opravdu jen na hraní si malých dětí.
Jsem skoro z Brna .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Skoro z Brna je tady několik šikovných lidí - myslím že by se to dalo sfouknout poměrně rychle a ne příliš draho.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#15 Příspěvek od thomasdj »

V PE 10/2003 vyslo zapojenie "ADAPTERU" pre GRAMO vstup je to vlastne tiez delic ktory znizi citlivost vstupu pre gramofon tak aby sa dal pouzit ako bezny linkovy vstup.Pri zmene hodnot odporov a kondenzatorov by to slo urcite pouzit aj na tento ucel.Sam ten "adapter" doma mam zostrojeny a sluzi k plnej spokojnosti.Neskor tu schemu dohodim len v robote sa nedaju sem posielat prilohy cez ich net.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“