Panasonic SA-PT150

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Panasonic SA-PT150

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás,chtěl bych se poradit,zda se již někdo z vás setkal s podobnou závadou u tohoto domácího kina kdy po zapnutí ze standby se na displejí objeví nápis Helou a poté s eukáže vstup AV a pak již toto domácí kino nereaguje na žádné povely z dálkového ovládání ani nereaguje žádné tlačítko na přístroji.Přístroj nelze poté ani vypnout opět do stamdby ani pomocí power tlačítka na panelu přístroje ani pomoci dálkového ovládaní.Zkoušel jsem odpojit tlačítka na panelu přístroje zda třeba snení někde svod a ovládat pomocí ovladače ale ani tak nereaguje na žádné povely.Pokud jej zapnu do režimu on at již na přístroji či dálkovém ovládaní vždy se ukáže na displeji Helou a vstup AV a pak už nereaguje žádné tlačítko,musí se domácí kino odpojit natvrdo ze sítě pomocí napájecího kabelu.Netuší z vás někdo čím to může být?Zkoušel jsem vyčistit jednotlivé piny na řídícím mikroprocesoru zda někde není nějaký svod,proměřil jsem i napájecí zdroj,elyty jsou rovněž v pořádku tak nevím čeho se chytnout.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Skús niekde pohľadať na internete,ako sa robí factory reset.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

Tak to jsem již take zkusil,odpojit od sítě stisknout tlačítko na čelním panelu dvd power,standby a držet 5 vteřin a zapojit do sítě.Na displeji se po chvíli objevili vodorovné pomlčky a přístroj se vypl zpět do standby.Ted pokud jej zapnu tak se na displeji ukáže jen helou a pak tyto znaky ----- a je to stejné nereaguje na žádné povely z tlačítek.Zkuste mi prosím poradit čím by to mohlo ještě být?Zda třebas nemůže být zesypaný soft v paměti eprom?Domácí kino bylo neustále připojeno k síti 230V tak mě napadlo zda třebas nějaká přepětová špička nemohla poškodit soft v epromce?Napětí jsem měřil ve zdroji sedí i 5V větev pro napájení procesoru.Napadl mě koncák NF ale ten jak je vadný tak by to psalo hlášku U61.A žáden chybový kod to nevypisuje.Před resetem přístroje s evždy objevil po zappnutí znak AV a nyní po resetu se již objeví HELOU a poté -----

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Vyzerá to na problém firmweru,uložil som Ti na iný server servisný manuál,či sa však tam niečo dozvieš :nevim:

http://www.ulozto.sk/x8XNFuz/panasonic-sa-pt150-pdf
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Ralph »

Děkuji moc ale asi určitě máš pravdu,že bude třeba přehrát firmware,jelikož u známého co vlastní také onen typ domácího kina jde vstoupit do servisního menu pomocí dálkového ovladače ale u toho co tady ted řeším nikoliv.Pouze na displeji svítí ------ a nereaguje na žáden z možností kodu servisního menu.Horší je to,že firmwar na tento typ jsem ani na google nenašel a ted vlastně bude horší jej dostat do mašiny,jelikož po zapnutí kina nereaguje mechanika.Pokud ručně vyjedu šuplík ven tak po zapnutí se zasune ale dále nic.Správně by měl zasvítit laser a vyhodnotit zda je tam disk,jelikož pokud jej vypalím onen firmwar tak jej stejně do stroje nedostanu.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Tak mně ještě napadlo zkusit vyměnit krystal u toho řídicího mikroprocesoru a také nic.Nemá někdo z vás takové domácí kino na náhradní díly?

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Ralph »

Jinač jsem zkoušel i proměřit správnou velikost napajecího napětí na ten řídící MKP a to je 5,02V což sedí,už mě nic nenapadá co dál s tím.Tlačítka na čelním panelu jsem i vyletoval zda není třeba sněkde svod a spustil kino z dálkového ovládače a je to stejné.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Stačilo by připsat to do předchozího příspěvku tlačítkem "upravit".

Považuj za úspěch, že tam není žádné BGA...
Může to být tou pamětí, jenže se to nedá ověřit, když do ní nemáš náplň, ani prostředky jak ji nahrát. Taky to může být úplně cokoliv kolem procesoru, takže můžeš přeměřovat úplně všechny vodivé cesty, prokovky, propojky, odpůrky, jestli někde není studený spoj, prasklina nebo změněná hodnota. Taky na všech vývodech procesoru a pamětí můžeš přeměřit odpor a diodový test proti zemi a proti napájení a hledat cokoliv podezřelého.

Jo je to náročná činnost, ale pokud bys za ni byl placen, tak už u stého kusu by ti to šlo tak rychle, že by se to vyplatilo.
Možná budeš mít štěstí, a ozve se ti přes SZ někdo, kdo tenhle konkrétní přístroj umí. Já bohužel ne.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “