Tablet - zmena napajanie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

Tablet - zmena napajanie

#1 Příspěvek od duneha »

Ahojte. Mam tu jeden 7" tablet, ktory ma poskodeny jednak konektor nabijania a aj konektor nabijacky. Majitel to "asi v zurivosti" nejak sikovne vytrhol. Je to specialny rozmer konektora, nejakych 2mm x 0,7 mm, nemozem to zohnat.

Tablet ma vyvedeny USB mini konektor ktorym sa zapojuje do PC. Tablet sa rozsvieti, je pripraveny na nahravanie veci z PC do tabletu, ale cez USB nenabija!!

Moja otazka znie:

Mozem prerobit nabijanie z klasickej nabijacky na nabijanie z USB ?
Nabijacka mala parametre 5V, 2A, z USB moze ist maximalny prud 500mA.
Je to otazne, aby mi potom mi napojeni na USB neodisiel USB port z dovodu pretazenia.

Dakujem za rady.
Přílohy
navon.jpg
(12.46 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Moje odpověď zní: NE
Oprav to původní, ten konektor určitě půjde někde sehnat.
Tady si možná vybereš.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od duneha »

Je poskodeny jednak DC konektor - samica aj samec.

Tam si zdaleka nevyberem, vravim ma to atypicke rozmery.

Najblizsie sa to podoba tomuto, ale vyvody nesedia.
Přílohy
LDJAS009.jpg
(14.46 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

V tom případě se nechá udělat bastl. A to tak, že z tabletu vyvedeš napájení krátkým kablíkem na jehož konec dáš jednu půlku v podstadě libovolného DC konektoru a na kabel od nabíječky druhou.
Sice je to méně vzhledé řešení, ale je jednoduché a spolehlivé.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Pokud ty rozměry co udáváš znamenají vnitřní průměr vs. průměr středního kolíku, tak potom by to byl rozměr, který má Nokia pro telefony (před zavedením standartního "kurvítka" s názvem MicroUSB).
V telefonu nenajdeš tento konektor pájený jako singl, ale potkal jsem už několik univerzálních nabíječek od kamarádů z Číny, tam byly.
V práci něco mám, zkusím zítra odfotit.

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od hosab »

USB konektor v SMD provedení se dá pořídit v GESu pod číslem 06614198.Přesto,že nebude přímo odpovídat původnímu konektoru dá se použít po drobné úpravě bočního krytu-rámečku.Nevidím důvod nějakého náhradního konektoru.

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od duneha »

Ja nepotrebujem zohnat USB mini konektor, ten tam je a tablet sa nim pripojuje k PC, ale nenabija nim baterku. Je poskodeny DC konektor na tablete a DC konektor na nabijacke. Takze potrebujem zohnat oba konektory, a konektor naviac musi pasovat do DPS.

Preto ma napadlo, ze by som prerobil nabijanie z USB.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#8 Příspěvek od 007 »

Já osobně to řeším tak,že do všech podobných hraček,kterým už skončila záruka a mají 5V napájení,vbastlím navíc jeden mini USB konektor (vždy se někam vejde) a ten drátky připojím paralelně k původnímu napájecímu konektoru.Tím získám možnost nabíjení kdekoli,protože nějaký zdroj s mini USB na konci se najde všude a nejsem odkázán na origo nabíječku.U tabletu GOClever to byla nutnost,původní konektor vyskakoval při sebemenším pohybu tabletu.
007

Odpovědět

Zpět na „Poradna“