EU nezahálí

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Hejnicek »

Nedavno probehla zminka, ze EU chce diktovat vetsim spolecnostem kolik maji mit ve vedeni procento zen a muzu.
Nic proti zenam, ba naopak, ale snad podle schopnosti ne?
Fakt krasa. To uz je jak za komousu, kdy ve vedeni musel byt vypatlany stranik. Viz pamatna rec Milouse J. na Cervenem hradku.
http://www.youtube.com/watch?v=kkVvPLXN2xo

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

Hejnicek píše:Nedavno probehla zminka, ze EU chce diktovat vetsim spolecnostem kolik maji mit ve vedeni procento zen a muzu....
To je bohužel pravda, jelikož v jedné takové společnosti pracuju, tak vím že se to u nás docela živě řešilo. Konkrétně to je min. 40% žen. Je to zcela absurdní, stejně jako většina ostatních nařízení té bandy. :evil:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Počkejte, až EU nařídí, podle americkýho vzoru, viz: http://zpravy.idnes.cz/zaloba-na-univer ... ranicni_im že každá firma musí zaměstnat nějaký ty cigány, aby nebyli diskriminovaní. :boid:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Asi jsem zaměřením optimista, ale pořád si říkám, že EU v tom není až tak namočená, že spoustu věcí zk.rví naši zákonodárci, kteří jsou poturčenější než Turek. Vzpomeňte na plastové špalky a bezdotykové baterie v řeznictví, zákaz skladování hotovek víc jak 3 hodiny- nejlepší je, že pokud chcete správně odležený guláš, není nic lepšího než zajet do Rakouska, tam je to specialta (a v krámku dřevěný špalek a na hajzlíku kohoutky). Jak je to možné, když je A stejně v EU jak CZ?
No, jestli mi ale někdo začne kecat do toho, že když mám na hadráku něco neorigo, že s tím nemůžu jezdit, tak napřed vznesu dotaz, kde jako vzít origo v takovém stavu,aby svým opotřebením neohrožovalo víc než ty neoriga. Pokud mi neodpoví (máme přece zákon o přístupu k informacím), tak nakládám spacák, beru si tak 14 dní dovolenou (na cestu tam, protože nazpět bych se už nevracel- holt by mě tam někdo musel zastřelit) a vyrážím na Brusel!
Zákony se pořád mění k horšímu proto, že je tu pořád někdo, kdo se je snaží oje.at, taky proto že se tu pořád protlačuje nějaká lobby, která nepotřebuje řešit věc selským rozumem- potřebuje jenom hrabat (aneb peníze jsou vždy AŽ V PRVNÍ ŘADĚ).
Nedávno jsme řešili třeba to, že v ČR je sice hodně nepojištěných vozidel, ale že si lobby pojišťoven prosadila to, že není nutné dokázat provoz nepojištěného vozidla, ale že stačí to, že je vozidlo registrováno a majitel neplatí- příspěvek na golf pro managory a akcionáře pojišťoven!
Jak je možné, že ač náš právní řád uznává presumpci neviny, tak v případě pov. ručení se jedná o presumpci viny?
Nedivil bych se tomu, kdyby za chvíli každý, kdo má zbrojní pas a kvér, musel platit pojistku za těch pár jedinců, co někomu proženou olovo hlavou.
Můj názor je takový, že za každou hovadinou, na kterou se dnes snaží někdo ze zákulisí nalepi nálepku Made in EU nemáme hledat unii, ale nějakého hajzla, který se potřebuje přiživit na druhých.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#21 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Michal22 píše:Asi jsem zaměřením optimista, ale pořád si říkám, že EU v tom není až tak namočená, že spoustu věcí zk.rví naši zákonodárci, kteří jsou poturčenější než Turek. Vzpomeňte na plastové špalky a bezdotykové baterie v řeznictví, zákaz skladování hotovek víc jak 3 hodiny- nejlepší je, že pokud chcete správně odležený guláš, není nic lepšího než zajet do Rakouska, tam je to specialta (a v krámku dřevěný špalek a na hajzlíku kohoutky). Jak je to možné, když je A stejně v EU jak CZ?....
Samozřejmě, že ten metr u nás je kolem krku utaženější, než v jiných zemích EU.
Souhlasím s tebou. Nejde totiž jen o bezdotykové baterie, jde například i o výtahy, které se dodnes vyměňují za nové a vlastně ilegálně se jezdí starými výtahy - snad ani ne proto, že by si na ně vlastníci domů neměli kde vypůjčit, ale hlavně byl termín původně aspoň nějak závislý na technickém stavu změněn na pevný a najednou byl nedostatek firem, které by je namontovaly, i kdyby výroba stíhala... přitom stačí přejet hranice a v Německu či Francii se svézt starým klecovým výtahem nenápadně doplněným o světelnou závoru pro dosažení potřebného stupně bezpečnosti. Naši, nikoli evropští, zákonodárci nám dali na vybranou: buď do toho investovat nebo běhat po schodech. Bez ohledu na to, zda ten výtah jezdí 15, 25 nebo 40 let... zato v něm přibylo kurvítek.

Ani to není vše - kdo máte možnost, porovnejte si zahraniční předlohu a naši verzi technických norem, ať už jde o stavební, plynařské nebo elektrotechnické (tam mi to připadá nejvýraznější, ale možná proto, že mají sjednocené číslování a pak - z těch ostatních mám jen ty zrovna potřebné a k původnímu znění se málokdy dostanu): kolik národních doplňků se v nich najde...
Zvýšené zákonné nároky vedou k tomu, že vlastně je u nás nejdráže - musíme utrácet, ať už to potřebujeme nebo ne, jinak následují pokuty, penále a omezení.
Mimochodem - presumpce viny v zájmu vyšších zisků neplatí jen u výběru povinného ručení.
Za chvíli dojde na to, že budeme muset platit povinné ručení proti znásilnění, protože na to máme všichni nějaké vybavení, ať už ho používáme nebo ne.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#23 Příspěvek od bu2520 »

Hille tvoje podlední věta to vystihla naprosto přesně, presumpce viny se v našem zákonodárství uplatňuje na každém kroku. Místo aby se vymáhalo dodržování zákona tak se zpřísňují limity snad na vše a pochybuju , že existuje člověk , který se dokáže naplňovat všechy zákony a nařízení díky tomu je to taková ruská ruleta, že pokud máme smůlu tak nám to spočítají. Jen vzpomeňme např povinnou padesátku v obcích kdy měšťáci chytali za překročení o jeden dva kilometry a hlavně v místech která byla přehledná a liduprázdná. Ohledně daní a registračních pokladen a osvč ani nemluvě tam také je automaticky každý zloděj a přesto si myslím, že taková paní co má prodejničku na venkově toho asi moc nestopí.


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

To je mi také nepochopitelné. Jako by nám chtěli všechno unifikovat na jednotné označení ve všech hyper-super... v úterý ráno jsem po příletu do Milána chtěl na letišti posnídat, a že se k mokačínu hodí něco místně speciálního. Tak mi nabídli stejnou placku, jaké mají v letištních bufetech v Bruselu, Frakfurtu či Paříži... lišilo se trochu jen těsto, jinak to byla normální zemlbába.
Prostě spějeme k tomu, že nám začnou předepisovat jídelníček na každý den. Co ale budou vozit dopravci, to nevím, dvě třetiny zboží se vozí tam a zpět proto, aby kdykoli bylo cokoli...

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#26 Příspěvek od patrikvarga »

@Hejnicek
http://www.cas.sk/clanok/234351/priprav ... -o-30.html
[/quote]Pre aplikáciu smernice Európskej únie...[quote]
Naposledy upravil(a) patrikvarga dne 19 říj 2012, 08:44, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od jef111 »

Presumpce viny je třeba taky v autorském poplatku když kupujete tiskárnu, papír, inkoust, paličku, CDčka, harddisk... jako bych tyhle věci automaticky musel použít pro nelegální kopírování nebo sdílení. Proč mě teda rovnou nezavřou když si to jdu kupovat?

Ta unifikace za každou cenu mi přijde podobně nesmyslná a zhoubná jako normalizace v 70. letech, jen se to jinak jmenuje. Ještě nám chybí nějaký ten "souhlas se vstupem..."

Nejsmutnější je, že se najde spousta lidí co vám budou tvrdit že je to potřebné a spávné.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#28 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jef111 »

Tenhle server je tolik recesistický, že mu raději moc nevěřím. Asi tak podobně, jako většině ostatních (idnes, tn.cz......) :lol: :lol: :lol:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#30 Příspěvek od tomasjedno »

jef111 píše:Tenhle server je tolik recesistický, že mu raději moc nevěřím...
Tím naznačuješ, že alespoň některé z publikovaných zpráv na infobaden.cz věříš? :lol:
Ale čtení je to půvabné!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“