zesilovač JVC AX-330BK

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bedy
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2012, 02:00

zesilovač JVC AX-330BK

#1 Příspěvek od bedy »

potřeboval bych poradit ze zesíkem JVC AX-330BK. celou dobu mi hrál výborně,a najednou přestal uplně jít.. při rozebrání jsem zjistil že je prasklá skleněná pojistka 1.6A. po výměně a zpuštění zesilovače mi opětovně praskaj. nevíte někdo kde by mohla být závada?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Zkrat ve zdroji nebo koncovém stupni.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Romisek »

typuji to spíš na ten koncový stupeň je tam operák nebo tranzistory ?
Romisek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Již z popisu , že narvu novou pojistku a pustím je jasné , že jedině kamarád elektronik či servis ti pomůže .

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od yesper26 »

Ked vyrazi poistku, bude nieco natvrdo v skrate. Ake to ma konce? Trandy alebo hybrid ? Mas merak ? Daj na bzuciak a meraj, ak budu zvonit trandy su zrejme ko, ale nemusia, moze to byt dioda v zdroji alebo mostik. Ak ma ker. kondy v zdroji mozu zvonit aj tie. Chce to merat. Hybrid STK len tak lahko neodide do skratu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

Romisek píše:typuji to spíš na ten koncový stupeň je tam operák nebo tranzistory ?
je to tohle ???
a pokud tomu můžem věřit, je tam . . .
"Klasický poctivý zesilovač japonské výroby (Made in Japan) osazený poctivými koncovými tranzistory (ne jediným integrovaným obvodem řady STK, jak tehdy JVC u nižších tříd rádo dělalo) s vynikajícím zvukem - řekl bych až nadstandardně překvapivě kvalitním. Decentni vzhled bez módních výstřelků, klasická šiřka pro sestavení do věže."

. . . než se v tomhle vrtat a zničit to, tak raději sehnat někoho, kdo to dá opravdu do kupy !

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Romisek píše:typuji to spíš na ten koncový stupeň je tam operák nebo tranzistory ?
Tranzistory. Dovážel se k nám do ČSSR přes PZO Tuzex na objednávku někdy tak v letech 1986-88.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Romisek »

tak to bude zdřejmě proraženej jeden z koncáků :-) ale je to jen odhad chce to měřit a měřit :-)
Romisek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“