EXPLOIT:JAVA-CVE-2012-1723, je to nebezpečné?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JardaXor
Příspěvky: 29
Registrován: 08 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od JardaXor »

Crifodo píše:
JardaXor píše:Jakakoliv banka, ktera vyzaduje pro internetbanking cokoliv slozitejsiho nez zakladni prohlizec je nepouzitelna a at se to nejdriv nauci.
Vysvětli jí to z pozice klienta s obvyklým kontem, určitě ti ráda dokáže, že banky jsou tady pro zákazníky.
Jdes na to blbe, odzadu - s takovou bankou se nebavim, mam na vyber dost jinych moznosti ;)
Prave jmenovane RB a mBank pouzivam obe a spokojenost.
Pokud nejaka banka vyzaduje nejaky konkretni browser, nedejboze javu nebo instalaci specialni aplikace, je naprosto mimo.
A duvod je ten, ze neumi zabezpecit svuj system standardnimi prostredky a to je duvod ji neduverovat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Za to můžou hlavně ajťáci krmení hamburgery s hromadou "éček". Jinej prohlížeč potom nejsou schopní ani pochopit a na všechno jdou tou nejsložitější cestou ve stylu IE. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

forbidden píše:
p32 píše:Mimochodem, KB má zrovna nejblbější hlídání účtu a měla by se už poučit z přistupu na účet a bezpečnosti u RB, mBank atd.
Certifikát v souboru, heslo a ještě kontrolní SMSka na registrovaný číslo. Co bys ještě chtěl?
Děláš si legraci ? No přece kontrolní otázku při každém přístupu, čim byla babička ve 45. roce, v 68. roce a kontrolu, jestli máme doma uvařený čaj.

Ale doopravdy, certifikát v souboru je největší kravina, kterou někdo vymyslel. Kdykoliv se dá zneužít někým, kdo si ho dá na flešku a odpozoruje heslo. Přitom majitel účtu je odkázán mimo svůj počítač prosit někoho, jestli jim může dát do PC flešku, kde má bůhví kolik virů a další havěti. Jak jsem už psal, RB a MB to mají jednoduché a minimálně na stejné či větší bezpečnosti jak KB.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Vogon »

Speciálně certifikáty KB jsou druhý nejčastější dotaz při zálohách dat.
Fakt, že někdo donese do servisu počítač s platným certifikátem k účtu je jeden z nejpádnějších argumentů k odebrání pasivního i aktivního volebního práva.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Já se na to dívám svým pohledem, k žádnému z mých počítačů nemá nikdo přístup, kromě mě. Důležitý data jsou zašifrovaný, včetně toho klíče. Mobil nikomu nepůjčuju a heslo nikdo nezná. Na dovolený si tahám svůj noťas, takže se mi ještě nestalo, že bych strkal svou flešku do cizího PC a šel přes něj do banky. Veřejným internetům nevěřím. Z mýho pohledu to mám zabezpečený dost dobře.
Jinak těch certifikátů od KB jsem na servisovaných PC viděl už hodně, lidi bezpečnost netrápí.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od AmarokCZ »

Bezpečnost především netrápí ty lidi v KB... :roll:
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“