kupujeme osciloskop

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobry_clovek
Příspěvky: 45
Registrován: 23 zář 2006, 02:00

kupujeme osciloskop

#1 Příspěvek od dobry_clovek »

Som amatér, konstruktér a občas niečo opravím, najmä audio. Tak ako postupujem v tejto oblasti, rastú s tým aj nároky na technické vybavenie. Mať vlastný osciloskop sa stáva nutnosťou. Poradí mi niekto, aký typ by som mal kúpiť? Zatiaľ mám vyhliadnutý GOS 632FG so vstavaným generátorom funkcii. Je dvojkanálový analógový. Celkom by mi vyhovoval, ale rozmery sú dosť veľké. Nepotrebujem prenosný, ale hlbka tohto prístroja je 45,5cm a to je problém. V najnovšom čísle 12 časopisu Prakticka Elektronika firma GM ponúka osciloskop HC-PDS5022 s LCD obrazovkou. Veľká obrazovka a malé rozmery dvojkanál 25MHz sú veľkým lákadlom za rozumnú cenu. Je lepší GOS, alebo HC?

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od WLAB »

To jsou tedy pekny low-endy. :? Nebylo by lepsi koupit neco lepsiho, ale jeteho? To bych si snad radeji koupil i BM566A, za cenu tohohle ji mam 4x. Ale ty rozmery :? . A nebo se prastit pres kapsu. Jinak docela zajimava je HM 1507(8), az na ovladani, ktery vymyslel nejaky turek :o/ ovsem stoji 3x tolik... nebo treba TDS2022 za zhruba stejny peniz.

Uživatelský avatar
dobry_clovek
Příspěvky: 45
Registrován: 23 zář 2006, 02:00

#3 Příspěvek od dobry_clovek »

bol som sa pozrieť na www.etcsk.com. Ponúkajú osciloskop k PC: M521 60 MHz externý pripája sa cez USB. Tiež ho môžem pripojiť k notebooku. Tak teraz neviem.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#4 Příspěvek od meno »

dobry_clovek píše:bol som sa pozrieť na www.etcsk.com. Ponúkajú osciloskop k PC: M521 60 MHz externý pripája sa cez USB. Tiež ho môžem pripojiť k notebooku. Tak teraz neviem.
Cena sa mi zdá vysoká ! Za 6900Sk som videl BM566 tá je 2x do 120MHz !!!

:D :D :D

Uživatelský avatar
dobry_clovek
Příspěvky: 45
Registrován: 23 zář 2006, 02:00

#5 Příspěvek od dobry_clovek »

TDS2022 ? :)

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#6 Příspěvek od meno »

dobry_clovek píše:TDS2022 ? :)
Tak tomu nerozumiem ?!

:D :D :D

Uživatelský avatar
dobry_clovek
Příspěvky: 45
Registrován: 23 zář 2006, 02:00

meno

#7 Příspěvek od dobry_clovek »

http://www.sos.sk/download/files/kat2007/n.pdf Tak na tejto adrese nájdeš osciloskop TDS2022. Stojí 85 000Sk. WLAB mi nasadil chrobáka do hlavy, ale dlho sa tam nezdržal. :)

Uživatelský avatar
dobry_clovek
Příspěvky: 45
Registrován: 23 zář 2006, 02:00

meno

#8 Příspěvek od dobry_clovek »

2x60MHz bohato postačuje, má veľké možnosti. Analyzátor sa tiež zíde. Má malú spotrebu a veľmi malé rozmery. Môžem ho pripojiť k PC aj k notebooku. Mám veľmi málo miesta. Donedávna som musel riešiť problém so 17 palcovým CRT monitorom, nemôžem si dovoliť zaberať priestor osciloskopom. Ten kúsok voľného miesta čo mi ešte ostal, v januári zaplním laboratórnym zdrojomMPS-3003L-3 http://www.sos.sk/index_sk.php?str=371&artnum=58815.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od WLAB »

Malo mista to je pruser... Ja to resim tak, ze se vybavuju vecma z Tesly Brno - coz, az na misto nema zadny nevyhodny pri velice dobrem pomeru cena/vykon a moznosti opravy svepomoci - ikdyz obcas z toho lezu po zdi, neb mam pocit, ze navrhari tam byli placeny od poctu pouzitiych soucastek. Misto se nejak najit musi, bydli to pod posteli ve skrini atd... misto na koutek v byte zatim nemam (zena uz si zvyka).

Ale k veci, 50MS/s neni moc a necekal bych od toho nejake super parametry. Osobne by mi vadilo i to, ze to neni samostany pristroj a ovladani jen pres pocitac. Pokud nutne potrebujes digitalni "featres" jdi do toho, jinak si opatri nejaky mirne jety analogac.

Uživatelský avatar
dobry_clovek
Příspěvky: 45
Registrován: 23 zář 2006, 02:00

#10 Příspěvek od dobry_clovek »

Mám slabosť na klávesnice, myši, diaľkové ovládače. Keby som mohol, najradšej by som aj manželku ovladal bezdratovo od PC klavesnice. Niekedy. :)

Uživatelský avatar
brkon
Příspěvky: 32
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od brkon »

Koupil jsem PDS5022 na účely NF mi vyhovuje i když je to čína,
má jeden problém, sonda k němu dodávaná má při dělicím poměru 1:1 kmitočtový rozdah pouze do 4MHz takže zvažuji koupi jiné sondy či výrobu svépomocí. Na VF jsem ho ještě netestoval, ale vzhladem k tomu že mne zajímají krátké vlny tak na naladění mezulí a jiných věcí asi bude dostačující.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#12 Příspěvek od Nagant »

A co analogové osciloskopy EZ Digital, máte s nimi někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od honza637 »

Dobrý čelověče, radši si počkej do konce srpna. V tu dobu se obvykle koná setkání radioamatérů v Holicích (kousek od Pardubic) . Nevím odkud jsi ale pokud by to bylo ve tvých silách, tak tam obvykle najdeš za fajn peníze fajn věci. Já osobně tedy co se měřáků týká taky radši Teslu :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“