PC Mitac Avenia LP6613-vyřešeno

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

PC Mitac Avenia LP6613-vyřešeno

#1 Příspěvek od 555 »

dostal jsem tuto mašinku...
http://www.videouniversity.com/articles ... v-station/

dnes jsem chtěl nainstalovat tam WIndows,ale ovšem nezadařilo se..Prvně jsem chtěl nahrát Windows 2000,ale v instalaci (při kopírování souborů) se PC sekne...
to samé se děje i v instalaci windows 98 (také se sekne hned při kopírování v 9 procentech).

hard disk má povrch v pořádku..žádné chybné sektory..RAM se také tváří že je v pořádku..Podle memtestu..
na desce nafouklé elity nejsou,,Jediné co mě napadlo ještě teda je zdroj..Ovšem jiný samozřejmě bych hodně blbě sháněl,tak jedině tady ten repasovat...
Naposledy upravil(a) 555 dne 05 lis 2012, 22:30, celkem upraveno 1 x.
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Do zdroja urcite pozri. A ked nic nenajdes, tak meraj zvlnenie napati osciloskopom.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

podívám se určitě.ted když sem to celý rozebral,a desku vytáhl ven,tak už vidím jeden nafouklej elit u Cpu (tipuju,že je v jeho napájení. (1500uF/6.3V)

EDIT: ve zdroji má pár elitů i zvýšené ESR,tak že ten chce každopádně repas:-)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

tak ten nafouklý elit vyměněn.zdroj repasován.Zvlnění z něj v normách...

ALe stále je PC nestabilní.. :cry:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ked bol jeden nafuknuty, nie su vadne aj tie ostatne?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

nafouklé nejsou,co se týká ESR se zdají být v pořádku ale..mužu je samozřejmě zkusit vyměnit..

při kopírování souborů (v instalaci win200) se mi objevila tato modrá smrt:

http://translate.google.com/translate?h ... CD4Q7gEwAw

Stop 0 × 0000001E
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Pozri osciloskopom na napatia na doske (napajanie CPU, VTT, chipset, RAM). Skus nabootovat Linux (napr. SystemRescueCd).

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

No podíval bych se pod chladič jestli je tam nějaká pasta, nekdy tam bývala taková guma a ta po letech ztvrdla a nechladí se . Dále bych nevěřil HDD může bejt bez vadných sektoru ale může selhávat seek , nebo je tak starý že se chyby nikam nezapisujou,Taky zápis SMART šel někdy v BIOS vypnout. Pamět to může taky bejt, pustil bych memtest a nechal běžet minimálně 24 hodin.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od 555 »

pod chladič cpu jsem koukal už předtím to je v pořádku:-)Co se týká ohledně ram ,tak jsem to zkoušel i s jinou stoprocentně funkční:-)
U HDD je pravda že jak je na tom ze smartem atd..nevím.já jen dělal format (dosovský) a žádné chyby neprokazoval..(povrch v pořádku)..Ovšem třeba i tu by mohl být zakopaný pes.
když PC nechám zapnutej třeba den v biosu nebo tak,tak se nesekne...(at dělám co dělám)
Až při instalaci anebo ve chvílích kdy se zapisuje něco na disk.

Zkusím to s jiným.
Mohl bych ještě zkusit nabootovat LIVE CD linux (akorát že já a linux to je španělská vesnice:-(
Pak už bych se musel opět vrátit k základovce.
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »

Kdysi dávno se mi v práci dostala do rukou 386-ka, která dělala problémy. Naformátoval jsem disk a nahrál dos, ale pořád to zlobilo. Udělal jsem to ještě asi jednou nebo dvakrát a pořád stejné. Potom jsem si všiml, že některé soubory dosu jsou zkrácené. Další instalace a zase stejné. Potom jsem v biosu vypnul cache, dos se nainstaloval v pořádku a pak to jelo nějaký rok bez problému, jen strašně pomalu. Ale byl tam jen texťák.

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od mopadzi »

otestoval bych paměť...pak nainstalovat z jiné mechaniky...
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od 555 »

tak HDD to učitě není.PC se sekne i když HDD není připojen a i pokud bootuju jen z CD-rom live linux..z jiné mechanikdy to nevyzkouším:-(jinou nemám:-(není to klasická PC mechanika:-(
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od mopadzi »

tak pak otestovat paměť. Nabootovat z cd Např. GoldMemory tester a nechat projet. Trvá to dlouho, ale je na to spoleh
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

tak pamět v pořádku. (24hod..běžel test)...chtěl sem oscíkem projet ty napětí jak radil rnbw ale boužel oscík se mi od neděle nedaří zapnout (ještě že je v záruce)..

EDIT: live linux nespustím jelikož se mi PC sekne v průběhu ,,nájezdu" :cry: :cry:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#15 Příspěvek od fredis »

Co to máš za krám, že nepřežil ani záruku? :cry:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“