Epson SX115, porucha skeneru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
remark
Příspěvky: 6
Registrován: 20 říj 2012, 02:00

Epson SX115, porucha skeneru

#1 Příspěvek od remark »

ahoj mám trojkobinaci tiskárny od Epsona po zapnutí sebou cukne lampa skeneru najede do koncové polohy ale nevypne - stále drnčí pohon. Věděl by někdo co s tím? Nebo alespoň jak vyřadit skener aby fungovala jen tiskárna. Díky moc za radu

Jedná se o tiskárnu Epson SX115. Počítač jí vidí ale to je asi tak všechno - tiskárna má snahu se otestova po spuštění ale když dojíždí lampa skeneru do krajní polohy zůstane v tahu motor pohonu lampydrnčí a po chvíli se přepne do chyby - viditelně v krajní poloze nevypíná.
Naposledy upravil(a) remark dne 20 říj 2012, 18:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

To je sice hezký, ale to, co jsi teď napsal, nepomůže nikomu, ani nám, ani Tobě.
Takže začni modelem, bak nám pověz, jestli při pokusu o skenování se na monitoru neobjeví nějaká chybová hláška, jestli scanner nevydává nějaký podivný zvuky aj.

Taky mám "trojkombinaci", ale od HP. A stojí za hovno.

EDIT: To už je lepší, koukni na SZ.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Mám HP psc 2110 a dělalo mě to samé. Pod dojezdem snímače a lampy je bílo/černá páska která indikuje konec dráhy. Byla napůl odlepená. Rozebrat a znovu přilepit. Dej vědět jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
remark
Příspěvky: 6
Registrován: 20 říj 2012, 02:00

#4 Příspěvek od remark »

Taky jsem si toho všiml je tam bílá páska s černým čtverečkem uprostřed - jestli to náhodou nevypíná optika ale žádného cíle jsem nedosáhl ať jsem s tím laboroval jak jsem chtěl . zkoušem jsem to i simulovat že jsem odlepil sklo, za běhu lampy jsem přibližoval pásku k lampě v různých sklonech i vzdálenostech a nic. kdyby alespoň ten skemer šel vyřadit aby šla tiskárna.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Je tam spinac koncovej polohy? Ak nie, tak sa pozri, kde ten ozubeny remen preskakuje. Pri jednom skeneri UMAX sa mi stalo, ze bol vozik z remena uvolneny a preskakovalo to tam. Koncova poloha sa zistovala zvysenym odberom motora.

Uživatelský avatar
remark
Příspěvky: 6
Registrován: 20 říj 2012, 02:00

#6 Příspěvek od remark »

Určitě tam koncový spínač není, vozík drží dobře, řemen přeskakuje v pohonu krokového motoru.Myslím si že to vypíná optika protože je tam bílý pásek s černým čtverečkem. Na druhé straně není. Ale děkuji za reakci.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko Obrázek Děkuji za pochopení, Killroy

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#7 Příspěvek od warp »

Tuto závadu jsem mìl u HP PSC750, stejné pøíznaky - výsledek slabá záøivka nasvícení (skener nedokáže pøeèíst koncovou polohu z parkovací pásky). Koukni jestli nemá záøivka naèernalé konce.
Dále - kontrola, zda není poškozen/nalomen páskový vodiè.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#8 Příspěvek od paveltl »

Stejnou závadu jsem mìl u HP ètyøkombinace (+fax), model už nevím.
Staèilo scaner rozebrat, vyèistit všechny zrcátka (divil by ses co na nich bylo za sajrajt a znovu složit.
Musí naèíst tu pásku jako koncovou polohu a se zašpinìným snímaèem to nebìželo.

Uživatelský avatar
buko1
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2013, 02:00

#9 Příspěvek od buko1 »

Podarilo sa ti chybu odstrániť? Moja Epson SX115 robí to isté.... Šmejd jeden.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Takoví už se znova neukáží.
Uvidíme, jestli to v tvém případě bude lepší...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
buko1
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2013, 02:00

#11 Příspěvek od buko1 »

Uvidím.... Idem experimentovať.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“