Oprava BS 525

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

Oprava BS 525

#1 Příspěvek od NEONI »

Zdravím,

včera večer sa mi jeden kanál odporúčal do večných lovíšť. Nieže by som ho odpálil, ale hneď po zapnutí nešiel.Výstupné napätie sa nedá regulovať a je - 1,25 V. Chyba je v doske stabilizátoru jedného kanálu. Hneď som si stiahol servisný manuál, ale zistil som, že ja mám staršiu verziu zdroja, ktorý nemá 2 veľké elyty, a tiež má iné zapojenie. Zistil som, že keď prehodím dosky stabilizátorov navzájom, prehodí sa aj ich funkčnosť, čiže za a ani pred doskami stabilizátorov by chyba byť nemala. Keď prehodím polovodiče z pätíc zo zlej dosky na dobrú, je to funkčné. Odpory aj kondenzátory sú premerané, akurát rezistory nad 2M momentálne nemám čím premerať. Mal som podozrenie na jednu diódu (označenie neviem - bola celá modrá a mala na sebe schematickú značku diódy bez označenia typu) som vymenil za typ KA223, ktorú som mal po ruke. Hlavné podozrenie je na hybridnom IO (alebo čo to je - nič som o ňom nenašiel) 1AN758 09. Stretol sa s tým už niekto? Ešte skúsim premerať odpor kontaktov na dosku, ale všetky spájkované spoje som kontroloval lupou, či nemajú studené kontakty. Za každý konštruktívny príspevok vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#2 Příspěvek od vicious »


NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od NEONI »

Vďaka za odkaz. Skusil som spraviť jednoduchú vec. Tie 2 biele hybridy som si pounačil, vyspájkoval a ten kus z funkčnej dosky som zaspájkoval do nefunkčnej. Výsledok je regulácia výstuoného napätia od asi - 3 V do - 1.2 V. Takže aj tak ho rozlúsknem ale idem hľadať ďalej.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“